Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Nenápadné zajímavosti z akcí.

Vykupminci.cz
Numisargo

Nenápadné zajímavosti z akcí.

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Známka 8A ve čtyřbloku - pří zběžné prohlídce nebo na nedokonalém obrázku se na pravé dolní známce jedná na první pohled o deskovou vadu: Čárka za číslicí na 33.ZP/II.TD. Jenže při bližší prohlídce se jedná o retuš dekové vady:Tečka za číslicí na 78.ZP/III.TD, provedená během tisku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čyřblok známky 11A, levá spodní známka s retuší deskové vady na 73.ZP/IV.TD: Kroužek v Š, provedená před tiskem. A totéž na známce SO 8A.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na první pohled obyčejná známka č.21 v ceně pár desítek korun. Ale: Podle typických paprsků se jedná o 64.ZP/I.TD - tedy o známkové pole, na kterém obvykle bývá retušován spolu s 74.ZP levý horní roh. Výskyt známek bez retuše a s retuší je zhruba 1 : 3, známky bez retuše jsou tedy 3x vzácnější a tím i dražší. U této známky se navíc jedná o poněkud vzácnější odstín 21c - černošedá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další zajímavost v ceně pár korun - SO 15 s bílou skvrnou za hodnotovým štítkem na 22.ZP/II.TD. Na této známce je zajímavé to, že skvrna se nachází na známkách v postupném vývoji a je tak možné podchytit na více známkách její postupný vývoj počínaje známkou bez skvrny až po skvrnu přes 3. a 4. srdíčko do pravé holubice. Vyskytuje i na známkách s přetiskem DOPLATIT a na známkách bez přetisku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
blažek celkom pekné známky aj v peknej kvalite. Podla môjho názoru hradčany môžeš skúmať furt tam je tých chýb veľmi veľa v tej dobe bola nedokonalá tlač. U týchto známok je ešte furt čo bádať.....
Moderátor
Jsou to známky získané jen z posledních aukcí, byla by škoda je nekoupit.
Registrovaný uživatel
tak to je jasné treba.....
Moderátor
Jsou to de facto korunové známky, snadno přehlédnutelné a nebo pro svoji nízkou cenu nikoho nezajímají. Ale pěkné.
Registrovaný uživatel
ak sa hodia do zbierky prečo nie, podľa môjho názoru hradčany môžeš celi život študovať a vždy tam niečo objavíš....
Moderátor
Další z dobrých nálezů na aukci - rohový kus známky č.7 100.ZP/II.TD včetně pravého okraje a počítadla. Na tomto známkovém poli se nachází doposud největší známá retuš na známkách emise Hradčany. Opravována byla 7,8,9 a 10 spirála, vlnovky a háčky včetně jejich spojnice. Hlavními rozpoznávacími znaky u známek bez okraje a počítadla jsou vryp do levého rámu naproti 1. háčku a zejména čárka nad Á v SLOVENSKÁ, která je spojena s dolní příčkou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Blažek tá 15 je pekná, ja som si jeden list odložil.... ,a ked sa vyznáš bola by škoda keby si ju nekúpil.... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Po delší době další nález na aukci - SO 18 ve čtyřbloku, na 64.ZP/I.TD retuš poškozeného levého horního rohu, provedená během tisku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krásny... hold kto má čas prechádzať jednotlivé aukcie ;) ..... gratulujem.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Jako čerstvý důchodce jsem na tom s časem už lépe :-))
Moderátor
blazek007 napsal
Jako čerstvý důchodce jsem na tom s časem už lépe :-))


Čerstvý som, aj dôchodca som len čas nemám.... :lol: :mrgreen: :lol:
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
smith napsal
blazek007 napsal
Jako čerstvý důchodce jsem na tom s časem už lépe :-))


Čerstvý som, aj dôchodca som len čas nemám.... :lol: :mrgreen: :lol:


Zajímavé, že nejvíce času mají lidé, kteří podnikají, mají 2 i více zaměstnání a nejméně času mají nezaměstnaní a důchodci.
Moderátor
Jo, to je takový paradox. Jen já jsem asi vyjímka.
Moderátor
Jaromir napsal
Zajímavé, že nejvíce času mají lidé, kteří podnikají, mají 2 i více zaměstnání a nejméně času mají nezaměstnaní a důchodci.


To vieš Jaromír, pri tom mizernom invalidnom dôchodku bohu žiaľ musím aj pracovať, riadiť firmu, a k tomu ešte sa aj venovať deťom. ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
...nejméně času mají nezaměstnaní a důchodci.

To je pravda a jako rovněž novopečený důchodce jsem nad tím přemýšlel.
Jednak je to tím, že celý život jsem si říkal, do toho se pustím až budu v důchodu a ono se toho nahromadilo nezvládnutelně mnoho.
Další a zřejmě hlavní důvod je to, že mi všechno trvá mnohem déle než dřív. :'( ;)
Moderátor
Je to tu offtop, ale normálně si mňa dostál- ty si už želvo v důchodě? Toš to mňa poser! Šak mám kdesi tvoju fotku a si štramák.... Zolo je nemocný- to vím. A o invalidním důchodu na Slovensku, si nedělám iluze (o tom našem taky ne). Ale na to kašlat. Hlavně vydržet (už kvůli děckám) a važte si všichni zdraví!!!
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Šak mám kdesi tvoju fotku

Na nočním stolečku? ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
.. jako novopečený důchodce jsem nad tím přemýšlel.
Jednak je to tím, že celý život jsem si říkal, do toho se pustím až budu v důchodu
a ono se toho nahromadilo nezvládnutelně mnoho.
Další a zřejmě hlavní důvod je to, že mi všechno trvá mnohem déle než dřív.


turtleho zmysel pre humor nema konkurenciu :mrgreen:
_______________
Moderátor
No to né- tam sídlí nekdo jiný (teda vedle nočního stolečku :D ) Toš, ale překvapilo mě to. No hlavně užívat si zdravíčko- pokud teda ještě slouží.
Moderátor
No, nejhorší co může být když si důchodce začne říkat že už to nemá cenu.
Registrovaný uživatel
nooo máte to divoké....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Hradčany » Nenápadné zajímavosti z akcí.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1