Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámý autor

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznámý autor

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pánové, nemáte s tou rukou pravdu. Pokud se přesune těžiště těla doprava, opře se loket o vnitřní část stehna, výsledek je naprosto stejný. Délka vyčnívající ruky nad stolem je závislá na výšce posezu - výšce židle a proč si to nezkusíte. Třebas to vypadá nezvykle, je to realistické.
Registrovaný uživatel
Kluci tedy fakt mě to připadá hrozně nepřirozené a to se tedy nemůžu počítat mezi znalce umění. Jsem nýmand ve znalostech umění , ale tu pravou ruku má, jakoby mu vyrůstala uprostřed těla někde u pupku a ne z ramene. Zkoušel jsem to a chytla mně křeč jako prase kvůli vám , jste mně teda dostali vy vejlupci :) :D :P
Registrovaný uživatel
Aby takhle mohl mít nepřirozeně ruku, tak by musel mít strašně dlouhou část od lokte po prsty a nemohl by sedět tak zpříma. Fakt jsem to zkoušel a musel jsem nepřirozeně zkroutit horní polovinou těla, abych dosáhl ... je fakt, že nemám fousy. Ten má tedy tak dlouhou ruku, že by mohl šacovat letadla za letu, jako celník :D
Registrovaný uživatel
Panové, nechte ruce rukama (tedy, jsou to spíš takové... slepičí pařátky). Ten obrázek je amatérsky neumělý celý, celičký... howgh!
Registrovaný uživatel
Takže z mé strany závěrečný dodatek k obrazu: totožný obraz se stejným malířem a jeho podpisem je ve sbírce Židovského muzea, malíře D. Kaufmanna se nepodařilo nikdy identifikovat a takových podobných obrazů namaloval více s tendencí vývoje. Nebyl to nikterak významný malíř. Háček nad "u" není háčkem (tedy znakem ve smyslu českého diakritického znaménka), ale běžné značení samohlásky „u“, které se v dřívějším německém kurentu používalo, aby se nepletla se souhláskou „n“. Námět malby zachycuje učenou disputaci mezi rabínem na jedné straně a mnichem na straně druhé. Ruka je OK. Jinak děkuji za komentář všech a Packovi se omlouvám za příkřejší moji reakci.
Moderátor
Souhlasím s Kolemjdoucí. Obraz je těžká amatéřina. Obličeje dejme tomu ještě jakžtakž, ale ruce, zejména rabína jsou anatomicky naprosto neproporcionální (malé) a v nepřirozené poloze
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Ruka je OK. Jinak děkuji za komentář všech a Packovi se omlouvám za příkřejší moji reakci.


Ruka v žádném případě OK není. Vypadá to buď jako by ji měl na 3x zlomenou nebo jako ruka Saxány. Celé toto dílo by se dalo popsat jako učebnicový příklad vrcholného amatérismu, diletanstství a neumětelství, třeba to nadměerně velké oko mnicha vlevo, a pokud si myslíte opak, tak byste měl začít obchodovat s něčím jiným, třebas s uhlím, tam (snad) nic nepokazíte. K dokonalosti celého tohoto "díla" snad chybí jen měšec s penězi na stole.
Tenhle obraz se hodí tak do nějakého obludária, já bych se styděl si "to" pověsit i do garáže nebo do kůlny s nářadím.
Registrovaný uživatel
Zjistil jste něco ohledně autora obrazu s květinovým zátiším?
Asi jsem narazila na podobný podpis a chtěla bych zjistit více.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámý autor

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1