Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Nějaký tesák

Vykupminci.cz
Numisargo

Nějaký tesák

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den..rád bych zda by mi někdo určil o jakou zbraň se jedná a jakou hodnotu...děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení a cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Западная Европа. Традиционный охотничий кинжал "Хиршер". Конец 19-начало 20-го века. Клинок в традиционном травлении на охотничьи темы. В картуше на клинке имя владельца: Wirtitsih La Rob. Рукоять из оленьего рога. Прибор гарды и ножен белого металла. Крестовина образована стилизованными оленьеми копытцами с щитком украшенным головой оленя. Ножны деревянные. обтянуты кожей. На наконечнике ножен выгравирован олень. Очень редкий великолепный экземпляр охотничьего ножа изготовленного по частному заказу.


Общая длина 420мм, длина клинка 261мм. Ширина у пяты 26,5мм (один дюйм)

https://cornet.cc/ru/123551/kinzhal-okhotnichii-khirsher/

Dnes jsem to náhodou naše na ruských stránkách, máte tam odkaz, je tam cena. Ten Váš je ovšem levnější poněkud jiný. Ale můžete se alespoň orientovat. Věřím, že by Vám to mohlo pomoci.
Registrovaný uživatel
Sakra Altmanne já na starý kolena zjistil, že už skoro rusiš nerozumím, tak zkusím laicky sdělit, co si myslím. Já bych řekl, že to je lovecký tesák nějakého vyššího lesního úředníka z doby kolem roku 1925 plus mínus a jde o rakušáka, nebo němčoura .... spíš ten rakušák. Je hezky zachovalý, ale bez pochvy. Zkusím tipnout cenu bez pochvy a berte to s rezervou ...... 4 - 5 000 Kč ? Vím, že kdysi šly s pochvou kolem 8500 Kč, ale to bylo cca v roce2006 před krizí a to o to byl dost zájem. Posloužil jsem, aspoň trošku, aby se tazatel měl od čeho (ceny) odrazit ? Křřřááásný exemplare :D
Moderátor
Má tam odkaz, je tam cena, ten jeho je asi o polovinu levnější a pomoci překladače není problém. Já na ruské stránky chodím díky faleristice.
Registrovaný uživatel
Ještě dodám, že určení doby výroby je dost ošidné a možná by se to dalo přesně určit z loga výrobce, protože se dělaly i v dobách AH (malíř akvarelů :D) ve starém, staromilském stylu a byly dost podobné a nemusel tam být nutně hakn. Je to složité a může to být i před rokem 1900 , takže je to strašně široké rozmezí roků k určení doby vzniku. Moc se v tom nevyznám a dávám jen možná vodítka. V každém případě je to nádherný sběratelský kousek, který určitě není pod 4500 Kč pokud je bez pochvy a závěsníku si myslím.... Dřív byly velmi žádané a každý se vydražil na Aukru.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 22. 9. 2017, 17:17. »
Registrovaný uživatel
Páni, veď je tam čitateľná značka výrobcu. Je to nemecká firma Eickhorn Solingen. Logo sediacej veverice, ktorá drží meč vo zvislej polohe. Písmeno i nahradzuje telo meča. Táto firma vyrábala chladné zbrane aj pre nemeckých policajtov, hasičov a samozrejme SS či Wehrmacht. Keby bol užívateľ pakym troška pohotovejší, tak si do googlu zadá tento názov a zistí toho oveľa viac. Myslím, že podobný lesnícky tesák bol v ponuke aj na eBay.
Tu je aj stránka so značkami:
http://quanonline.com/military/military_reference/german/brands.php

Nižšie na stránke je znázornená aj táto značka. A pakym by mohol bližšie odfotiť aj čepeľ. Nech vidíme či sú tam rytiny alebo lept. Mám dojem ako keby sa dotazatelia v poslednom čase báli fotiť predmety detailne. Viac ako dva metre sa k artefaktu zásadne nepriblížia. :P :lol: :mrgreen: Ako chcú nadviazať tento-ehm, ehm kontakt so svojou ženou či frajerkou? :D :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Tak tak trochu nechápu, proč to pana kole L. zamotal, také jsem se domníval, že je to jasné. Jinak výrobce měl vzorník a mohl doplnit např. ty žaludy, čepel s leptem atd. To se potom promítlo do cena. Pochva a malý zavazáček bohužel chybí. Měl by napsat pan kolega, zda mu to stačí nebo si to sám dohledat.
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
Páni, veď je tam čitateľná značka výrobcu. Je to nemecká firma Písmeno i nahradzuje telo meča. Táto firma vyrábala chladné zbrane aj pre nemeckých policajtov, hasičov a samozrejme SS či Wehrmacht. Keby bol užívateľ pakym troška pohotovejší, tak si do googlu zadá tento názov a zistí toho oveľa viac. Myslím, že podobný lesnícky tesák bol v ponuke aj na eBay.
Tu je aj stránka so značkami:
http://quanonline.com/military/military_reference/german/brands.php

