Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nesignovaný obraz

Vykupminci.cz
Numisargo

Nesignovaný obraz

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Má podle vás obraz nějakou cenu? Přemýšlím, jestli má smysl to dávat na Aukro. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velikost?
Registrovaný uživatel
Rozměr malby 23x43,5 cm. Celkový rozměr s rámem 36x56 cm. Přikládám ještě foto zadní strany.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě bych doplnil, že to je olej na kartonu, ale to je asi jasné...
Moderátor
Kouknout pod rám...

Á propos, výtvarník a sochař Zdeněk Rosák (bratr moderátora Jana Rosáka) často svá dílka signuje jako "Z.Rosák" přičemž to "Z" bývá skoro jako "T" čili "Trosák".
Ale je to jen nezávazný tip... ;)
Registrovaný uživatel
Náznak signatury plus nějaký nápis.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) AdamekPOS v 9. 2. 2019, 19:08. »
Registrovaný uživatel
Troják Václav (1942-89), Plzeň
Registrovaný uživatel
jazzdr: Děkuji za info. Je opravdu vidět, že se vyznáte. Nicméně pro Google je jméno tohoto malíře naprosto neznámé. Chápu tedy správně, že se jedná o dílko amatéra a hodnota je nulová?
Registrovaný uživatel
Není to špatný obraz, navíc odráží určitou náladu minulé doby .Kupce si určitě najde i když cena nebude moc vysoká .
Registrovaný uživatel
poradnydest: A jaká by byla podle vás optimální cena, za kterou bych ho měl vystavit na Aukru nebo Bazoši? Jedná se spíše o stokoruny nebo více jak 1000,- Kč? Díky za odpověď.
Moderátor
jazzdr má zřejmě pravdu, i když se mi nezdá, že by 18 letý Václav Troják byl schopen namalovat takový obraz. Chtělo by to asi pořádně prozkoumat tu signaturu (včetně UV lampy), jestli tam není jiná datace než těch "60" co jsou napsány vzadu.

Jinak, Václav Troják byl především reklamní a propagační grafik, takže proto se s jeho "civilními" dílky asi není snadné příliš potkat. Což je úděl umělců, kteří se soustřeďují/soustřeďovali především na reklamní/propagační tvorbu. Často přitom jde o bravurní umělce...

Já sám jsem kdysi spolupracoval s Vladimírem Kinterou (otec známého Krištofa Kintery), který byl skvělý propagační grafik a designér, ale veřejnosti není takřka vůbec znám. Přitom mi tenkrát navrhl design odborného časopisu, že si američtí a australští art directoři, se kterými jsem na projektu spolupracoval "sedli na zadek"... ;)

Neboli, obraz mi přijde velmi dobrý a pokud byste neuspěl s prodejem na Aukro, tak mi dejte vědět. Měl bych zřejmě zájem, páč dílka reklamních výtvarníků tak trošku sbírám.
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 10. 2. 2019, 13:03. »
Registrovaný uživatel
Wjem: Jak jsem již zmiňoval ve svém předchozím příspěvku, netuším, za jakou cenu bych měl obrázek nabídnout. Pošlete mi prosím Váš návrh na můj email adam.pos@centrum.cz

Děkuji
Registrovaný uživatel
Přijde mně to jako školní práce na téma "jak zhoubné neřesti zbídačí člověka". Zajímavá je propletená perspektiva skleničky a láhve vpravo.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Přijde mně to jako školní práce na téma "jak zhoubné neřesti zbídačí člověka". Zajímavá je propletená perspektiva skleničky a láhve vpravo.

Mně přijde jako nejzhoubnější to, že ten člověk tam tak sklesle sedí v montérkách nebo co to je za pracovní oblečení... takže já to vidím jako: "Hospoda cestou domů; trudné odpoledne dělníka ze slévárny".
Na mě z toho padá chmůra, že se dneska v práci něco nepovedlo... výtvarně to asi není špatné, ale nepověsila bych si to.
Registrovaný uživatel
Taky bych si to nepověsil, ale asi to nemaloval na kšeft.
Registrovaný uživatel
Wjem Vám dal "luxusní" odpověď a lepší nabídky se Vám nedostane ;)
Registrovaný uživatel
Já na obrazu postrádám hlavní postavu - toho bohéma, který má před sebou rozpité víno, dolité patrně z již druhé lahve (do té na stole by se víno ze sklenice
nevešlo) a zapálenou Partyzánku (viz bílá krabička). Ten schoulený chudák na židli, který ani nesundal čepici, zjevně se "zátiším" na stole nemá nic společného. Přišel se asi posilnit polévkou a od spolustolovníka se podle řeči těla distancuje. Je zřejmé, že kdyby cigareta snad byla jeho, rozhodně by ji ze svého místa neodložil na popelník tímto způsobem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nesignovaný obraz

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1