Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Návrh pětikoruny z roku 1925

Vykupminci.cz
Numisargo

Návrh pětikoruny z roku 1925

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Otto Gutfreund . Návrh pětikoruny z roku 1925, bronz, průměr 23,5cm, váha 3,65kg . Mohli by jste mi poradit jakou to muže mít hodnotu? Děkuji. Odkaz na fota https://slavikcek.rajce.idnes.cz/Navrh_mince_1925_Otto_Gutfreund/
Registrovaný uživatel
Zaujímavý ateliér a všetko v ňom..., ale prvé, čo mi na návrhu udrelo do očí, bol chýbajúci mekčeň na C v slove "Československá" na averze...trochu zbabraný návrh... litery v opise sú príliš blízko perlovca.
Registrovaný uživatel
Valda1 prsoim můžete se mi ozvat na mail trutnov@centrum.cz
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
1.) nie je to ani jeden zo súťažných návrhov Otta Gutfreunda, ktoré sa realizovali v mincovni Kremnica. Súťažné modely, ktoré v súťaži na návrh novej 5 Kč neuspeli mohlo zakúpiť múzeum v Kremnici.

2.) Otto Gutfreund skutočne realizoval bronzové modely svojich úspešných návrhov 5 Kč. Tie zaslal na konci roku 1924/začiatkom roka 1925 mincovni v Kremnici. Je možné, že realizoval aj iné návrhy pre inú príležitosť.

3.) Cena - je to vec záľuby. Pre každého iná. Je to nejak signované? Teda dá sa to jednoznačne priradiť k Ottovi Gutfreundovi? (napr. nejaká monografia, myslím okrem fotiek ateliéru). Aj to bude mať vplyv na cenu.

Mne osobne by sa to celkom páčilo zavesené v pracovni. Asi najlepšie urobíte, ak to hodíte do nejakej aukcie a ono si to cenu medzi fanúšikmi nájde. Pokiaľ by ste to chcel predať za dohodnutú cenu, tak mi napíšte na (fidzi_@post.sk áno je to s podčiarovníkom), alebo ma upozornite na aukciu. Ďakujem.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak sem zvědav,komu se majitel ozve!!!!
Registrovaný uživatel
Děkuji za názory a radu, ale trochu jsem doufal že se dozvím něco víc o hodnotě předmětu. Je mi jasné že tím, že se jedná o jediný exemplář, nejsou příklady prodejů ale něco srovnatelného snad existuje. Dotaz je tu chvíli, tak počkám ještě na další reakce.
Moderátor
Valda1: Je tezke ocenit, kdyz jste nam nic neprozradil. Mame se domnivat, ze v tom sadrovem srotu, navic utopenem po zaplavach, se nasel tento bronz v netknutem stavu? Nebo je to novy odlitek podobne jako treba:
https://www.eantik.cz/otto-gutfreund-navrat-legii-navrh-1921-bronz-17-2-x-192-6-cm-68284-p/
V textu popisujicim nalez v atelieru neni tento navrh mince zminen ani v sadre. O co tu tedy jde?
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 27. 4. 2020, 20:24. »
Moderátor
Hmm.... Zajímavé,ale pro samotnou sběratelskou numismatiku jako takovou nejspíš k ničemu.. Na stěnu do pracovny, jak již zde zaznělo..
Registrovaný uživatel
Návrh mám i v sádře, ale ten nenabízím, takže mě cena nezajímá. Ale pokud je to, jak píše barbar pro samotnou sběratelskou numismatiku jako takovou nejspíš k ničemu, tak se ptám asi na špatném foru. Navíc drkelt označil Otto Gutfreunda v podstatě za packala. Tak už tomu nerozumím. Přesto děkuji za názory.
Moderátor
Valda1: Takze je to novy odlitek na zaklade nalezene sadry, ktera asi v dobrem stavu nebyla, kdyz nedavate fotku. Pak je tedy otazka, jaky je podil restauratora a tudiz do jake miry je navrh puvodni, zejmena pokud jde o detaily.
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 12. 7. 2020, 10:40. »
Registrovaný uživatel
sd57 napsal
Tak sem zvědav,komu se majitel ozve!!!!
..................přesně toto sem předpokladal,jelikož to je staženo z netu a majitel má ho..o !! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nic staženo z netu není. Fotku sádrového modelu klidně doplním. Pro sd57: nevím co jste předpokládal a nevím proč myslíte že ty předměty nemám? Tady se zřejmě předpokládá každý je podvodník. Navíc nikomu nic nenabízím, jen jsem se zeptal na informaci k hodnotě.
Moderátor
Valda1... Jedná se o velmi specifickou věc v oblasti numismatiky. Na numismatickych aukcích se nic podobného nevyskytuje... Možná pro medailery ,či sběratele Otty Gutfreunda.. Zajímavost to bezpochyby je a posoudit cenu bude nesmírně obtížné, nejlépe aukce..
Registrovaný uživatel
Je to pekná a zaujímavá numizmatická ozdoba, ale nerátal by som s predajnou cenou umeleckého diela Otta Gutfreunda, pretože to nie je autentická práca Otta Gutfreunda. Ako uviedol numismat je to pravdepodobne len rekonštrukcia jeho práce s použitím fantázie reštaurátora.
Pre cenovú predstavu - pred 10-timi rokmi som sa zúčastnil dražby originálneho sadrového modelu slovenskej pamätnej mince a výsledná cena bola cca 100€.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Obraťte se na Trutnováka, myslím že na firmě Macho/Chlapovič vám s tímto předmětem poradí nejlépe a také ho i nejlépe pro vás prodají v aukci. Jinde takovou cenu asi nedostanete a tady se víc od místních lidových znalců umělců nedovíte....
Registrovaný uživatel
Připadá mi, že to podle účastníků debaty nemá skoro žádnou hodnotu. Na tomto odkazu jsou zcela nové bronzy ve větších sériích než je jen jeden kus. A to za docela slušné ceny. https://www.eantik.cz/vyber-c/1/
Moderátor
Jenis napsal
Připadá mi, že to podle účastníků debaty nemá skoro žádnou hodnotu. Na tomto odkazu jsou zcela nové bronzy ve větších sériích než je jen jeden kus. A to za docela slušné ceny. https://www.eantik.cz/vyber-c/1/