Nižšie na stránke je znázornená aj táto značka. A pakym by mohol bližšie odfotiť aj čepeľ. Nech vidíme či sú tam rytiny alebo lept. Mám dojem ako keby sa dotazatelia v poslednom čase báli fotiť predmety detailne. Viac ako dva metre sa k artefaktu zásadne nepriblížia. :P :lol: :mrgreen: Ako chcú nadviazať tento-ehm, ehm kontakt so svojou ženou či frajerkou? :D :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Eickhorn Solingen. Logo sediacej veverice, ktorá drží meč vo zvislej polohe. No proto jsem psal i o tom , že to může být i z doby malíře akvarelů. Je to těžké určit a možná podle variant veverky by se to mohlo zjistit, jestli to je vyrobeno před malířem, nebo za jeho působení. Ta firma určitě fungovala před ním, takže ten tesák může být i z přelomu století. On se někdo kovaný určitě ozve si myslím...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Tak tak trochu nechápu, proč to pana kole L. zamotal, také jsem se domníval, že je to jasné. Jinak výrobce měl vzorník a mohl doplnit např. ty žaludy, čepel s leptem atd. To se potom promítlo do cena. Pochva a malý zavazáček bohužel chybí. Měl by napsat pan kolega, zda mu to stačí nebo si to sám dohledat.
Možná jsem to zbytečně zamotal a máte pravdu, veverka a třeba PUMA Solingen a jiné jsou samozřejmě notoricky známé a dýky SA, NSKK, SS takto značeno také ....šlo mi jen o to, že to může být už válečná výroba za AH, jen tam není svastika ... ta tam být nemusela vždycky a už jsem to viděl. Osobně si myslím, že to bude tak ty roky kolem 1920... ale fakt nejsem znalec jen soudím dle toho, co jsem měl osobně v rukách...
Registrovaný uživatel
Pripájam ďalšiu, tentoraz ruskú stránku. Tu sú taktiež znázornené značky firmy Carl Eickhorn. Keďže som našiel na nete výrobky s identickým logom, ktorými sú značené tesáky a kordíky nemeckej armády z doby II. sv. vojny, tak tento tesák by mohol byť vyrobený v rokoch 1921 - 1976. Do konca vojny sa používal oficiálny firemný názov ,,Carl Eickhorn Waffen fabrik". Samozrejme len som to zbežne prešiel a moje tvrdenie nemusí celkom zodpovedať skutočnosti. Logo výrobcu sa menilo viackrát v histórii, keďže prvé logo je z roku 1865. Firma by mala byť činná aj dnes.

http://germans-medal.com/shop/antikvarnoe-xo-prinadlezhnosti-arxiv/nozh-hitlerjugend-klejmo-eickhorn-solingen-rzm-736-soxran/
Moderátor
Přece nejde o nás. Dotyčný si dá dotaz a my jak hlupci mu pomáháme, málem se pohádáme a zbytečně. Domnívám se, že já jsem mu poskytl vše potřebné a on si to mohl dohledat. Pokud jsem to napsal blbě, tak jen blbě, neměla to být ani zakrytá urážka. Nebo se mi na sebe budeme zlobit a dotyčný ani nepoděkuje.? Ta výroba může být kolem roku 1900 až do ery nacismu, ale v Rakousku i později. U nás jsem jej viděl kompletní ve sbírce s nádherným leptem a ta cena byla mezi námi zbytečná, jen jsme se radovali, že jsme to mohli (v rukavičkách) držet v ruce. Tak pane kolego, to nebylo nijak cílené. Sekci militari mít nebudeme a tak musíme spolupracovat. :twisted:
Registrovaný uživatel
šlo mi jen o to, že to může být už válečná výroba za AH, jen tam není svastika ... ZAPOMĚL JSEM DODAT, ŽE JSEM NEMYSLEL SVASTIKU V LOGU VEVERKY, ALE NA OZDOBNÉ ZÁŠTITĚ. NĚKDY TAM NA ZÁŠTITĚ BYLA A NĚKDY TAM BYLY JEN TY LOVECKÉ MOTIVY, JAKO JE NA FOTO ZAKLADATELE. jSEM SE PŮVODNĚ BLBĚ VYJÁDŘIL ...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Přece nejde o nás. Dotyčný si dá dotaz a my jak hlupci mu pomáháme, málem se pohádáme a zbytečně. Domnívám se, že já jsem mu poskytl vše potřebné a on si to mohl dohledat. Pokud jsem to napsal blbě, tak jen blbě, neměla to být ani zakrytá urážka. Nebo se mi na sebe budeme zlobit a dotyčný ani nepoděkuje.? Ta výroba může být kolem roku 1900 až do ery nacismu, ale v Rakousku i později. U nás jsem jej viděl kompletní ve sbírce s nádherným leptem a ta cena byla mezi námi zbytečná, jen jsme se radovali, že jsme to mohli (v rukavičkách) držet v ruce. Tak pane kolego, to nebylo nijak cílené. Sekci militari mít nebudeme a tak musíme spolupracovat. :twisted:
Jejda mne ani ve snu nenapadlo, že se hádáme ... bral jsem to, jako normál diskuzi ... já se tedy určitě nehádám a usmívám se :D
Registrovaný uživatel
1935-1941
Registrovaný uživatel
stator napsal
1935-1941
Předpokládám, že vycházíš z toho loga... pochopil jsem správně ?
Registrovaný uživatel
Je to tesák některého z německých střeleckých spolků z období z 1. poloviny 20. století.
¨Na googlu ho dohledáte snadno pokud zadáte:
Hirschfänger deutscher schützenverband i s případnou cenou v eurech, musíte pouze zkontrolovat zda zachovalost Vaší zbraně odpovídá zachovalosti zbraně na internetu.
Adalbert
Moderátor
https://www.google.cz/search?q=Hirschf%C3%A4nger+deutscher+sch%C3%BCtzenverband&rlz=1C1VSNC_enCZ599CZ602&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjAkcWmvb3WAhVHJVAKHVykDO8Q_AUICygC&biw=1280&bih=633


Zde je možno se ukojit :P
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za jejich názory a rady,nedostal jsem se sem bohužel dříve abych vyjádřil své díky.Takže ještě jednou děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Nějaký tesák

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1