Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
delam jen to co jsem rikal, budu to tu po ocku sledovat :)
Moderátor
turtleoverhead napsal
oliver napsal
ten druhy vypada z pohledu analyzy velmi lakave a slibne! :)

Sup už krouží nad mrtvolkou ještě nevychladlou :D ;)

Jako že si je razí? V tom případě slušná práce :mrgreen:
Registrovaný uživatel
jv64: zajímavé, a souhlasí opisy toho měďáku s jiným podchyceným "stříbrným" kusem tohoto typu?

a co přednáška z HK, bude nějaký písemný výstup? zajímal by mne Váš příspěvek i p. Petráně
Registrovaný uživatel
jinak bych byl uvítal, kdybychom tu zavedli uvádění základní metrologie ke každému zveřejněnému kusu (tedy pokud pochází z naší sbírky) :)
Moderátor
kacuro napsal
jv64: zajímavé, a souhlasí opisy toho měďáku s jiným podchyceným "stříbrným" kusem tohoto typu?

To ještě netuším, budu teprve pátrat ve své databázi. A zvážil bych a napsal bych sem, ovšem váhy, které mě jinak stojí na stole si akutálně půjčil na pár dní kolega na nějakou svoji antiku.
Dojmy z Hradce nechám na někom nezainteresovaném, zatím jsem neslyšel, že by se z akce chystal třeba nějaký sborníček.
Registrovaný uživatel
tak byste mohl dát něco v plén třeba ve formátu PDF :D nebo pokud vyjde přednáška jako článek v nějakém periodiku?
Registrovaný uživatel
Co do obsahu přednášek mi přišly zajímavé všechny, ikdyž co do obsahu výzkumu a pokroku numismatiky na našem území mi přednáška jv64 přišla nejzajímavější.
Dr. Brádle velmi dobře popsal historii sbírky Královéhradeckého muzea.
Dr. Petráň svoji přednášku koncipoval více jako shrnutí vývoje numismatiky denárového období - "od Voigta po Polaneckého", zmínil hlavní spory a objevy (tzv. svatováclavský denár, Emma Regina, hypotézu o denáru s opisem HIC DENARIUS EST EPISCOPI - denár biskupa Thiddaga) a jejich "stav" v současnosti.
Pan Bajer velmi dobrým způsobem popsal první emisi státovek, upozornil na chybotisky I. emise, vady a připomenul i některé další ze vzácných bankovek první republiky.
Poslední přednáška (jv64) byla dle mého soudu velmi zajímavá nejen přehledem nově objevených moravských ražeb, ale i vynikajícím popisem historie období.
V sále bylo takových 50-60 posluchačů.
_______________
Moderátor
hmmmm... to zni dobre. priste se holt bude potreba pokusit o to, aby nam sraz s touto akci nekolidoval, zucastnit se a nasavat infomace :)
Registrovaný uživatel
no právě, docela mě mrzí, že jsem tam nebyl, ale jakožto člen sekty jsem se musel účastnit každoročního obřadu "zapíjení PG" :D
Registrovaný uživatel
jacx napsal
Břetislav II. C 389 m = 0,599 g, dmax = 17,2 mm
Bř. I. příště


Honzo dej mi prosím ještě metrologii k tomu C 310, díky ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
jinak bych byl uvítal, kdybychom tu zavedli uvádění základní metrologie ke každému zveřejněnému kusu (tedy pokud pochází z naší sbírky) :)

Velmi dobrý nápad.
Registrovaný uživatel
posílám na ukázku měděný denár Břetislava II. na Brněnsku Cach.386
váha 0,4g
průměr 14-15mm
přes makro je ta mince na těch fotkách porézní :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
navrhuji prozatím nevkládat další mince, dokud nevyřešíme členění této sekce
Registrovaný uživatel
alarich napsal
posílám na ukázku měděný denár Břetislava II. na Brněnsku Cach.386
váha 0,4g
průměr 14-15mm
přes makro je ta mince na těch fotkách porézní :(


