Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » "Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Vykupminci.cz
Numisargo

"Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hodně špatná restaurátorská práce.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Nová značka nebude pravá.

Je prava, ale nedaval ji tam pochopitelne v te dobe jiz davno mrtvy znalec
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Mě to připadá stejně nějaký divný a asi se tady moc soustředíme na poznámku pana Neumanna , že se někdy známky odlepovaly za účelem zjištění pravosti přetisku. Ale to tady nedává smysl. Známky byly ověřeny tehdejšími kapacitami a nebyl důvod je odlepovat. Tady se muselo stát něco jiného co vedlo k tomuto výsledku posunutého razítka.
Registrovaný uživatel
Ještě jedna věc je divná. Když Mrňák ozkoušel pravost té jedné
třicítky proč neověříl i tu druhou třicítku.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
OskarOto napsal
Nová značka nebude pravá.

Je prava, ale nedaval ji tam pochopitelne v te dobe jiz davno mrtvy znalec


Znacka, resp. podpis je z original razitka, jen to razitko pouziva nekdo, kdo se na pana Mrknaka vydava po jeho smrti. Tzn. jedna se o falsovani jeho podpisu.
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Značka přes známku nebude pravá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jediná shoda tam musí být, protože vpravo si označil zbytek obloučku po původní vyškrábané značce, tu si můžeš celou prohlédnout na obrázku vlevo, která tam byla podle Karáskova atestu v březnu 1987. (včetně zvlněného papíru vpravo nahoře). 54. aukce u B., položka 545, při větším zoomu to lze dobře vidět.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Značka přes známku nebude pravá.

Je prava (overeno) a ma ji, co jsem slysel, stale NEKDO v majetku.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
OK, to je bordel. Značky jsou na první pohled dost rozdílné a je asi problém s původní odstraněnou značkou.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
OK, to je bordel. Značky jsou na první pohled dost rozdílné a je asi problém s původní odstraněnou značkou.

On mel mozna tech znacek vic, a jeste mam ted ohlas, ze urcite neni prava. A kdyz na to koukam, tak je urcite jina. Takze tezko rict, ale je evidentni ze neni dana Mrnakem, protoze prokazatelne byla ta celistvost zzmenena az po roce 1988.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Určitě používal více značek. Jeho značka byla často padělaná viz. http://www.phstamps.com/pictures/pictures2/mrnak_forgeries.jpg .
Nečastěji jsou vidět tyto typy viz. obrázky. Mám je označené jako typ I a II. Někdy jsou různě deformované hlavně smyčka nad "a". Nicméně dle smyčky nad "k" a charakteristické výšky písmen za "J" je lze rozlišit.

Zajímavé jsou otisky značky např. 53. aukce B los 1745.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V suvislosti s RM peciatkou Susice som si spomenul, ze takyto tvar som uz niekde v mojich celistovstiach videl.

Mam peciatku Svetla nad Sazavou zo dna 30.VII.56. Podla Votocka XVII by mohlo ist o Ramcekovu peciatku stanicnej postovej schranky, typ II - RM 18.
Chcel by som sa tu pritomnych, popripade citatelov tychto prispevkov opytat, ci by vedeli napisat od kedy sa tento typ peciatky pouzival, popripade dokedy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud mě paměť neklame, používaly se do roku 1977.
Registrovaný uživatel
Helemese
http://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/r-dopis-v-miste-frank-zn-c-3-ve-vodorovn_60-24746
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Sběratel.com » Hradčany » "Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1