Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámá signatura - Josef Václav Směšný Barnet?

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznámá signatura - Josef Václav Směšný Barnet?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dorý den,
mám obraz se signaturou Jos. Šťastný, jedná se o olej na desce,malován jistě před rokem 1939. Co jsem zjistil mohl by to být Josef Václav Směšný - v pozdější době podepisován jako Barnet. Jen mě trochu zaráží to jeho první písmeno v příjmení.
Předem děkuji za příspěvky v diskuzi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Barnet pochází z mého regionu (Bludov u Šumperka) a jmenoval se tuším Josef Václav Směšný, pseudonym Barnet.Mohl by to být on a obrázek mu odpovídá, moc se mi líbí, pokud by byl na prodej , tak bych ho možná koupil, ale nedokáži určit cenu.
Registrovaný uživatel
To jsem také vygoooglil, Barnet prý používal až od roku 1959 a jelikož vím, že bylo malováno před rokem 1939 (v obraze byl schován dokument z roku 1936) a on se narodil v roce 1907 tak to je asi jeho rané dílo. Jen při porovnávání mě zarazilo to první písmeno, proto jsem to sem dal na diskuzi.
Registrovaný uživatel
Výměna za Ludvíka Ehrenhafta či prodej by nebyl problém.
Registrovaný uživatel
michalk napsal
Výměna za Ludvíka Ehrenhafta či prodej by nebyl problém.
Dejte ještě rozměry a pevnou cenu to jsou zdejší pravidla, abych mohl posoudit případnou koupi. Pokud uvedete odkud jste, tak to je také pro mne důležité ... mám radši osobní odběr, abych si to mohl prohlédnout... na výměnu nic z toho, co požadujete nemám.
Registrovaný uživatel
Cena pevná 5000,- a rozměry 55x45cm s rámem, 44x34cm bez rámu. Dám Vám k tomu něco, co dostatečně prokazuje dobu vzniku. Jsem z okr. Příbram.
Registrovaný uživatel
michalk napsal
Cena pevná 5000,- a rozměry 55x45cm s rámem, 44x34cm bez rámu. Dám Vám k tomu něco, co dostatečně prokazuje dobu vzniku. Jsem z okr. Příbram.
Děkuji, ale nechám to na dalším zájemci. 5000 Kč mi připadá hodně a občas na něj narazím ve svém okolí , protože jsem z jeho regionu v ceně kolem 2000 Kč a je podepsán, jako Barnet což je známější jméno v umění a ještě jsem nekoupil. Dám prostor ostatním případným zájemcům.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
michalk napsal
Cena pevná 5000,- a rozměry 55x45cm s rámem, 44x34cm bez rámu. Dám Vám k tomu něco, co dostatečně prokazuje dobu vzniku. Jsem z okr. Příbram.
Děkuji, ale nechám to na dalším zájemci. 5000 Kč mi připadá hodně a občas na něj narazím ve svém okolí , protože jsem z jeho regionu v ceně kolem 2000 Kč a je podepsán, jako Barnet což je známější jméno v umění a ještě jsem nekoupil. Dám prostor ostatním případným zájemcům.
Zájem jsem měl , protože mám rád krajinky s chaloupkami a tento obrázek se líbil i ženě. Jeho pozdější tvorbu pod jménem Barnet nemusím , protože se mi nelíbí styl, takže si koupím jiného krajana Lolka, Kašpara , nebo Hoplíčka (i když toho také nemusím). Omlouvám se za nabídku, i když na druhou stranu, alespoň ostatní ví kolik požadujete.
Registrovaný uživatel
No,pokud by snad obraz někoho ze zdejších sběratelů zaujal, bude asi lepší to zkusit na Aukru. Tam je zatím na dvou korunách.
Registrovaný uživatel
bolt napsal
No,pokud by snad obraz někoho ze zdejších sběratelů zaujal, bude asi lepší to zkusit na Aukru. Tam je zatím na dvou korunách.
Díky, dám tam asi příhoz a doufám, že nebude uměle zvyšován a konečná cena bude ve smyslu, jak říkal jeden politik ... neviditelná ruka trhu .. uvidíme :D
Registrovaný uživatel
Jak řekli, tak i udělali ... jsem zvědav, jak si můj příhoz povede v aukci... jsem na Aukru spoustu let a vím, jak si vyhledat historii příhozů a tím pádem vím jestli jde o zmanipulované aukce.. i když jsou jména přihazujících skrytá, není to pro mne problém... Doufám, že to bude férová aukce :oops:
Registrovaný uživatel
Díky za příspěvky a nabídku. Zatím 15 sledování za 24 hod., to je pro mne dostatečně vypovídací hodnota než 4 Kč na příhozu. Samozřejmě aukro je pro mne dobrý prodejní kanál, každý přihazuje kolik uzná za vhodné. ....... To nechápu jak se může zmanipulovat cena na aukru? Sice tam poslední měsíce vládne trochu chaos v systému, ale že by dokázali na dálku měnit lidem příhozy , to snad neee?
Registrovaný uživatel
michalk napsal
Díky za příspěvky a nabídku. Zatím 15 sledování za 24 hod., to je pro mne dostatečně vypovídací hodnota než 4 Kč na příhozu. Samozřejmě aukro je pro mne dobrý prodejní kanál, každý přihazuje kolik uzná za vhodné. ....... To nechápu jak se může zmanipulovat cena na aukru? Sice tam poslední měsíce vládne trochu chaos v systému, ale že by dokázali na dálku měnit lidem příhozy , to snad neee?
Zmanipulovat se samozřejmě dá a to tím, že si vytvoříte pár nicků a budete si přihazovat sám, nebo prostřednictvím nicků známých a kamarádů. To už je notoricky o Aukru známo a není to žádná novinka, že si prodávající zvyšuje cenu falešnými příhozy ... nicky jsou, jakoby skryté ... ale dá se to vysledovat, není v tom problém.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 19. 11. 2017, 17:37. »
Registrovaný uživatel
To chápu, to je myslím systém prodeje všech aukcí, nebo si budem hrát na pokrytce, že jen aukro? Ale přece nejde někomu bez jeho svolení změnit výši příhozu? Každý svobodně určí kolik chce dát a basta. Je to o pocitech kupujícího a prodávajícího. Vůbec si nedělám iluze, že jakákoliv aukce na světě nemá umělé vyvolávače. Viz aukční rekordy apod. a zvlášť když majitelem je přímo aukční dům.
Registrovaný uživatel
michalk napsal
To chápu, to je myslím systém prodeje všech aukcí, nebo si budem hrát na pokrytce, že jen aukro? Ale přece nejde někomu bez jeho svolení změnit výši příhozu? Každý svobodně určí kolik chce dát a basta. Je to o pocitech kupujícího a prodávajícího. Vůbec si nedělám iluze, že jakákoliv aukce na světě nemá umělé vyvolávače. Viz aukční rekordy apod. a zvlášť když majitelem je přímo aukční dům.
Asi to bude stejně i v některých aukčních domech. jinak už jsem vám přihodil :D
Registrovaný uživatel
Tak přeji úspěšnou aukci, třeba ho vydražíte za míň jak 5 tis., ale doufám že ne za 2 🙂 Upřímně bych to viděl vzhledem k ranému dílu autora a určitému příběhu o dost výše. Snad si najde cestu k nějakému sběratelovi.....
Registrovaný uživatel
michalk napsal
Tak přeji úspěšnou aukci, třeba ho vydražíte za míň jak 5 tis., ale doufám že ne za 2 🙂 Upřímně bych to viděl vzhledem k ranému dílu autora a určitému příběhu o dost výše. Snad si najde cestu k nějakému sběratelovi.....
Já doufám, že za dva ! Ale i kdybych nevyhrál, tak vám vytáhnu cenu a zviditelním aukci. Takže hodně štěstí a ať to vyleze co nejvíc :D
Registrovaný uživatel
Nedopadlo to dobře s tou aukcí a já zapomněl přihazovat pro přemíru práce, 2000 Kč ta aukce nepřelezla.. Je mi to líto, ale pořád mám zájem. Dám 2000 Kč plus poštovné jestli to půjde. Jinak to nechte tomu zájemci za 1800 Kč. Zdraví Jirka.
Moderátor
tak to je fakt seriozní jednání, to bych do tebe lachtane neřekl........chudák výherce aukce :(

