Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Nádstavba hodín Junghans a Kienzle

Vykupminci.cz
Numisargo

Nádstavba hodín Junghans a Kienzle

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj. Mal by som pár otázok K mojim hodinám. Kúpil som ich za veľmi výhodnú cenu, ale chýba im nadstavba. Vedeli by ste mi probím poradiť? Druhá otázka sa týka funkčnosti. Problém je s hodinami Kienzle. Mechanizmus sa zdá byť V poriadku, idú a odbijaju, ale po chvíli sa zastavia. Keď som vybral mechanizmus, bol celý od oleja...teda boli tam kvapky oleja...vyzerá to tak, že to majiteľ poriadne narážal...V duchu kdo maže ten jede :-) Podľa vás to odborné vyčistenie spraví?
Ďalšia otázka je K hodinám Junghans...podľa značiek výrobcu datovanie zhruba viem, ale nie sú "dobíjanie" je to čo sa zberatelskej hodnoty týka + alebo skôr - Ďakujem za odpoveď.
A na otázku prečo som to v takom stave kupoval...ujíždim na hodinách...A boli v podstate zadarmo ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://allegro.pl/oferta/korona-gora-nadstawka-do-zegara-kz022c-z-koniem-6933434815
stroje vyčistiť aby olej tam nebol,ten s ostatnou špinou tvorí brúsnu pastu,lenže tam toho chýba podstatne viac,napr.kuželky
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 23. 10. 2019, 10:04. »
Registrovaný uživatel
Ďakujem za odpověď. Ta nadstavba z PL vyzera byt dost nekvalitna...a pomerne draha. To si za tu cenu radsej kupim celé kompletne hodiny,aj ked to možno trochu času a hladania zaberie. ;)
Registrovaný uživatel
ja som s kvalitou a cenou vyrezávaných drevených vecí z Poľska spokojný
Registrovaný uživatel
Je to možné... netvrdím opak...já s tým skusenost nemám, oba podla fotiek usudzujem...hlavne co sa koňa tyka...ked sa pozries lepsie...např. při chvoste...su tam miesta so zbytkom materiálu...a ked spočítám cenu, postovne...vyjde to cca na 25-30€ min. ...za to mám celé hodiny...
Registrovaný uživatel
A este co sa tych Junghans ov tyka...budete vediet asi lepsie ako já...nie sú " odbijacie" ...ubera to na hodnote či je to nepodstatné?... ďakujem
Registrovaný uživatel
to záleží od toho či kupujúci bude chcieť hodiny bez odbíjania a koľko bude ochotný zaplatiť
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
to záleží od toho či kupujúci bude chcieť hodiny bez odbíjania a koľko bude ochotný zaplatiť
Je to tak, jak píše Nick. Pokud ty hodiny někdo sbírá, tak bude chtít všechny typy, bez bití, s půlovým a i čtvrťovým bitím. Někdo bude chtít třeba hodiny do ložnice, tak bude preferovat hodiny bez bití a jen chodové. Pokud bude chtít někdo investovat do budoucnosti, kdyby ho sbírání hodin omrzelo a chtěl je někdy prodat, tak koupí za přijatelnou cenu čtvrťové hodiny, protože ty jsou s cenou vždy lepší a lépe se prodají třeba za 10 let. A jednou v životě jsem viděl dvojzávažové hodiny a byly to čtvrtky a prý existovaly i jednozávažové hodiny čtvrtky, nikdy jsem je, ale na vlastní oči neviděl. To jsou , ale již sběratelské špeky a určitě ne za 2,50 Kč. Jinak závažové jsou vždy lepší, než pérové hodiny ze sběratelského hlediska.
Registrovaný uživatel
Ďakujem vám všetkým za odpovede. Zatiaľ sa ich nechystám predávať...ale keď som po nete hľadal kade tade...videl som väčšinou polky...ešte raz vám ďakujem...aj za ostatné príspevky... Veľa sa z nich naučím...vďaka :-)
Registrovaný uživatel
sú aj štvrťové hodiny v ponuke,je ich menej a sú drahšie.Jednozávažové tzv.tiché sa tiež často vyskytujú v ponuke.Lenže závažové hodiny sa tešia veľkému zberateľskému záujmu,takže tam ceny nie sú také ako pri pérovkách a neustále sa zvyšujú
Registrovaný uživatel
Ta nástavba z Polska je za dobrou cenu. Pokud je tam nějaká nesrovnalost je to právě jen dobře, nebo myslíte, že v 19.stoleti to dělali na CNC stroji :D? To MUSÍ být trochu nepřesné ;). U těch druhých hodin se mi zdá, že kyvadlo má jiný motiv než ciferník a nebyl bych si tak úplně jistý, že patří k sobě. Ostatní tu kluci řekli, jen bych doplnil a Nick to potvrdí, že chodové stroje bývají v hroznem stavu, jeli furt s minimální údržbou takže jsou často vychozene a zastavují se. Navíc u perovek působí ohromná síla na převody i proto jsou lepší a kvalitnější zavazove hodiny, kde je tah konstantní. Doporučil bych se zaměřit spíš na ně i když že začátku já taky bral všechno :D. Ty skříňky tu jsou dost nekompletní, předpokládám že cena za kus rozhodně nepřekročila 1000 Kč.
Registrovaný uživatel
Samozřejmě CNC nie.. ale umělec je vždy přesnější ako CNC ;-) na toto som konkretne myslel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Nádstavba hodín Junghans a Kienzle

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1