To asi Valda1 vi, kdyz v jeho dotazu eAntik figuruje jako nalezce a majitel.
A ten bronzovy odlitek 5koruny nemusi byt jen jeden...
Registrovaný uživatel
Pro numismat : Nálezce a majitel není eAntik ale já. A zaručuji že bronz je jen jeden. Vsadím se o co chcete, že další nemůže existovat. Na odkaz na rajceti přidám dnes foto jednoho sádrového originálu pro Fidzi, aby se přesvětšil že to není nějaká fantazie restaurátora, jak píše.
Registrovaný uživatel
Přidány fotky jednoho sádrového originálu a snímek obrazovky s aukcí kde je prodej některých sáder z nálezu. https://slavikcek.rajce.idnes.cz/Navrh_mince_1925_Otto_Gutfreund/
Moderátor
Pokuste se oslovit nějakou známou akční síň jak již zde kolega ;) Petr 1596 uvvedl...
Mám obavy, že se zde nic konkrétního k ceně nedozvíte.. Budu se znovu opakovat, bezesporu se jedná o zajímavou věc, nyní včetně onoho sádrového odlitků, který všemu přidává na důvěryhodnosti,ale myslím že pro většinu nás standardních sběratelů numismatiky je to spíše taková muzealní zajímavost...
Jen by mne zajímalo, kde jste k tomu přišel...
Moderátor
Valda1 napsal
Pro numismat : Nálezce a majitel není eAntik ale já. A zaručuji že bronz je jen jeden. Vsadím se o co chcete, že další nemůže existovat. Na odkaz na rajceti přidám dnes foto jednoho sádrového originálu pro Fidzi, aby se přesvětšil že to není nějaká fantazie restaurátora, jak píše.

OK, dekuji za doplneni informaci a fotky sadry. Ted uz to vypada mnohem zajimaveji. Take doporucuji vyse uvedenou aukci. Ty inventarni cisla se podarilo identifikovat - soupis pozustalosti apod.? Verim, ze bronz je jen jeden - ale nebyl by prece problem odlit dalsi stejny, pokud by se to vyplatilo, ze?
Moderátor
Vyuziju toto vlakno a poprosim kolegy o nazor na velky bronz viz fotky.
Prumer 30 cm, hmotnost 2 kg.
Jde o zvetseny revers teto medaile:
https://www.aurea.cz/katalog/medaile/podle-autoru/ae-medaile-1921-100-vyroci-narozeni-karla-havlicka-borovskeho-br-50-mm-vydal-kar-nazusk1921

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Budete modely mincí prodávat nebo dávat do aukce? Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Aukce by v tomto případě byla asi nejlepší řešení, když moc nejde určit cena a jedná se o jediný kus na trhu.
Registrovaný uživatel
Případným zájemcům posílám odkaz na aukci: https://baggira.aukceobrazu.eu/obrazy/detail/6046/?page=25&state=normal%2Cended

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Návrh pětikoruny z roku 1925

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1