lachtan napsal
Nedopadlo to dobře s tou aukcí a já zapomněl přihazovat pro přemíru práce, 2000 Kč ta aukce nepřelezla.. Je mi to líto, ale pořád mám zájem. Dám 2000 Kč plus poštovné jestli to půjde. Jinak to nechte tomu zájemci za 1800 Kč. Zdraví Jirka.
Registrovaný uživatel
Já bych řekl,že cena raného Barneta je reálná.
Registrovaný uživatel
lachtane to bych po vyhrané aukci neudělal ani za deset t. , jinak myslím, že obraz skončil v dobrých rukou :-)
Registrovaný uživatel
michalk napsal
lachtane to bych po vyhrané aukci neudělal ani za deset t. , jinak myslím, že obraz skončil v dobrých rukou :-)
Ve vašich ? :D
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
tak to je fakt seriozní jednání, to bych do tebe lachtane neřekl........chudák výherce aukce :(

lachtan napsal
Nedopadlo to dobře s tou aukcí a já zapomněl přihazovat pro přemíru práce, 2000 Kč ta aukce nepřelezla.. Je mi to líto, ale pořád mám zájem. Dám 2000 Kč plus poštovné jestli to půjde. Jinak to nechte tomu zájemci za 1800 Kč. Zdraví Jirka.
Já do sebe taky ne :D Zmanipulovat se samozřejmě dá a to tím, že si vytvoříte pár nicků a budete si přihazovat sám, nebo prostřednictvím nicků známých a kamarádů. To už je notoricky o Aukru známo a není to žádná novinka, že si prodávající zvyšuje cenu falešnými příhozy ... nicky jsou, jakoby skryté ... ale dá se to vysledovat, není v tom problém.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámá signatura - Josef Václav Směšný Barnet?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1