Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Nej literatura o bankovkach

Vykupminci.cz
Numisargo

Nej literatura o bankovkach

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Administrátor
Zde muzete vkladat doporuceni pro ostatni sberatele. Vlozte sem jakou literaturu vyuzivate a co je pro Vas bible?
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Zde muzete vkladat doporuceni pro ostatni sberatele. Vlozte sem jakou literaturu vyuzivate a co je pro Vas bible?


No na ceske zejmena katalog od pana Bajera, rozsahem a provedenim je urcite to nej co se da sehnat a vcelku za rozumnou cenu (vydani z roku 2003 se prodavalo za 320Kc). Povinnou literaturou pro sberatele nasich bankovek by mela urcite byt knizka od p. Sema - Poznavame a sbirame papirove penize.

A abych nezapomnel, tak nedavno jsem si koupil Knizku (to velke k je tam zamerne :) ) Papírové peníze 1759-1918 Od Marie Terezie po Karla I. od pana Vladimira Filipa http://www.knihyfilip.cz/katalog.php?vyrobek=46&return_kategorie=2019&lang=cs - ta popisuje, jak je z nazvu patrne, papirove penize R-U monarchie. Neni to sice katalog v klasickem smyslu slova, ale jsou zde vyobrazeny vsechny bankovky (nektere pouze jako rekonstrukce, protoze se zadna nedochovala), je sice draha, ale rekl bych ze co do kvality provedeni s ni nesnese srovnani zadna jina knizka o bankovkach (viz. odkaz - je tam i ukazka).
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 10. 6. 2007, 18:11. »
Registrovaný uživatel
Ted shanim katalog rakouskych bankovek :

Pick, Richter
Papiergeld - Spezialkatalog Ősterreich 1759-1986, 2. vydání, Dornbirn 1986


Nemate jej nekdo v idelanim pripade na prodej? Na cene se urcite domluvime. Pripadne nabidky mi piste ma vasek.riha@gmail.com
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 26. 7. 2007, 14:34. »
Registrovaný uživatel
Protoze sem nikdo jinej neprispiva, tak ja se toho zas ujmu :) Ted jsem si udelal radost a koupil si katalogy ceskych nouzovek :

J. Daněk, J. Holna
Československá nouzová a táborová papírová platidla 1914-1945

L. Vostal, J. Ryant
Nouzové peněžní poukázky v českých zemích v letech 1848 - 1850

Oba dva budou pro sberatele nouzovek urcite prinosem. Prvni (1914 -1945) je "jen" podrobny soupis s ocenenim nouzovek. Ten druhy (1848 - 1850) je delen na dve casti, prvni historicka, ktera uvadi do problematiky vzniku a pouzivani nouzovek v onech letech a druha cast je soupis a oceneni znamych nouzovek. Nejsou sice nejlevnejsi (1200kc a 840kc), ale stoji za to.
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 26. 7. 2007, 14:35. »
Registrovaný uživatel
Všetky knižky, ktoré tu napísal Rihav odporúčam aj ja. Nekúpil som si zatiaľ len knižku od pánov Vostála a Ryanta, keďže české núdzovky z rokov 1848-1850 nezbieram.

Odporúčam aj tieto knižky:

R.Richter - Notgeld Österreich-Ungarn 1914 - 1918 , rok vydania 1996
- knižka o núdzovkach z obdobia Rakúsko-Uhorska rokov 1914-1918

R.Richter - Notgeld Österreich - Lagergeld, rok vydania 1997
- knižka o platidlách v pracovných (zajateckých) táboroch na území Rakúsko-Uhorska

Lance K.Cambell - Prisoner of War and Concentration Camp Money, rok vydania 1993 (2.vydanie)
- knižka o pladidlách v pracovných a koncentračných táboroch

A. Pick Das Lagergeld der Konzentrations- und D.P.-Lager: 1933-1945, rok vydania 1976
- knižka o platidlách v pracovných a koncentračných táboroch

Môže to byť o niečo problematickejšie ich zohnať, ale určite stoja za to.
Registrovaný uživatel
Matej napsal
R.Richter - Notgeld Österreich-Ungarn 1914 - 1918 , rok vydania 1996
- knižka o núdzovkach z obdobia Rakúsko-Uhorska rokov 1914-1918

Môže to byť o niečo problematickejšie ich zohnať, ale určite stoja za to.


