Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zrejme budeš za krátku dobu pristavovať nejakú väčšiu miestnosť Pavel. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jeste neco k denaru C.226. Na upozorneni kolegy jsem si dnes prohlizel starsi vydani NL a v cisle 1/2006 je nekolikastrankova studie venovana prave jen tomuto typu (nejak jsem na ni pozapomnel). Autor J.Lukas se mu venuje opravdu podrobne, porovnava nejen obraz, opisy ale i metrologicke parametry s jinymi blizkymi typy, dale dobove pomery a zaver je ten ze C.226 byl s nejvyssi pravdepodobnosti razen v prazske mincovne po vyhnani Boleslava Chrabreho z Cech a to bezprostredne po opetovnem nastupu Jaromira a zacatku jeho druhe vlady v zari 1004. Je zajimave sledovat vyvoj prirazeni typu C.226:
E.Fiala - Boleslav III.
G.Skalsky - Boleslav III.
V.Katz - doba vlady B.Chrabreho v Cechach
F.Cach - doba vlady B.Chrabreho v Cechach
J.Haskova - prvni vlada Jaromira (leden 1003), mincovna Vysehrad
J.Lukas - pocatek druhe vlady Jaromira
Uvidime s cim pride p.Polansky ve sve nove praci.
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 25. 11. 2009, 19:28. »
Moderátor
Patason: Já vím, ale tam je problém s klíčovými slovy. Navíc NL mám hotové již delší dobu.

Kacuro: Sice grošovinu dělám podrobněji, denárové údobí se již snažím taky dělat podrobnějc. Tam je spíš problém, že ze začátku jsem neměl ještě ujasněnej postup, takže informace jsou slabší. :oops: Což je právě problém NčČsl.. Teď už se snažím doplňovat co nejpodrobněji pro všechna období, včetně medailí atd.

Turtle..: Slavníkovci - zajímavé čtení

Grofik : Místnost ne, ale už jsem tu měl truhláře, aby mi udělal novou knihovnu. S místem to je opravdu problém. Knížky mám v současnosti rozdělený ve třech místnostech, takže občas, když něco hledám, tak se naběhám. :lol: Takhle už konečně budu mít vše při ruce. Alespoň, že uložení nesvázaných NL se mi podařilo uspokojivě vyřešit.
Registrovaný uživatel
pavle: tak to je dobrá zpráva, budu se těšit na výsledky ;)
Registrovaný uživatel
http://www.aukro.cz/item826459407_nejstarsi_ceske_mince_1_4_f_cach_od_korunky.html

ty voe, celý koplet Cacha za 3 050,00 Kč :shock: to je hustota ...
Moderátor
Ja ho platil za komancu pres inzerat 600,- (1/4 platu).
Registrovaný uživatel
koupil jsem ho před dvěma lety za 1000,-
Moderátor
Tenkrat to bylo ofiko jen pro cleny a kseftovat s tim se lidi bali aby nedostali vyhazov z CNS.
Registrovaný uživatel
O Cachovi se tady zmiňuje i Patason https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?id=3054&page=36
Registrovaný uživatel
jo to jsem četl, ale v případě této aukce se i patason podpočítal :D
Moderátor
Když je téma denáry, tak se s radostí také zkusím zapojit do diskuze.
A když tady padl ten Cach 226 a Vyšehrad ano-ne : nedávno se mě dostal na stůl jiný vyšehradský Boleslav, a při srovnání s Cach 226 mě hned zaujala ta zajímavě vypuncovaná písmena "E" s příčlema z malých klínků u obou dvou mincí. Tak nevím, jestli to přece jen nemůže být práce stejných rukou ? To by ovšem chtělo pro srovnání nějakých pár fotek pražských Boleslavů z této doby (nehlaste se všichni ..., smajlík mě nějak nejde vložit), jestlipak mají takováto éčka taky. Na pérovkách v Cachovi tyhle detaily ne vždy úplně sedí.
Jinak - p.Lukas je na tuto dobu fakt přeborník 1.liga a jeho slovo platí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zdravim dalsiho prispevatele! K tomu zminovanemu pismenu E - podobne je videt i na denaru C.137 z Prahy (viz foto na predesle strance) ve jmene mincmistra Mizlety.
Registrovaný uživatel
sakra.... tady se ale objevují pěkné kousky.. :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
kekule napsal
sakra.... tady se ale objevují pěkné kousky.. :mrgreen: :mrgreen:


myslím, že ty nejlepší kousky si syslíš Ty ve tvrzi :twisted:
Registrovaný uživatel
Já mám 4x Cach 137, nejspíš ze stejného nálezu jako Kucera a všechny mají ve jméně MIZLETY normální E (teda mám jeden, který tam E nemá vůbec :-)). Resp. mohli i tam být použity ty klínky, ale v tom případě si řezač dal práci a zbytek prořezal tak, aby normální E vzniklo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
obr.2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
obr.3

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To denar:
nech toho, už jsem si závistí poslintal monitor. :shock:
Moderátor
to kucera a denar : díky za upozornění, v Cachovi je 137 zase s éčky zaoblenými, stálo by za to si s těmi variantami pohrát.

Jinak prosba k tomu Vyšehradu - marně už nějakou dobu sháním sborník Národního muzea, tuším z r.1975, kde p.Hásková má právě studii k vyšehradským denárům.
Mohu nabídnout výměnou třeba některé méně známé články, které vyšly ve sbornících, které běžný sběratel nesleduje :
Např. :
W.Hahn, korpus všech razidel nejstarších českých denárů 9bodového typu, vyšel v Polsku ve sborníku k nar.prof.Suchodolského v r.2001 - jsou tam i věci, které Cach neznal (škoda, že to musel udělat cizinec)¨
nebo
L.Polanský : Mince mincovny a kníže Oldřich - zajímavý pokus autora o upravenou chronologii Oldřichvoých ražeb. (ze sborníku Peruc v mýtech a dějinách r.2004, na který žel asi numismatik narazí jen omylem).

Jinak když tu byla debata o grantu, na kterém pracoval Luboš Polanský, tady je odkaz, kde je přesný popis toho, co bylo výstupem.
http://aplikace.isvav.cvut.cz/projectDetail.do?rowId=GA404%2F05%2F2134

Mám obavy, že to zatím byly jen ty studie, které jsou tam vypsané.
Bylo by skvělé, kdyby se našly další zdroje na pokračování, aby se to dotáhlo do podoby nového katalogu, L.Polanský na to určitě má a je pro věc zapálený.
Moderátor
denar - diky za obrazky variant C.137, pekne.
jv64 - sbornik NM s Haskovou vlastni kolega, mel jsem ho zapujceny, pokusim se neco domluvit.
Konecne jsem se dozvedel neco o denaru Jindricha Bretislava (jak jsem se na nej ptal zda jste ho nekdo nevideli mimo muzeum). Jeden kus se v aukcich prece jen vyskytl, a to C.649 nejdrive v aukci Lanz r.1979 a pote v aukci M&S r.2004 kde se drazila Dietikerova sbirka. Jednalo se o jeden a tyz kus puvodem ze sbirky Hohenkubin. Takze asi dalsi mozna sance za dalsich 25let...
Registrovaný uživatel
To Kucera: jeste byl jeden - letos ;-)
Registrovaný uživatel
jo, jo jeden ještě letos byl. Ale bylo to tajný a drahý :-)
Registrovaný uživatel
:-D přesně tak
Moderátor
Fakt? A stejny typ? Tak to mate dobre kontakty.
Registrovaný uživatel
asi nějaká privátní aukce jen pro členy tajné denárové sekty :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1