Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámý autor a stáří obrazu 17.st.?

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznámý autor a stáří obrazu 17.st.?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jenis napsal
Současní restaurátoři mají tolik práce protože na kdejakou pitomost si určí termín na měsíce a pak to udělá frajer za dvě hodiny v noci Viz. grafity na mostě. Ale je jasné, že se tím živíte a že to budete hájit a nepřiznáte že se nemusí všechno dělat složitě. V nedávné době restauroval celý tým restaurátorů Rembrandtův obraz kterému, až na pár retuší, nic nebylo a to celý rok. I když asi nevětší práce asi byla s převozní bednou.Takže asi tak.


Nevím, čím se živíte vy a jakou máte vy produktivitu práce, ale empatii máte evidentně nulovou a jste se vším velmi rychle hotov.
Kouzlo svobodné profese je, že odpovídá každý sám za sebe. Ergo kladívko: určitě nemám zapotřebí obhajovat postupy ostatních. To je jejich zodpovědnost, nikoliv moje.

Takže mi nemusíte bulvárně argumentovat Karlovým mostem.
Ptejte se na Praze 1, proč nepoužili specializovanou firmu, která má profesionální odstraňování graffiti v popisu práce a v místě to už opakovaně dělala. A proč použili člověka s trojkovou- tudíž nejnižší- licencí, který zvolil naprosto amatérský (a soudě dle technických listů použitých chemikálií i špatný) postup.

Jinak, kdo má právo "sáhnout" na památku, na kulturní památku či na národní kulturní památku, to neurčují restaurátoři ani památkáři, ale zákon o památkové péči, kterým se musí všichni řídit.
Mimochodem, myslím si, že pro odstraňování graffiti na památkových objektech by měla být vypracována novela zákona (případně nějaká prováděcí vyhláška, či co), protože to je zcela specifický zásah, který se samotným restaurováním přímo nesouvisí, ale může mu předcházet či se s ním - ideálně - doplňovat.
Více podrobností o tom případu nevím, ale taky jsem se dost bavila.

K Rembrandtovi- na rozdíl od vás nemám potřebné informace, nevím ani jaký obraz máte na mysli. Předpokládám ale, že obraz restaurovalo příslušné oddělení dané instituce/muzea, a to má své úřední postupy a lhůty. Kolem významného obrazu se vždycky dělá tyátr, ale dělá ho především odborná veřejnost (jak si každý přihřívá polívčičku) ale i neodborná veřejnost (protože restaurování obrazů rozumí každý, však se podívejte třeba na sebe). No a když se do toho v případě slavných obrazů nabourají i novináři, je neštěstí hotovo...
« Poslední úpravu provedl(a) Kolemjdouci v 21. 9. 2019, 13:08. »
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Jenis napsal
Současní restaurátoři mají tolik práce protože na kdejakou pitomost si určí termín na měsíce a pak to udělá frajer za dvě hodiny v noci Viz. grafity na mostě. Ale je jasné, že se tím živíte a že to budete hájit a nepřiznáte že se nemusí všechno dělat složitě. V nedávné době restauroval celý tým restaurátorů Rembrandtův obraz kterému, až na pár retuší, nic nebylo a to celý rok. I když asi nevětší práce asi byla s převozní bednou.Takže asi tak.


Nevím, čím se živíte vy a jakou máte vy produktivitu práce, ale empatii máte evidentně nulovou a jste se vším velmi rychle hotov.
Kouzlo svobodné profese je, že odpovídá každý sám za sebe. Ergo kladívko: určitě nemám zapotřebí obhajovat postupy ostatních. To je jejich zodpovědnost, nikoliv moje.


Vážená Kolemjdoucí, že se zahazujete s takovým Neználkem, který ani neví, co je elementární slušnost.
Registrovaný uživatel
Já mám taky známou restaurátorku a tyto příspěvky mne upozornily,že jsem se dlouho neozval.Moc si jí vážím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámý autor a stáří obrazu 17.st.?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1