Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Nacenění uniformy a ostatní

Vykupminci.cz
Numisargo

Nacenění uniformy a ostatní

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, vubec nevím kam to psát nebo tak, takže prosím o schovívavost. Po bývalém podnájemníkovi mi doma zustal hromada vojenského oblečení typu, uniformy, kalhoty,overaly, košile a nějaké doplnky..jezdil v tom na nějaké srazy a tak pokud vím a nemám ponětí o ceně....no 2 měsíce se z něj snažím peníze dostat ale marně tak uvažuji o prodeji..proto prosim o zhodnocení..pokud to cenu vubec má :D Případně podle čeho soudit co by mohl být originál a co ne. Moc děkuji za jakoukoliv reakci, přidávám pár fotek těch uniforem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 30. 5. 2017, 17:01. »
Registrovaný uživatel
Vás samozrejme zaujíma akú to má cenu a asi chcete čiastočne kompenzovať svoju stratu na nájomnom. Akú cenu to má neviem - neporadím. Ak by som si mal, ale tipnuť kde v tom chodil, tak by som si tipol, že do cirkusu :?
Registrovaný uživatel
Myslím, že to jsou repliky které používají ti, co dělají KWH. Neužívají se originály, aby se nepoškodily. Nebo možná jde o mundury pro divadlo ... těžko říct. Jak říkal Brett je to takové divné a neumělé. Asi si moc tu ztrátu nenahradíte. Viděl jsem hodně replik pro KWH, ale ty byly více věrohodné a na první pohled, jako originály, je tam tuším horský myslivec a us uniforma, ale berte to z rezervou... nevím co k tomu dál říci, nic mne nenapadá a třeba někdo doplní. Ještě snad, že dobré repliky taky nejsou za korunu, ale tyto nejsou nic moc.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 30. 5. 2017, 17:08. »
Moderátor
"Schovívavost"? Co je to, do prdele, za módu? Něco jako "mrkef" nebo "zhodiště do 3 pátera"?
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
"Schovívavost"? Co je to, do prdele, za módu? Něco jako "mrkef" nebo "zhodiště do 3 pátera"?
No táák, but nat vjecí :D
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
"Schovívavost"? Co je to, do prdele, za módu? Něco jako "mrkef" nebo "zhodiště do 3 pátera"?

Vy jste se asi nikdy v životě neupsal že?
Moderátor
Ta USA je určitě koupená ve výprodeji, ta druhá to mi připomíná spíše přešívané Švýcarsko ( tak nevím) :x
Moderátor
louckis napsal
Pavel_III napsal
"Schovívavost"? Co je to, do prdele, za módu? Něco jako "mrkef" nebo "zhodiště do 3 pátera"?

Vy jste se asi nikdy v životě neupsal že?

V tomto slově není možné se upsat. Překlepnout ano, ale upsat se, to prostě nende! (A to jsem se neupsal, to jsem napsal schválně podle našeho pravopisu. ;) )
Registrovaný uživatel
Neviem prečo je okolo taký povyk. Louckis sa predsa slušne opýtal. Samozrejme, že aj novodobé repliky uniforiem majú svoju hodnotu. Treba sa informovať v najbližšom klube KVH - čiže klub vojenskej histórie a tam vedia poradiť, prípadne nejakú výstroj odkúpia. To americké sako mi pripomína 50-60 roky a ten nemecký gebirgsjäger je zrejme prešitý zo saka švajčiarskej uniformy ako správne podotkol Altmann. Samozrejme odborníci okamžite poznajú rozdiely. Nemecké saká uniforiem nemali ležatý golier - límec (až na určité výnimky). Mali taký nákrčný stojáčik, tam boli našité hodnostné označenia. Ďalšie označenie mali na náplecných výložkách. Dnes pravdaže nastal obrovský boom KVH. Ich členovia niekedy nemajú inú možnosť ako si zakúpiť uniformy podobné nemeckým a dať ich prešiť. Bežne sa to robí zo švajčiarskych ale aj švédskych povojnových modelov. V Nemecku dokonca existujú firmy, ktoré šijú vojenské uniformy temer na nerozoznanie od originálu. Lenže pre drvivú väčšinu našich chlapcov sú veľmi drahé. Tak sa to robí podomácky. Bežná verejnosť si také rozdiely pri ukážkach bojových akcií ani nevšimne. Toto švajčiarske sako, pokiaľ je zachovalé má hodnotu min. 60 - 70 eur. V českých korunách to činí asi 2000 Kč. Jedno také som tu pred pár rokmi vložil. Radšej sa nepriznám v akej téme, lebo mi kolega Altmann dá po guliach. :P :lol: :mrgreen: Skrátka to sako som ovenčil bez ladu a skladu medailami, ktoré tam nepatria. Akurát to efektne pôsobí na laickú verejnosť a dajú sa na to baliť baby. Kto chce tak si ho tu vyhľadá.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Nacenění uniformy a ostatní

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1