Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámý autor

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznámý autor

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přeji krásnou sobotu všem na tomto fóru,

"sběratelé" prosím o radu. V rodině máme obraz
jež se k nám dostal před 10ti lety jako umoření dluhu s údajnou hodnotou
pár desítek tisíc. Teď nastal čas podívat se pravdě do očí :-):-)

Pěkně prosím, je tu někdo, kdo by dokázal rozklíčovat náš obraz.
Není signován, je malován na desce a údajně jihočeským malířem.

V příloze fotografie.

Přeji ještě jednou všem krásný den

Denisa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...můj názor cca. 3000,-,inu počkáme na další...
Moderátor
Sundejte rám, jestli ta signatura není pod ním...
Registrovaný uživatel
klejda100 napsal
...můj názor cca. 3000,-,inu počkáme na další...


Zlatý voči--- Nech to dá na aukro za 3000czk a som si na 100 % istý, že sa to nepredá..
Registrovaný uživatel
Záleží na autorovi...jak píše wjem,sundat rám.Jen tak se dá poznat,zda to má cenu stokorun či tisícikorun.
Registrovaný uživatel
Jste milí, že se mi/nám snažíte poradit. Rám jsme sundali - bohužel NIC :-(. Vypadá to, že jsme naletěli. Přeji všem krásnou neděli :-)
Registrovaný uživatel
SHAMIS napsal
klejda100 napsal
...můj názor cca. 3000,-,inu počkáme na další...


Zlatý voči--- Nech to dá na aukro za 3000czk a som si na 100 % istý, že sa to nepredá..
... ani neviete, ake ma ten obraz rozmery.
Registrovaný uživatel
Ten obraz se mi hodně líbí. Barvy, kompozice, detail, vše stará profesionální práce. Rozhodně ho maloval někdo, kdo opravdu malovat uměl a né jako to ohromné množství všemožných hrůz a mazanic, které se zde denně ukazují. Jestl vypadá ve skutečnosti jako na fotce a je z něho cítit stáří, malba není nějak extrémně poničena, tak se určitě prodá. Kdybych sháněl něco podobného (domů na zeď a né na kšeft) tak ty tři tíisíce bych dal i když podle rámu bude obraz menších rozměrů. Klidně ho mohl namalovat nějaký známý a ceněný malíř.
Registrovaný uživatel
Jerabek napsal
Ten obraz se mi hodně líbí. Barvy, kompozice, detail, vše stará profesionální práce. Rozhodně ho maloval někdo, kdo opravdu malovat uměl a né jako to ohromné množství všemožných hrůz a mazanic, které se zde denně ukazují. Jestl vypadá ve skutečnosti jako na fotce a je z něho cítit stáří, malba není nějak extrémně poničena, tak se určitě prodá. Kdybych sháněl něco podobného (domů na zeď a né na kšeft) tak ty tři tíisíce bych dal i když podle rámu bude obraz menších rozměrů. Klidně ho mohl namalovat nějaký známý a ceněný malíř.


Kompozice? A co ten dum postaveny primo na hlave a jeste uprostred obrazu? Vas vkus bych teda nechtel mit :) Ten obraz nema v sobe vubec nic zajimaveho. Jeste by se dalo uvazovat o ramu. Za 3k neprodejne.
Registrovaný uživatel
Vážený kolego "znalče". Všimněte si, že v tomto vzácném případě to vůbec nevadí a podle mého názoru to bylo naopak záměrem. Kdyby všichni malovali jen podle příruček pro začínající kreslíře (které máte evidentně načtené), tak by všechny obrazy vypadaly jak podle šablony. Rám je obyčejný sádrový, takže nijak cenný.
Tomu, že pro Vás není obraz zajímavý se vůbec ale vůbec nedivím, pro mne naopak ano - stará dobrá práce.

Kdyby se dalo zjistit kde to bylo malováno (podle kopce v pozadí) tak by jeho cena jistě stoupla. Možná tyto chalupy ještě stojí.
Registrovaný uživatel
Prohlédněte si podrobně třeba díla starých významných mistrů jako byl pan Michelangelo nabo třeba Raffael tito se ve své době (laickým pohledem jaký máte Vy) dopouštěli také mnoha na dnešní dobu přehmatů a chyb (jako máku) a nikdo jim o nevyčítá.
Registrovaný uživatel
nemam pocit, ze verze s chalupama vypada lepe....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jejda, já nechtěla rozpoutávat svým příspěvkem negativní emoce :-(, pánové.
Každopádně znovu bych ráda poděkovala za komentáře.
Cením si vašich názorů, času i úhozů do klávesnice :-).
Krásný den všem :-)
Moderátor
DeNY1221 napsal
Jejda, já nechtěla rozpoutávat svým příspěvkem negativní emoce :-(, pánové.
Každopádně znovu bych ráda poděkovala za komentáře.
Cením si vašich názorů, času i úhozů do klávesnice :-).
Krásný den všem :-)


Zkuste sem dát detailní foto pravého dolního rohu. Mně přijde, že tam přeci jen něco jako signatura možná je...
Moderátor
Verze bez chalupy vypadá "pustě"...
Podle mně je to dílko pojato v cílené kompozici zlatého řezu. Podobně, jak to dělali ve své době krajináři barbizonské školy.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
nemam pocit, ze verze s chalupama vypada lepe....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Verze bez chalup ztrácí ono historické kouzlo. Takový obraz by mě nezaujal a vůbec bych ho zde nekomentoval.
Registrovaný uživatel
DeNY1221 napsal
Jejda, já nechtěla rozpoutávat svým příspěvkem negativní emoce :-(, pánové.
Každopádně znovu bych ráda poděkovala za komentáře.
Cením si vašich názorů, času i úhozů do klávesnice :-).
Krásný den všem :-)


100 lidí, 100 chutí.
Registrovaný uživatel
Pravda VELIKÁ :-).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámý autor

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1