Tuhle jsem v nedeli koupil na Polskym aukru za asi 350kc a docela se na ni tesim :)
Registrovaný uživatel
Tiež ma vyšla podobne a je to slušná cena. Knižka je výborna, obsiahla, len čiernobiela. A ceny sú uvedené v DM z roku '96 pokiaľ sa nemýlim. Určite ťa poteší ako mňa :) .
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Tiež ma vyšla podobne a je to slušná cena. Knižka je výborna, obsiahla, len čiernobiela. A ceny sú uvedené v DM z roku '96 pokiaľ sa nemýlim. Určite ťa poteší ako mňa :) .


O ceny mi zas tak nejde, tak to je pohoda.. Ja hlavne potrebuju katalog, protoze rakouskych nouzovek uz mam neco pres 1000 a rad bych v nich mel poradek :)
Registrovaný uživatel
snáď si ten katalóg, ale nemýliš s katalógom s rakúskymi núdzovkami po roku 1920 ... :roll: to je niečo iné
Registrovaný uživatel
Matej napsal
snáď si ten katalóg, ale nemýliš s katalógom s rakúskymi núdzovkami po roku 1920 ... :roll: to je niečo iné


No.. nektery jsou 1914 - 1918 a nektery jsou i pozdejsi, pocitam s tim, ze vsechny v nem nenajdu, ale nejak s katalogama zacit musim.. :)
Registrovaný uživatel
Na tie neskoršie by sa mohlo hodiť:

V. Čapek - Nouzová pap. platidla Rakouska (1918-1921), 6 dielov, rok vydania 1985
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Na tie neskoršie by sa mohlo hodiť:

V. Čapek - Nouzová pap. platidla Rakouska (1918-1921), 6 dielov, rok vydania 1985

Jojo, ty uz mam v knihovnicce :) Nicmene diky za tip. À propos, kdyby nekdo chtel neco z tech knizek, ktere mam okopirovat, nebo jen vyhledat, tak rad pomuzu..
Registrovaný uživatel
Ja sa musím priznať, že dodnes nemám :( :

J.Sém - Papírové peníze na území Československa, 1762-1975


Preto ak by si náhodou vedel o nejakej alebo niekto, rád ju za primeranú cenu odkúpim. Nebránim sa ani elektorickej verzii. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Ja sa musím priznať, že dodnes nemám :( :

J.Sém - Papírové peníze na území Československa, 1762-1975


Preto ak by si náhodou vedel o nejakej alebo niekto, rád ju za primeranú cenu odkúpim. Nebránim sa ani elektorickej verzii. Ďakujem.

Zrovna ji drzim v ruce :), ale bohuzel mam jen jednu a tu nedam :) Ale jestli vydrzis, tak bych ji mohl naskenovat a poslat treba mailem..
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Zrovna ji drzim v ruce :), ale bohuzel mam jen jednu a tu nedam :) Ale jestli vydrzis, tak bych ji mohl naskenovat a poslat treba mailem..


:D Ak budeš mať niekedy čas určite by ma to potešilo. A koľko ťa vyšla?
Registrovaný uživatel
Matej napsal
rihav napsal
Zrovna ji drzim v ruce :), ale bohuzel mam jen jednu a tu nedam :) Ale jestli vydrzis, tak bych ji mohl naskenovat a poslat treba mailem..


:D Ak budeš mať niekedy čas určite by ma to potešilo. A koľko ťa vyšla?

