Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Nález album - asi nic moc

Vykupminci.cz
Numisargo

Nález album - asi nic moc

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, je ta modrá 9kr - skvrna uprostřed - něčím výjimečná, nebo obyč ?

Našel jsem album a tohle mne zaujalo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Práve naopak. Je to hodnotné
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Dokonce velmi hodnotne, pokud je to co ukazujete na reprodukci chyba tisku ! Namatkou Fe. I/336. Je tam sice defekt tesneho strihu nahore, ale vzhledem k rozsahu DV je to jen "kosmeticka" vada. Nechte si to pred prodejem overit znalcem ( a budete mit jistotu ), at vam nejaky "znalec" nenabulika nejake nesmysly.
na mych stranach najdete znalce na Rakousko
Registrovaný uživatel
děkuji za názory a rady, právě jsem dle hesla: "kdo se bojí, sere v koutě" poslal mail na toho nejpovolanějšího a uvidíme, zda odpoví :-) Jsem nově členem rakouského svazu, tak uvidíme.

Sehr geehrter Herr Dr. Ferchenbauer,
Ich heiße ...... und bin aus Tschechische rep. und ich habe ein bitte an Sie. Laut meine und meine Kollegen vom BSV Waidhofen (ich bin seit 10/2018 neu Mietglied VÖPh) meinung, ist meine 9Kr mit einem interessanten Druckfehler - einem weißen Fleck (Foto in Anhang). Kann ich bei Ihnen ein Atest bestellen oder glauben Sie sich, es ist bei diese 9Kr uninterresant ?

Vielen Dank im Voraus für Ihre Antwort

Mit freundlichen Grüßen
Registrovaný uživatel
jakofilatelista napsal
děkuji za názory a rady, právě jsem dle hesla: "kdo se bojí, sere v koutě" poslal mail na toho nejpovolanějšího a uvidíme, zda odpoví :-) Jsem nově členem rakouského svazu, tak uvidíme.


Jistě se v tomto rozsahu DV jená o zajímavý nález, ale nejsem si jist, jestli je pro Vás vhodné k této DV hledat znalce a jemu zadat atest.

Dr. Ferchenbauer Vám jistě vyjde vstříc a požadovaný atest Vám vystaví, otázkou jsou ale náklady, které by se nemusely krýt s možnou budoucí prodejní cenou. Dr. Ferchenbauer poskytuje atesty i na naprosto tuctové zboží (je to jeho obživa), ale naprostá většina jeho cenových ohodnocení, které vycházejí z jeho katalogových cenových záznamů, se zdaleka nekryje s tržními prodejními cenamy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
souhlasím s vámi, nějak mi o cenu atestu nejde, spíše to bude - pokud k tomu dojde a potvrdí se pravost DV, pro mou zcela obyčejnou sbírku "známka s příběhem" ... :-)
Registrovaný uživatel
jakofilatelista napsal
souhlasím s vámi, nějak mi o cenu atestu nejde, spíše to bude - pokud k tomu dojde a potvrdí se pravost DV, pro mou zcela obyčejnou sbírku "známka s příběhem" ... :-)


Jestli se jedná o DV, čí o nějaký zásah do obrazu známky, to lze poznat i bez atestu.

Pak bude otázkou, jaké náklady by vyplynuly z pořízení atestu. Položil jste si otázku, jakou cenu má tato DV? Podle mého názoru katalogovou jistě vyšší, ale ...
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
neberte mi sen.... :-)
Registrovaný uživatel
jakofilatelista napsal
neberte mi sen.... :-)


Já Vám nechci brát sen, pouze poukazuji na některá rizika.

Pokud trochu sledujete výskyt emise 1850, pak jistě víte, že spousta materiálu odzkoušel Dr. Ferchenbauer a to včetně velkého počtu zcela běžných dopisů. Já jsem tuto emisi sbíral, především jsem preferoval dopisy a razitka. Ve sbírce jsem měl poměrně velký počet materiálu, který pan Ferchenbauer zkoušel, ale v případě běžnějšího sortimentu jsem nebyl ochoten za tyto atesty připlácet nějakou částku. To, že někdo tento atest zaplatil, to mne již nezajímalo, protože tento atest byl v těchto případech zcela zbytečný. Příplatky za odzkoušení se nechají tolerovat pouze u vzácnějšího sortimentu.

