Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Neznámy drevený predmet z roku 1868 (vraj kôl na upírov???)

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznámy drevený predmet z roku 1868 (vraj kôl na upírov???)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekný deň prajem.

Zaujal ma tento predmet, prezentujú ho ako kôl na prebodnutie srdca "upíra". Môže byť niečo takéto autentické z roku 1868? Alebo sa tento predmet používal na niečo úplne iné? Stretli ste sa s niečím podobným?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Míval jsem něco podobného a prý je to na vázání povřísel :roll:
nebo tady:
https://www.mgvysociny.cz/vismo/galerie2.asp?id_org=450032&id_galerie=9865
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 10. 10. 2018, 7:17. »
Registrovaný uživatel
Takým niečím sa pichla princezná Ruženka a zaspala na 100 rokov... Tak opatrne pri manipulácii ! ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Mne sa podarilo nájsť takýto predmet, tak podľa vrchnej časti by som dedukovala že to môže byť kôl. Na tomto však nesedí tá horná časť - nie je uspôsobená na bitie do nej.

https://www.rubylane.com/item/1715543-238/Genuine-Historical-Vampire-Killing-Stake-1837
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, že to pochází z Čech z 2. poloviny 19. století a jsou na tom sv. Václav, Sv. Ludmila chovající malého sv. Václava a sv. Jan Nepomucký, typuji, že je to odněkud z okresu Mladá Boleslav.¨
V roce 1868 se už ve středních Čechách na upíry nevěřilo.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Nene je to na vázání povřísel jak uvedl turtleoverhead. Mam taky 2 s hrotem do spičky :)
Registrovaný uživatel
Veľmi pekne Vám ďakujem za všetky rady, zase som sa niečo nové priučila:-)
Registrovaný uživatel
zde: http://www.esbirky.cz/predmet/14740641?searchParams=%7B%22filter%22%3A%7B%22collection%22%3A%5B%2214862782%22%5D%7D%2C%22order%22%3A%22name%22%2C%22itemsPerPage%22%3A24%2C%22path%22%3A%22eJyLrlbKS8xNVbJS8s7PSc1OTlXSUcrJzMsGCsToZ0OEYvSVanXg6vxiSg0MUg1zc0rLKrEqzsksLrHPTFE1dTJQNXWxNTSxMDMytzBSqo0FAIO6IeA%3D%22%7D&sequencePointer=21
Moderátor
Jistě to nebylo na běžné používání, ale při "dožínkách" náramná věc ke kroji. Je to parádní práce.
Registrovaný uživatel
Z toho popisu na rubylane krásne vyplýva za akých zaostalcov nás západ považuje.. keď sme tu pred sto rokmi ešte lovili upírov :shock:

Inak vskutku parádna vecička!
Registrovaný uživatel
Ono ten "kôl" na rubylane sa najskôr predával v ČR. Takže v tom má prsty galéria USTAR, ktorá ho predávala ako citujem:

Dubový kůl na upíry zdobený cínem. Rozměry: 48 x 3 cm Datace: 1837 Stav: viz foto.

To si myslím že by sa v takýchto galériách stávať nemalo.
Registrovaný uživatel
Až půjdu kolem, tak tam vlezu a pořádně jim za ten kolík na upíry vyčiním, ale jinak tam mají docela hezké věci v USTARu v Olomouci.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
Až půjdu kolem, tak tam vlezu a pořádně jim za ten kolík na upíry vyčiním, ale jinak tam mají docela hezké věci v USTARu v Olomouci.
Adalbert


To jo. Ale jsou celkem drazí. Šéf ustaru ted vystupuje v televizi https://prima.iprima.cz/porady/poklad-z-pudy/1-epizoda a nevím co si o něm ted myslet když v tom pořadu koupil kovanou sovu za 110 000. Nebo je to tocene jen na oko pro lidi..
Registrovaný uživatel
pozrel som si celú reláciu.Predstavme si že keby som tak prišiel do starožitníctva s takou sovou.Ponúkol by mi starožitník 100 tisíc?Tomu neverím. Podľa mňa je to natočené len naoko.Ale takto si odpudia predávajúcich klientov,ktorý budú čakať horibilné sumy za svoj tovar
Registrovaný uživatel
Já mám horší obavu. Ted si budou všichni myslet, kdovíjakou ta jejich veteš nemá cenu a pro nás sběratele ted bude obtížnější nakupovat a licitovat. Byl bych rád, kdyby lidi o starožitnosti začali mít větší zájem ale tohle brnká na typicky českou strunu - vydělat co nejvíc. Ta sova byla možná precizní práce, ale na zakázku. Je to jako kdysi s tuningovým autem - líbilo se, prodalo se za moc. V opačném případě kovošrot. Kdo si tu sovu koupí, bude muset mít totožný vkus jako majitel před sto lety a těch zas tolik nebude, aby za to dali víc než 110 000. Já osobně bych ji ocenil tak na 2 - 4000. Dost mě dostalo, když bez jakéhokoliv vrypu do materiálu usoudil, že je to železo (a není to mosaz..nečekaně). V druhém případě, přívěšky teda nedělám ale nedal bych za to víc než 1500. Bratři v Polsku, pokud to vidí, ted určitě začnou masově chrlit přívěšky od Drahonovského. A co mě opět dostalo, ani nezkoumali co je to za materiál, jestli stříbro nebo obecný kov. O dalších dvou věcech, obraz a ta věc z Indie, se zminovat nebudu, nerozumím tomu. Ale o autoveterány se zajímám celý život a s tou Škodovkou mě fakt dostali. Dobře, odhad 40 - 60000. Já to pochopil tak, že ke škodovce budou i faktury z Mototechny a v tom případě bych ji odhadl až k 80 000. "Dražba" byla směšná (dekorace na chatě,já ani nemám řidičák..) a nakonec ji koupil chlapík, co ani nevěděl, jestli s tím odjede a až po vydražení se ptal, jestli má aspon zdravou podlahu. K čemu to dražil, když o tom autě houby věděl a nikdo z nich ani nezvedl zadek aby šli zkontrolovat zásadní věci u škodovek řady 742, jako je uchycení přední a zadní nápravy, odtok vody z kufru pod předními blatníky a celkově posoudit stav auta ????? Je to podle mě natočené jen pro diváky a háže se tam cenovými superlativy aby zabavily znuděné obyvatelstvo u podzimních obrazovek. Za mě je to fušeřina, skoro jsem jim chtěl sám něco poslat,abych se přesvědčil na vlastní kůži o pravdivosti mých slov. Uvidím, u druhého dílu, možná jsou lidi fakt tak blbý a kovaná sova má cenu přes sto táců a škodule je stále bezcenný artikl za půlčika slivovice.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Neznámy drevený predmet z roku 1868 (vraj kôl na upírov???)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1