Rad pomuzu. Nestala nic, mam ji po strejdovi.
Registrovaný uživatel
Máš výhodu, že si mal zberateľa v rodine. Ja som musel začať od nuly respektíve od nesmierne preplatených maďarských inflačných bankoviek. Nuž, ale kto by nechcel mať v ruke miliardu ??? :lol:
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Máš výhodu, že si mal zberateľa v rodine. Ja som musel začať od nuly respektíve od nesmierne preplatených maďarských inflačných bankoviek. Nuž, ale kto by nechcel mať v ruke miliardu ??? :lol:

Jo, bylo fajn. Ale, kdyz se to tak vezme, ja jsem taky zacinal od nuly, jen jsem ze zacatku nemusel shanet material :)
Registrovaný uživatel
Jestli nekdo chce, tak na aukru je (skoro o 300 levnejsi nez v obchodech):

L.Vostal, J. Ryant
Nouzové peněžní poukázky v českých zemích 1848-1850


http://aukro.cz/item219267484_nouzove_penezni_poukazky_1848_1850.html

To Matej:
Vypada to, ze toho Sema nascanuju pristi tyden, tak pak dam vedet. (kdyby nekdo chtel Papírové peníze na území Československa 1762-1975, tak at da vedet,)
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 26. 7. 2007, 8:05. »
Moderátor
zdravím Rihav, vím, že už je asi pozdě, ale neměl bys, prosím, ještě náhodou v počítači knihu od J. Séma Papírová platidla na území Československa?
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 5. 6. 2008, 14:57. »
Registrovaný uživatel
šenfi napsal
zdravím Rihav, vím, že už je asi pozdě, ale neměl bys, prosím, ještě náhodou v počítači knihu od J. Séma Papírová platidla na území Československa?

Hmm.. jeste nedavno sem mel ale odesla i s flashkou do vecnych lovist :( Nedovno se prodavala na odklepnuto za cca 150kc (to je uplne v pohode cena, na to ze se jedna o opravdu ZAKLADNI dilo pro sberatele bankovek)
Moderátor
já jí měl, ale před nedávnem my jí ségra omylem vyhodila se starejma knížkama. Tak jsem si jí objednával v Aureii s ještě jednou knihou, ale paní to nějak spletla a Séma mi stornovala, když jsem jí pak napsal, tak už mi jí někdo vyfouk. Tak snad se časem někde objeví za normální cenu (když jsem v historii na aukru viděl, že jí někdo koupil přes 500 Kč, tak to se mnou málem seklo :D )


rihav napsal
šenfi napsal
zdravím Rihav, vím, že už je asi pozdě, ale neměl bys, prosím, ještě náhodou v počítači knihu od J. Séma Papírová platidla na území Československa?

Hmm.. jeste nedavno sem mel ale odesla i s flashkou do vecnych lovist :( Nedovno se prodavala na odklepnuto za cca 150kc (to je uplne v pohode cena, na to ze se jedna o opravdu ZAKLADNI dilo pro sberatele bankovek)
Registrovaný uživatel
Zdravim, jestli existuje nekde scan teto Semovy knizky, mohl o ni poprosit? Tato publikace se absolutne neda sehnat... :-(
Diky, Jeremy

rihav napsal
Jestli nekdo chce, tak na aukru je (skoro o 300 levnejsi nez v obchodech):

L.Vostal, J. Ryant
Nouzové peněžní poukázky v českých zemích 1848-1850


http://aukro.cz/item219267484_nouzove_penezni_poukazky_1848_1850.html

To Matej:
Vypada to, ze toho Sema nascanuju pristi tyden, tak pak dam vedet. (kdyby nekdo chtel Papírové peníze na území Československa 1762-1975, tak at da vedet,)
Registrovaný uživatel
rihav: Tak pokud by byla k dispozici ta elektronicka verze Sema, tak bych moc prosil o link na stazeni. Knihu bych si i koupil, ale zatim jsem nemel to stesti ji objevit levneji nez za cca 500 i vice korun.

Diky, Jirka
Moderátor
Někde tady na fóru máte odkaz na přepis části Séma, tušm, že to bylo od vzniku republiky po konec války ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Nej literatura o bankovkach

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1