Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Nizozemí (Nederland)

Vykupminci.cz
Numisargo

Nizozemí (Nederland)

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
A vybral jsi nějaké období, třeba Nizozemsko - námořní velmoc?

Téma mého povídání i ukázky bylo “Nizozemské mince v Austrálii” tedy zhruba od vzniku Nizozemské Východo-Indické Společnosti v roce 1602 až do Proklamace guvernéra Kinga v roce 1800.
Doslova tisíce Nizozemských mincí byly v Austrálii dávno před příchodem Angličanů i když jen kolem pobřeží ve vracích lodí. Nejbližším a v podstatě dlouhou dobu jediným obchodním partnerem Austrálie byla Nizozemská Batávie neboli dnešní Jakarta. A navíc Nizozemský Dukát a Gulden byly od roku 1800 až do 1830 součástí oficiální měny.
Registrovaný uživatel
Gratulka, moc pěkný!
Registrovaný uživatel
Také gratulace, těším se na další fotky... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nádherná vitrína,také se těším a další fotky a gratulka k úspěchu ;)
Moderátor
Turtle k všem těm mincím ještě začal sbírat i ocenění :D Doufám, že pro ně už máš založené nové album nebo plato :mrgreen: Gratuluji :) ;)
Registrovaný uživatel
Pokud má někdo zájem tak tady je celé mé povídání ale v podstatě tam není o moc víc než co jsem již dříve dával sem:
http://the-ans.com/library/Conf2012MT1.html
Registrovaný uživatel
Podle údajů u fotek z akce koukám, že jsi to přednášel cca 90minut, to není zrovna málo. ;)
Jak jsem se díval, omladina tam v ANS ale nějak schází...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Podle údajů u fotek z akce koukám, že jsi to přednášel cca 90minut, to není zrovna málo. ;)
Jak jsem se díval, omladina tam v ANS ale nějak schází...

To ne, i s dotazy to vzalo 35 minut ale i to stačilo na zpocení :D
Nedávno jsem někde četl že lidé mají největší hrůzu z přednášení na veřejnosti, smrt je až na druhém místě. :shock:
S tou omladinou je to slabší, proto mne tak udivil nízký věkový průměr tady na sběrateli.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
To ne, i s dotazy to vzalo 35 minut ale i to stačilo na zpocení :D
Nedávno jsem někde četl že lidé mají největší hrůzu z přednášení na veřejnosti, smrt je až na druhém místě. :shock:
...


Tomu pocení se nediv, máte tam přece jenom trochu tepleji... :lol:
Ale vážně, ona to není sranda, vím to, když jsem si dělal párkrát numismatickou přednášku pro veřejnost a to bylo sice vždy cca jen na cca 10minut, ale toho času na přípravu co to vzalo a nakonec ještě ta tréma při přednesu(než se člověk trochu rozjel...) :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
He he, počkejte až budete mít na přednášku 70 minut :-).
Registrovaný uživatel
gorila napsal
He he, počkejte až budete mít na přednášku 70 minut :-).

Jenže pro ženskou mluvit 70 minut, to je jen pár rychlých vět mezi dvěma nadechnutími :D ;)
Registrovaný uživatel
moje přednášky o držadlech ocílky mají 1,5-2 hodiny podle závěrečné diskuze :D ze začátku také krapet koktám, než se rozjedu, ale pak to frčí, že ani nevím, jak ten čas rychle uběhne ...
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Nedávno jsem někde četl že lidé mají největší hrůzu z přednášení na veřejnosti, smrt je až na druhém místě. :shock:


Raz sa mi snívalo, že som si takto na verejnom vystúpení riadne uprdol a odvtedy mám z toho pred prezetáciami panický strach... :roll:
Registrovaný uživatel
přednášení nesnáším, mluvil jsem zatím jen v rámci seminářů ve škole před asi 20 lidma, ale vždycky se mi dobu klepe hlas :roll:
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Suvorov napsal
přednášení nesnáším, mluvil jsem zatím jen v rámci seminářů ve škole před asi 20 lidma, ale vždycky se mi dobu klepe hlas :roll:


zdar kolego historiku, shodou okolností mám v červenci přednášku u vás v Holomóci :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Suvorov napsal
přednášení nesnáším, mluvil jsem zatím jen v rámci seminářů ve škole před asi 20 lidma, ale vždycky se mi dobu klepe hlas :roll:


zdar kolego historiku, shodou okolností mám v červenci přednášku u vás v Holomóci :D


nazdar kolego, a komu budeš přednášet? vždyť Olomouc je o prázdninách pustá jak poušť :mrgreen:
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
budeto přednáška pro hledače :)
Registrovaný uživatel
kdy a kde přesně? v červenci v Olomouci asi nebudu, ale co kdyby... :)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Měděná mince 1764 asi nizozemí poradí někdo? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vzdyt to tam mas napsane, provincie Zeelandia...
zase ta lennost neco lehkeho hledat :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Já to vím dračku zkouška spojení. :lol:
Registrovaný uživatel
kptjaros napsal
Měděná mince 1764 asi nizozemí poradí někdo? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

ZEE – moře, LANDIA – země, proto je lev ve znaku do půl těla ve vodě.
Mince je Duit, opis na aversu: LUCTOR.ET.EMERGO, velmi volně přeloženo: “Zápasím a vítězím”
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Želvák pokušitel, ach joó...
není to pěkné, nebudu to sbírat, nebudu to sbírat....aáá kde se to dá koupit? :mrgreen:

..do jiných sekcí, než je středověk a antika raději vůbec nelezu, ale když jsem si prolistovala těchto pár stran, které tu Turtle tak pěkně vede, tak jsou to opravdu krásné mince, že se musí člověk opravdu hodně ovládat...
No, snad sem jednou také něco vložím, nejspíš až si ušetřím na svůj první dukátek.. :D
Registrovaný uživatel
Jojo, všechny Dukátky jsou velice milá zvířátka a ty nizozemské jsou ještě tak nejspíše zaplatitelné i když jak který. :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Světové mince » Nizozemí (Nederland)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1