Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámé obrazy

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznámé obrazy

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Krásný den přeji,

našli jsme několik obrazů a nevíme si s nimi moc rady. Proto moc prosím, kdyby byl někdo ochotný určit autora, případně zda má obraz nějakou cenu prodávat (neb to není úplně náš styl k pověšení do bytu, tak prosím moc o odpověď. Děkuji.

1) Obraz, kde neurčím techniku (myslím si, že jde o olejomalbu- ale je mi divné, že tam není ta typická struktura nánosů barev jako u jiných olejomaleb). Autor se mi zdá podpisem jako Lirš nebo Linš Jan, ale nikoho takového jména nemohu vygooglit. Tak nevím. Obraz je o cca 5 cm větší A4

2) Dle mě jasná olejomalba. Co jsem hledala na internetu, tak podpis sedí na malíře Františka Horkého. Ale snad jich bylo více a tak nejsem už zas schopná identifikovat který z nich to byl :)

3) Třetí obraz je velký, cca A2. Dle signatury si myslím, že jde o Kamila Zvelebila, techniku ale vůbec nepoznám. Mým laickým okem to vypadá z blízka jako kreslené pastelkou, o čemž tedy dost pochybuji.

4) U 4. by mě zajímalo spíš tak pro zajímavost, zda se s tím nikdo nesetkal :) Našli jsme 4 obrazy ryb. Vypadá to, jako by si někdo zarámoval obrázky z nějaké staré učebnice. Všechny 4 ryby mají i přes zarámování přehlý papír uprostřed. Na druhou stranu kdyby to bylo z nějaké učebnice, silně pochybuji, že by tam bylo to písmo tuší. Zdá se, že je i kreslený tuší. Papír je viditelně starý. Nenapadá někoho, co by to mohlo být? Není zde žádný podpis (možná leda pod paspartou, ale nechci kvůli tomu obraz rozebírat).

Pokud by někdo věděl, tak děkuju moc za odpověď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
od malíře Zvelebila to asi bude litografie, a Horký František, nar. 1879
To ostaní nevím
Registrovaný uživatel
nebylo by mozne lepsi foto te rybicky a zejmena textu....dost mne zajima zda je to akvarel, ci tisk a co je tam napsano.
Registrovaný uživatel
filomena:
Děkuju. Na toho Fr. Horkého nar. 1879 jsem koukala, protože podpis se shoduje. Na druhou stranu malby, které jsem od něj našla jsou všechny takové "ploché", i když jsou to olejomalby. Tento obraz má však opravdu viditelnou a výraznou strukturu způsobenou nánosem barvy. Tak nevím.
Registrovaný uživatel
LIMO
Posílám více detailů jedné z ryb, u které je napsáno nejvíce textu. Lepší už to asi nebude, mám teď k dispozici jen malý foťáček Sony.
Všechny možné indicíe (přeložení uprostřed, samotný motiv a vzhled obrázku) mě vedou k tomu, že jde o nějaký tisk ze staré učebnice. Navíc to "Lachenbauer ad vivum pinxit Vienna" mi připadá jako nějaký název "tisku". Na druhou stranu moc mi hlava pak nebere ten inkoust. Přece i kdyby šlo o starou učebnici, tak je tam natištěné jiné písmo a takto "nemizí". Písmo se mi zdá ručně psané inkoustem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nanda napsal
LIMO
Posílám více detailů jedné z ryb, u které je napsáno nejvíce textu. Lepší už to asi nebude, mám teď k dispozici jen malý foťáček Sony.
Všechny možné indicíe (přeložení uprostřed, samotný motiv a vzhled obrázku) mě vedou k tomu, že jde o nějaký tisk ze staré učebnice. Navíc to "Lachenbauer ad vivum pinxit Vienna" mi připadá jako nějaký název "tisku". Na druhou stranu moc mi hlava pak nebere ten inkoust. Přece i kdyby šlo o starou učebnici, tak je tam natištěné jiné písmo a takto "nemizí". Písmo se mi zdá ručně psané inkoustem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Jde o tisk...
Na základě Lachenbauerovy kresby "vyryl" Fr. Alsner
Registrovaný uživatel
wjem:
Díky moc za opdověď. A teď otázka neznalého laika. Myslíte, že to písmo je také tisk? Nejde mi do hlavy, že by tisk dokázal natisknout to písmo tak věrohodně, že by místy "inkoust" mizel. Nebo myslíte, že jde o tisk a ten- předpokládám latinský název ryby- byl dopsán ručně?
Moderátor
Nanda napsal
wjem:
Díky moc za opdověď. A teď otázka neznalého laika. Myslíte, že to písmo je také tisk? Nejde mi do hlavy, že by tisk dokázal natisknout to písmo tak věrohodně, že by místy "inkoust" mizel. Nebo myslíte, že jde o tisk a ten- předpokládám latinský název ryby- byl dopsán ručně?


Podle mne jde o nějaký obrázek pro CK školní kabinety a nějaký ten upřesňující či vysvětlující přípis inkoustovým perem je samozřejmě možný...
Pěkný candát - kéž by mi takový podobný skončil v létě na udici...;-)
Registrovaný uživatel
Nemůže to být z (nebo podle) Icones Piscium Austriae Indigenorum, Meidinger Carl (1750-1820) ?

Obrázky:

https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/22857/357753/2316_ARHjwo.tn.jpg" alt="Obrázek vložený uživatelem" />
Registrovaný uživatel
No zrovna jsem si říkala, že je škoda, že nevlastním rybí restauraci. Tam by se na zeď hodily perfektně. Tenkrát jich tam byla halda, ale měly poničené sklo nebo rámy, tak jsme si vybrali ty 4, které jsou ok. No nakonec se mi to nějak rozleželo s tím, že jsou sice nakreslené přesně ve stylu, který se mi líbí, ale na vystavení si je by to chtělo přece jen nějaký citový vztah k rybám :)
Ander: no je to dost možné, akorát ty obrázky od Vás se mi zdají mnohem, mnohem více barevnější. Ale tak to může být také vybledlé..
Registrovaný uživatel
zdravim,neznate malíře Waldemar muller snad polak nebo nemec .mam doma stary obraz na platne a zajima me vse o autorovi predem dik
Registrovaný uživatel
omlouvam se autor se jmenuje Waldemar munchen

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámé obrazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1