Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Natržené/roztržené bankovky - slepovat nebo neslepovat?

Vykupminci.cz
Numisargo

Natržené/roztržené bankovky - slepovat nebo neslepovat?

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
nevím, jestli se to tu už nerozebíralo (nenašel jsem takový příspěvek). Určitě se už někomu stalo, že mu do sbírky přišla natržená nebo roztržená bankovka.
Můj dotaz zní, jestli je lepší takovou bankovku nechat jak je, nebo ji slepit například izolepou. Podle mě je lepší ji nechat roztrženou, ale zalepením by se zase předešlo dalšímu natržení.
Pro příklad natržení přikládám foto.
Jedná se o 20 pesos z Uruguaye 1867.
Prosím o radu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Izolepu nikdy nepoužívat! Pokud nejsi zběhlý v reparacích, tak bych jí nechal jak je
Registrovaný uživatel
niesom odbornik , ale bankovku by som nechal tak ako je, ulozil ju do obalu alebo albumu aby bola minimalna sanca dalsieho poskodenia...
vzdy to bude roztrhnuta bankovka, na tom nic nezmenis, nevhodnym zlepenim, podlepenim ju mozes len poskodit a viac znehodnotit
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ja by som nelepil. Vzácnejšie bankovky by som nechal odborne reštaurovať, tie lacnejšie založil do obalu, aby sa s nimi nehýbalo.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
presne tak, nelepit, ulozit a zbytecne nevytahovat
Registrovaný uživatel
díky za rady, nechám ji tak jak je

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Natržené/roztržené bankovky - slepovat nebo neslepovat?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1