prosim Tě vlož to znovu do správného nově založeného vlákna, díky. Nicméně by si ta mince zasloužila lepší fotky a oříznutí
Moderátor
to kazdopadne, z toho co je videt neni videt skoro nic :mrgreen: . a pokud by byl zajem, je vyhledove mozna jeji nedestruktivni analyza.
Registrovaný uživatel
Muj dedecek, ktery ma doma schovanych par denaru me pozadal (vlastne to byl on, kdo me privedl ke sbirani minci), abych mu zjistila orientacni cenu techto minci. Zkusila jsem tedy nahlednout do Cachovi typologie. A jeho denary odpovidaji cislum 84, 94, 103 (odlisne opisy a prehozene symboly v krizi), 115, a jeden, ktery jsem v Cachovi vubec nenasla (ruka avers, revers mec mezi 2 krizi). Pozadala bych zkusenejsi, aby mi udelali takovy orientacni nastrel aktualni ceny minci. Patrala jsem po internetu, ale zadnou z uvedenych minci jsem v aukcich nenasla.. Dekuju
Moderátor
V rychlosti jsem nahledl do svych zaznamu z aukci kde mam udaje k nize uvedenym:
Cach 84
- aukce CNS Praha c.41/r.2007, stav 1/1 nedorazen, dosazena cena 145000,- + 10%
Cach 103
- aukce Aurea Praha c.22/r.2008, varianta, stav 1/1 nep.nedorazen, dosazena cena 140000,- + 15%
- aukce Rauch Viden c.86/r.2010, stav temer 1/1 nep.nedorazen, dosazena cena 5000€ + %
Moderátor
Pravda je, že ceny z aukcí, které uvedl kolega, jsou z období, kdy dosahovaly denáry někdy až bláznivých výšin. Ne ale, že by u těch opravdu vzácných nějak dramaticky padaly. Ty, které uvádíte jsou dost vzácné. Samozřejmě by pomohly fotky, pokud je sem dáte.
Registrovaný uživatel
O umisteni fotek jsem premyslela, ale protoze to nejsou moje mince, takto neudelam. Ikdyz je docela pravdepoobne, ze mi mince deda casem daruje. Snazim se ted pochopit kontext techto cen a vzacnosti. Denary Boleslava II. se dochovaly malem poctu i v muzejnich sbirkach? Dost vzacne, muze znamenat, ze je popsano jen nekolik malo kusu? Pouzila jsem jeste vyhledavac a narazila jsem na c.94, dedecek ma identickou minci, avsak kompletni a v docela hezkem stavu http://s17.postimg.org/5mdzqn2fj/bol.jpg. Je to rarita? Nebo je po tehle minci tak vysoka poptavka?
Moderátor
simix napsal
Snazim se ted pochopit kontext techto cen a vzacnosti. Denary Boleslava II. se dochovaly malem poctu i v muzejnich sbirkach? Dost vzacne, muze znamenat, ze je popsano jen nekolik malo kusu? Je to rarita? Nebo je po tehle minci tak vysoka poptavka?

Snad se Vás nedotknu, ale na všechny tyto otázky najdete odpovědi velice snadno - když bude danou problematiku tak 10-15 let pečlivě studovat. Myslím ale, že i ty informace, které dal výše Kucera jsou jako odpověď dostačující. V Cachovi, na kterého se odkazujete, koneckonců máte většinu údajů pěkně po kupě. Pak taky dostanete jistě řadu nabídek na mail.
Fotka aspoň toho v Cachovi nepopsaného exempláře by sem přesto mohla, co říkáte ? ;)
Registrovaný uživatel
Dostacujici jsou k memu prvnimu prispevku, nikoliv ke druhemu :) No asi mi nejpsis nezbyde nic jineho nez zacit studovat literaturu, ale to jsem stejne chtela.. Foto zatim nechci davat, alespon ne verejne. Prece jenom, jeste ani poradne nevim, jaky ze to poklad mame v rodine, nechci se vystavovat zbytecnym zavistivym projevum, kterym jsem jiz jednou zde byla svedkem, po vystaveni vzacnejsi mince :)
Moderátor
Opravdu náhodou (i když to tak nebude vypadat) jsem si včera vytáhl z banky k nafocení ten exemplář Cach 94, který máte ve druhém odkazu, že jej sem do jiné sekce vložím s podrobnějším komentářem. Přes víkend to udělám, až mě zbyde chvilka času, napíšu i pár vět k Vašim dotazům. Ať to nevypadá, že si zde každý syslí cenné informace :D .
Moderátor
to Simix - Jeste doplnim svoji puvodni odpoved tykajici se aukcnich cen, firma Dukat Brno vydala jejich evropsky prehled za obdobi 1990 - 2011 - viz zde:
http://www.dukat-mince.cz/ceske_mince_2012.pdf
K Vasemu druhemu prispevku - zjednodusene se da rici ze pomer techto cen mezi jednotlivymi typy vyjadruje jejich vzacnost na sberatelskem trhu. Skutecna vzacnost vsak muze byt odlisna protoze tyto ceny nezohlednuji mince ulozene v muzeich a jinych verejnych sbirkach ktere jsou pro sberatele nedostupne. Navic jak take podotkl jv64 ceny v dlouhodobejsim horizontu nejsou stale ale meni se v zavislosti na sberatelskem trendu, ekonomicke situaci atd.
Moderátor
V neposlední řadě se cena liší podle stavu mince a rozdíly jsou ne "o něco" ale "krát". Proto také ten původní požadavek na fotky.
Registrovaný uživatel
to simix – Ty nejsi ochotná se podělit o fotky ale požaduješ od ostatních aby se s Tebou dělili o své zkušenosti a znalosti... :roll: :evil:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1