Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Musim podekovat jv64 a Kucerovi za ochotu, po emailu jsme se navzajem pochopili, prosim jeste pana Kuceru at mi napise zpravu (jeho email je skryty), take mu napisu podrobnosti, jako diky, ze jako prvni reagoval, aniz by si neco narokoval :)
Registrovaný uživatel
to simix blahopřeji k zajímavým denárům a přeju mnoho úspěchů ve studiu a sbírání a jsem rád ,že se zase po čase objevila žena v tomto oboru
Moderátor
to simix - také gratuluji, jde o zajímavé mince a je škoda, že si je můžeme jenom představovat
k dnešní diskusi si dovolím poznámku - mám dojem, že vaše dotazy na zdejším fóru (starší i dnešní) byly většinou reagujících zodpovězeny nezištně, odborně a korektně
Registrovaný uživatel
Zajímavé :)

http://www.lovecpokladu.cz/home/ceske-denary-nalezene-detektorem-kovu-v-dansku-5955
Moderátor
Dobré .... :shock: (i když žádné Slavníkovce tam neregistruji).
Registrovaný uživatel
Snazim se urcit fragment denaru velkeho strizku. Priklanim se k razbe Boleslava II. Cely den projizdim typologii a konkretni typ se mi nedari urcit. Avers mi dela problem. Proto se obracim na zkusenejsi. Co myslite? Vaha fragmentu je 0,51 gramu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co ražby německé oblasti? Jsou často nalézané i u nás...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Např. Cach 19 nebo 22, to že se nekryjí všechna písmena v opise nic neznamená, Cach není "Stempelkorpus".
Moderátor
Tady pol. 475 sedí i písmeny u kaplice
http://www.aurea.cz/Katalog18/18kat0451.htm
Registrovaný uživatel
Parada diky jv64. Nekde jsem na foru cetl, ze za razby Boleslava I povazujete spise jen ty 9-bodove. Tudiz tady jestli jde o Bleslava I. nebo II. je sporadicke?
Moderátor
Ano, Cach 19 již patří mezi tzv. mladší bavorsko-švábské typy, měl by to tedy být Boleslav II.. Zdůrazňuji ale, že se jedná o můj osobní názor, byť podle mě vychází dosti přesvědčivě ze složení všech známých, především zahraničních nálezů, které obsahovaly nejstarší české mince. Platí ovšem - a zvláště u tak významných témat jako jsou počátky české mince, že jsou považovány za správné jen takové koncepce, které byly s řádným zdůvodněním publikovány a obecně bez výhrad přijaty.
Registrovaný uživatel
Diky za vycerpavajici odpoved jv64.
Moderátor
:shock:
Tady mě něco nesedí, na první pohled klasický edelredský typ Boleslava II, poprsí s křížem / Ruka Boží, ale na straně s rukou chybějí tradiční symboly po stranách, tedy alfa - omega, případně jiné.
I tak ruka má poněkud neobyvklý tvar, jako např. na Cach 125, což je obol, který jsem viděl i v hodně zbarbarizovaném provedení
Můžete se podívat, jaký je průměr toho úlomku ?
Moderátor
nějaký Boleslav II.
něco z C 122-130 ?
asi by to mělo jít i blíže, ale teď není čas (a zkušenosti :-)
Registrovaný uživatel
Je to denar velkeho strizku. 10.stoleti. Typ ruka / poprsi. Pravdepodobne Boleslav nebo Slavnikovci. Ruka se mi zda ponekud sirsi nez friskeho typu, ale nejsem expert, necham blizsi urceni treba jv64 :)
Registrovaný uživatel
Koukam kluci uz se na to vrhli ;-)
Moderátor
kauto_star napsal
Koukam kluci uz se na to vrhli ;-)

No jo, příjemné zpestření, takhle navečer .... :)
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám dotaz, co je napsáno v překladu na tomhle denáru? Nechci ho kupovat, pouze mně to zajímá :P

děkuju

http://www.numismatika.info/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=413&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=66
Moderátor
na averzu je proti smeru hodinovych rucicek napsano DVX BOLEZLAVS (tedy knize Boleslav), na reverzu je I PPAGA MIZLE, coz je koruptela PRAGA (tj. Praha) a Mizleta se uvadi, ze znaci mincmistra. zkusenejsi mne pripadne jiste opravi ci doplni.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
na averzu je proti smeru hodinovych rucicek napsano DVX BOLEZLAVS (tedy knize Boleslav), na reverzu je I PPAGA MIZLE, coz je koruptela PRAGA (tj. Praha) a Mizleta se uvadi, ze znaci mincmistra. zkusenejsi mne pripadne jiste opravi ci doplni.


Děkuji, stačí... ;)
Registrovaný uživatel
Pekny kousek :)
Moderátor
Navazuji na diskuzi ve vlákně "aukce na aukru" ukázkou několika falz vzácných denárových mincí. Většinou jsou hromadně řazeny do skupiny tzv. východočeských falz, k nimž vydala pobočka HK předloni zajímavou publikaci. Nejsou v ní bohužel vyobrazeny všechny známé typy.
K dalším jsou články F.Cacha v NL 1976, 1985 a 1989.
Podle všeho se jedná o výrobky z delšího časového údobí a těžko říct jednoznačně, zda z jedné dílny.
V každém případě se občas vyskytují na aukru, ale i na ebay a na allegru dodnes, buď je vytahují dřívější majitelé, nebo se k tomu míchá novější produkce. Mají ale hodně společných znaků, skoro bych řekl, že patří k sobě.
Téměř vždy se jedná o velmi vzácné typy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajimave, nebo se dokonce objevuji v aukcich Aurea? Viz ten Vladivoj polozka 829 http://www.aurea.cz/Katalog25/25kat0801.htm
Moderátor
To je správný postřeh, tehdy ten Vladivoj zmátl i opravdové znalce, viz článek v katalogu. Někdo minci před tím chytře "zestařil" a ještě následně se vedly diskuze, je-li pravý nebo ne. Nakonec posloužil jako srovnávací pomůcka exemplář vpravo uprostřed, což je právě fotka z NL 1989 (= východočeská falza č.11), razidlo s opisem VLADVOI DVD je zcela shodné. Exemplář vpravo nahoře prošel aukrem r.2006.
Registrovaný uživatel
Velice zajimave, diky jv64

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1