Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Nizozemí (Nederland)

Vykupminci.cz
Numisargo

Nizozemí (Nederland)

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Autor Příspěvek
Moderátor
no ty ses rozjel s těma žluťákama, pěkný ;)
Registrovaný uživatel
Nojo, dva tento týden ale před tím skoro rok nic. :roll:
Registrovaný uživatel
Netuší náhodou někdo jaký byl ekvivalent/směnný kurz/hodnota teto méně známé brabantské mince double briquet/double vuurijzer ražené v letech 1474-77 burgundským vévodou Karlem Smělým,vůči některému nominálu ze známějších evropských měnových systémů??


Ilustr.foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
2 stuivers
Registrovaný uživatel
No,ano to vím-myslel jsem spíše třeba vůči anglickému groši/groatu/,nebo dokonce vůči pražskému groši..
Registrovaný uživatel
Kurz předchozího brabantského"groše"vůči dobové angl.měně stanoven byl,zde nemohu nic dohledat.
No,zkusím to zase další noc.
Registrovaný uživatel
Zkus to hledat po názvem Double patards.
Já našel tohle ale jsem línej to celé číst:
http://www.britnumsoc.org/publications/Digital%20BNJ/pdfs/1963_BNJ_33_18.pdf
Jak jsem pochopil tak v Anglii se braly na váhu, tři šilinky a dvě pence za libru.
Registrovaný uživatel
S články o"double patards"jsem se hmoždil několik hodin v noci,zjistil jsem že byli ustanoveny zákonným platidlem v Anglii smlouvou z roku 1469 mezi zúčastněnými zeměmi kurzem 4 pencí vůči 2 patardu...a naopak.
Šlo mi hlavně o dvě věci,zda se s novým názvem"double briquet"z října 1474 nějak"nepohlo s nominální hodnotou mince a tudíž i s kurzem-ale zřejmě jde jen o nový název vycházející jen z minc.obrazu......a zda zůstal kurz stejný navzdory stále se snižujícímu zrnu,a hmotnosti.
Zřejmě ano,až do druhé čtvrtiny 16.stol.,kdy byly skutečně na váhu vykupovány.

Na odkaz který jsi vložil jsem v noci ještě nenarazil,ale potvrzuje zhruba totéž co jsem louskal přes překladač v te holandské hatmatilce.
Děkuji..
Registrovaný uživatel
V sekci ocenění mincí mi bez reakce zapadla větší stříbrná mince na

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pozadavky-na-oceneni-minci_post_-396186#post396186

Jsem přesvědčen, že se jedná o Španělské Nizozemí, můžete na ni někdo mrknout?
Registrovaný uživatel
Ano maš to spravne Brabant.
_______________
Registrovaný uživatel
Díky.
Registrovaný uživatel
Elburg half Duit.
Existuje šest typů.Jen jeden je datovaný 1621.
Elburg neměl právo ražby.Po krátkou dobu v oběhu po celém Nizozemsku. Dne 24. prosince 1621 byli oficiálně zakázáné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohl by mi někdo říct, jak fungovaly měnové systému v rámci jednotlivých provincií habs. Nizozemí?, jestli měly všechny provincie jednotný systém a nebo jestli byly měny na sobě zcela nezávislé?
Registrovaný uživatel
Keďže žijem v krajine, kde sú obchody plné holandských mincí, nemohol som odolať a kúpil som si tento VOC Duit.

https://www.dropbox.com/sh/hl8o2gmq5ajs7jk/AADzzyepdA8Dr2T-ijRwGHgsa?dl=0

Musím si ešte čo-to naštudovať o holandských minciach, aby som sa mohol pustiť do nákupov niektorých tých umeleckých diel :)
Registrovaný uživatel
1 gulden, 1848.

Pomůžete nacenit s ohledem na stav? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cena kovu plus 10% ale moc velký zájem o něj nebude :|
Registrovaný uživatel
Takže +/- 200,- pokud počítám správně? Má 10g.

Na prodej není.
Registrovaný uživatel
Je to jen můj odhad, svůj byznys plán na tom nestavěj ;)
Registrovaný uživatel
Neboj nebudu, zajímá mě "cena" pokladů ze šuplíku :)

Díky za pomoc!
Registrovaný uživatel
Od té doby, co asi před devíti lety založil turtleoverhead toto vlákno, toužila jsem mít ve sbírce lví tolar....
No, muselo uběhnout devět let, než jsem si ho koupila :D . O to větší radost mám, tak na oživení tohoto tématu....
(Snad to při mém štěstí není padělek :lol: )
Lví tolar, 1640, West Friesland

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tož gratuluji, příjemný do ruky žejo? :D
Registrovaný uživatel
jj, do ruky uplně super :D
Registrovaný uživatel
Turtleoverhead - ty máš hodně zkušeností s těmito ražbami. Mohla bych Tě poprosit- mohl by jsi mi mrknout na hrany těchto mincí a napsat mi své zkušenosti? https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/hrany-tolaru_post_-604478
Registrovaný uživatel
Pěkný kus, myslím že víc se hledělo na obchodní vlastnosti než na reprezentativní stránku věci. Taky je mám rád do ruky, jsou to takový správně jetý kusy stříbra. Úplně si člověk představí nějaký přístavní kšefty a pirátský truhly plný stříbra. Podle mě se to okrajovalo. Tyhle poškození jsou skoro na každý mincí.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 18. 5. 2021, 17:02. »
Registrovaný uživatel
Holanďanům šlo především o to co nejrychleji zpracovat ohromné množství stříbra, na pěknou ražbu se moc nekoukalo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Sběratel.com » Světové mince » Nizozemí (Nederland)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1