Bohužel, podle mého názoru tato DV také patří do skupiny běžnějších položek, kde bude atest zcela zbytečný.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 4. 10. 2018, 9:20. »
Registrovaný uživatel
jsem absolutní začátečník, ale vaše argumenty mne teda dost přesvědčují. počkám tedy, co a zdaodpoví Dr.Ferchenbauer a uvidíme jak dál
Registrovaný uživatel
jakofilatelista napsal
jsem absolutní začátečník, ale vaše argumenty mne teda dost přesvědčují. počkám tedy, co a zdaodpoví Dr.Ferchenbauer a uvidíme jak dál


Na tuto známku a její DV se podívejte pod silným zvětšením. Myslím, že lze rozpoznat, zda se jedná o pravou vadu, či nikoli. A pak je zde cena, která nebude za předpokladu pravé DV závratná. Padl zde i názor na toleranci těsného střihu. Já bych tak tolerantní nebyl. Mně by tento těsný střih zásadně vadil. Ale to je otázka jenotlivých preferencí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Já to nerozpoznám

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z fota Vám nikdo nebude schopen říci skutečný stav.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Prečo má v pečiatke deň dvojitý odtlačok, kým ostatné časti pečiatky sú OK, čisté?! Mne sa zdá, že to môže byť mechanické poškodenie známky, a snaha o maskovanie prepečiatkovaním dňa. Skúste vyfotiť známku šikmo a proti svetlu.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Tudíž jsem opět na začátku, já se teprve učím a nepoznám nic, znalec se nevyplatí, z fotky to nejde určit.... A v diskuzi jsem dostal dvě rady: najít znalce vs nechat být. To je schíza :-)
Registrovaný uživatel
Zkusím vyfotit.
Registrovaný uživatel
jakofilatelista napsal
To je schíza :-)


Ale není. Zkuste ve svém okolí vyhledat jenom trochu zkušenějšího sběratele a odpověď dostanete obratem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
No právě, v našem místním spolku nikdo, v pondělí jsem byl v Rakousku a stal se členem BVS Waidhofen a jeden sběratel 1850 ji zhodnotil jako raritu (pan tak kolem 80). Je to jedno, jak to dopadne, už teď je to pro mne prostě "známka s příběhem"
Registrovaný uživatel
Úprava

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jakofilatelista napsal
No právě, v našem místním spolku nikdo, v pondělí jsem byl v Rakousku a stal se členem BVS Waidhofen a jeden sběratel 1850 ji zhodnotil jako raritu (pan tak kolem 80). Je to jedno, jak to dopadne, už teď je to pro mne prostě "známka s příběhem"


Jistě se shodneme na tom, že s přihlédnutím k rozsahu DV (pokud je pravá), se jedná o méně se vyskytující DV, ale termín "rarita" zde nemá ani v náznaku svoje opodstatnění. Takto rozsáhlé DV se občas vyskytují.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
OK
Registrovaný uživatel
Ked pozeram na ten zvacseny obrazok, tak jasne vidno okolo "DV" zelene odtiene. Podla mna je to chemicky odstranena farba. Rovnaky nazor mal Dr. Ferchenbauer na moju DV pri prvej emisii a takmer kompletny "Blinddruck" na stvrtej emisii.
Registrovaný uživatel
Ta zelená tam je, a také je asi to datum přeražené. Zkusil jsem prosvítí v detektoru průsvitek a mechanický poškození není (prodření), takže ta chemie dává smysl. No pokud se Ferchenbauer ozve, tak mu to stejně pošlu - nevíte kolik to stojí ?
Moderátor
stoji to hodne, vyuzijte nase znalce. Nevim, proc se tomu branite.... Fe je uz starsi pan (1941) ....
a budete cekat dost dlouho, radove mesice
Registrovaný uživatel
Známka vypadá jako umytá ředidlem a jednička dodělaná. Okraje jsou rozmazané ve středu v prohlubních je zbytek barvy. Doporučuji prohlédnout světlinu mikroskopem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rakousko » Nález album - asi nic moc

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1