Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » největší tajemství československé filatelie

Vykupminci.cz
Numisargo

největší tajemství československé filatelie

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, poradil by mi někdo prosím ohledně největšího tabu všech filatelistů a to kolik stojé odzkoušení známek u znalce. Tedy ne fotoatest ale obyčejné odzkoušení. Bohužel toto je největší tajemství všech filatelistů a každý píše, obrať se na znalce. Jediný kdo na inernet něco napsal, je pan Beneš a to částku 4-10%, což může být ovlivněno jeho osobním zájmem. Chtěla bych se tedy zeptat na pouze a jen konkrétní sumu někoho, kdo zkoušel konkrétní známku. (všechny názory o složitosti, konkrétní domluvě se znalcem atd už jsem četla stokrát :-) )
Registrovaný uživatel
Na tvoju všeobecnu otazku predsa nemožeš čakat jednoznačnu odpoved.Je rozdiel posudzovat znamku za 50€ alebo za 50 000€,je rozdiel posudzovat znamku USA,Afganistanu alebo CSR I a je samozrejme rozdiel v cene medzi jednotlivymi znalcami.Odskušanie znamok bez atestu ako pišeš je uplne nanič.Pri drahych položkach treba atest,nie nejake odskušanie a pri lacnych to nema zasa žiadny vyznam.
_______________
Moderátor
Navíc znalci nenesou zodpovědnost za svoje atesty - viz PČ 1919, kde padělek měl atesty 4 znalců a nakonec to schytal prodejce Ludvík Pytlíček, jako prodejce tohoto padělku, za což byl vyloučený ze SČF. Všichni čtyři znalci byli z obliga, protože mezitím zemřeli...
Takto to bohužel chodí.
Moderátor
Třeba RPSL mají uvedený ceník tady:

http://www.rpsl.limited/PricingPayment.aspx
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Navíc znalci nenesou zodpovědnost za svoje atesty - viz PČ 1919, kde padělek měl atesty 4 znalců a nakonec to schytal prodejce Ludvík Pytlíček, jako prodejce tohoto padělku, za což byl vyloučený ze SČF. Všichni čtyři znalci byli z obliga, protože mezitím zemřeli...
Takto to bohužel chodí.


já tedy problematice nerozumím, ale jak chceš trestat někoho, kdo si dovolil zemřít?
Registrovaný uživatel
:-) žádnou jinou odpověď jsem ani nečekala :-)
Registrovaný uživatel
...jsi asi... (Automaticka oprava mobilu) 😀😀😀
Registrovaný uživatel
Jinak já dal za ověření pravosti známky 200,- Kč. Byla práva, ale už prošla (2018 ) a tak jsem ji musel na místě odstranit a zaplatit "prý" symbolickou pokutu. Hrom do POLICE ČR
Registrovaný uživatel
Z mé zkušenosti, pan Beneš udělá atest spíš k cennější známce, cena 5-10 tisíc za atest. Pan Vrba ověří i levnější kousky, ale taky bude chtít řádově stovky za známku.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Z mé zkušenosti, pan Beneš udělá atest spíš k cennější známce, cena 5-10 tisíc za atest. Pan Vrba ověří i levnější kousky, ale taky bude chtít řádově stovky za známku.


děkuji, takže známky v katalogové ceně 100-300 Kč by pro mne asi neměly smysl nechávat odzkoušet.
Moderátor
Raketkamarketka napsal
děkuji, takže známky v katalogové ceně 100-300 Kč by pro mne asi neměly smysl nechávat odzkoušet.


Pri tejto cenovej relácii rozhodne nie.
Raz sa ma spýtal môj známy, dlhoročný zberateľ, že pri známkach tejto cenovej kategórie zbieram známky, alebo podpisy na zadnej strane, keď som sa v mojich začiatkoch spýtal na overenie.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Raketkamarketka napsal
Zdenda-Kubik napsal
Z mé zkušenosti, pan Beneš udělá atest spíš k cennější známce, cena 5-10 tisíc za atest. Pan Vrba ověří i levnější kousky, ale taky bude chtít řádově stovky za známku.


děkuji, takže známky v katalogové ceně 100-300 Kč by pro mne asi neměly smysl nechávat odzkoušet.

Záleží na tom, co to je za známky. PČ1919 asi ne, to se nepadělalo, ale takový Debrecín, Segedín a další, tam to je jiný kafe, tam se to padělalo ve velkém systémem za 10 K koupilli arch, udělali přetisky a prodali to, ten arch, za 20-30 K (ale ne v celku, roztrhali do sérií, takže si to znásobte). Jako jistě, většina falešných přetisků lze rozpoznat snadno a rychle (když člověk ví, jak vypadá pravý), ale jsou i kvalitnější padělky, kde to už tak jednoduchý není.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » největší tajemství československé filatelie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1