Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Vykupminci.cz
Numisargo

Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Banka to info casem poskytne, tak se to snad dozvime presne a ne jen podle odchycenych cisel z obehu... kazdopadne u tohoto vlakna zpet k Rasinovi.
Registrovaný uživatel
Karmichal napsal
Diky za opravu, ja ty pritisky nijak nesledoval, tak jsem to jen tak nastrelil, omlouvam se za spatne info. Pri 28 serich by to klidne mohlo byt 20x8000 a 8x5000. To je celkem 200.000 kusu.


To neee ... 1 arch ma 28 pozic (4x7) a na archu je M01 az M28 a cislovac se meni o jednicku nahoru, kdyby cislovali M01 az M20 do 8000, musi takto cislovat i M21-M28 ... leda by pak cast skartovali, ale to nedava smysl ...

jinak receno, na kazdem archu se vyskytuji VSECHNY serie [01 az 28] a na vsech 28-mi bankovkach jednoho konkretniho archu je stejne kontrolni cislo
Registrovaný uživatel
Aha :) delam mnoho let numismatiku a do notafilie jsem se pustil teprve letos, takze diky za osvetu :) pokud je to vsem opravdu takhle, tak pri 28 seriich, pokud zadnou nevynechali, museli vynechat nejaka cisla :) jinak z toho 200k kusu vykouzlili uz leda skartovanim.
Registrovaný uživatel
Karmichal napsal
Ted motate dve temata dohromady. Tech bankovek s pritiskem je 200 tisic, serie M01-M20 po 10.000 kusech. Tady se ale bavime o tech oranzovych Rasinech. Tam cislo nejde pres 4000. Jinak muzu upresnit, ze v obehu jsou i cisla pod 500. Uz mam jako nejnizsi cislo 3xx a nejvyssi 39xx.

Mám sérii M23
A k tomu Rašínovi. To si ji ti blázni nemohli předobjednat?
https://aukro.cz/pametni-bankovka-100-kc-2019-alois-rasin-6942024378?tab=more-history

A tento si fandí
https://aukro.cz/pametni-bankovka-100-kc-2019-alois-rasin-3-kusy-6942355419
Moderátor
Pánové tady vám něco posílám,jak dnes tak úmorně debatuje :)
Pozvánka....
https://www.informuji.cz/clanky/6050-100-let-cesko-slovenske-koruny-vystava/amphtml/
Registrovaný uživatel
Taky se divím. Kdybych to tušil, tak bych si jich objednal aspoň 10 a ne jen jednu. Snad se ty ceny trochu sklidní.
Registrovaný uživatel
Hans za 5000 uz probehlo opravdu velke mnozstvi transakci, takze 15k za 3ks neni nic extra nerealneho.
Registrovaný uživatel
Zatim to tedy vypada, ze obe bankovky vysly v 28 ruznych variantach, jen Rasina je desetina a je nejasne rozlozeni poctu kusu mezi jednotlive varianty.
Registrovaný uživatel
Pokud trošku odbočím od bankovek. Kilo zlata stojí cca 954 tisíc Kč. Jak může 130 kilová mince stát 100 mil.? Musí stát přece více a k tomu se přičíst práce.
Registrovaný uživatel
100 milionu je nominal, ne jeji cena. To je stejne jako u zlatych 10.000 minci, ktere vazi unci zlata v hodnote cca 30.000 Kc.
Registrovaný uživatel
Jen aby ta nase mince nedopadla stejne jako zde:
https://www.novinky.cz/clanek/v-berline-ukradli-zlatou-minci-v-hodnote-sto-milionu-vazila-metrak-40028793
Registrovaný uživatel
Díky za info
Registrovaný uživatel
Na videu z výstavy v ČNB je vidět 100Kč 2019 série RH 02, podle všeho to vypadá, že budou 4x R a 4x T.
Registrovaný uživatel
To musel byt asi dobrej mejdan, kdyz se rozhodovalo o tech seriich :) vsak to nema vubec logiku :) ale souhlasim, ze budou nejspis 4 R a 4 T a u kazde varianty A-H serie 01-04. Svadi to k myslence, ze by tak melo byt 32 variant po 1000 kusech, coz ale nebude pravda. Takze bud ne u kazdeho pismenka jsou vsechny 4 serie nebo ne vsechny varianty maji stejny pocet kusu. Asi se jim zdalo, ze kdyz je to prvni pametni bankovka, tak to proste musi mit i extra system na serie :) udelat A01 1-20.000 bylo asi prilis nudne :)
Registrovaný uživatel
Spíš bych, podle toho, co je (zatím, to podtrhuji) vidět, tipoval 8 sérií. Známé a potvrzené jsou RB 01, RC 03, TD 03, TE 02, TF 04 a TG 01, na videu jsem viděl RH 02, tak podle mě schází jedna s písmenem R, možná RA 04?

Druhá možnost, co mě napadá je RA-RH a TA-TH, ale zatím se z různých zdrojů objevily jen ty,co zatím známe. A že by víc než polovina sérií unikla pozornosti?

Také jsem se v tom zprvu pokoušel najít systém, jako např. na bankovkách Slovenského štátu (Hlinka), ale žádný jsem neobjevil.
Registrovaný uživatel
Asi mate pravdu, ze to bude jak pisete, protoze se objevuji porad ty same verze a treba u serie TE 02 mam jak cislo 601, tak i 2929, takze by to uz vubec nedavalo smysl.
Registrovaný uživatel
CPP_programmer napsal
Na videu z výstavy v ČNB je vidět 100Kč 2019 série RH 02, podle všeho to vypadá, že budou 4x R a 4x T.


je to presne RH02 002954 ... vcera jsem videl nazivo na vystave
Registrovaný uživatel
RB je 01 a RC 04, takze RA bude 03 a je to :) od kazdeho nejspis 2500 kusu.
Registrovaný uživatel
Já myslím, že bude lepší si počkat na aspoň 100 kusů / raději více / čísel, které budou potvrzené. Zatím jich známe něco přes 10 a z toho se úsudek určitě dělá velmi složitě. Zatím to vypadá tak, že jsou 4 série začínající písmenem T a 3 potvrzené u s. R s tím, že druhé písmeno se vztahuje i na dané číslo - např. TG 01 a podobně.
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 2. 2. 2019, 10:23. »
Registrovaný uživatel
Ja teda urcite nevychazim z 10 kusu, konzultoval jsem to uz i s obchodniky a vychazim z cisla presahujici 1000 kusu.
Registrovaný uživatel
bude zrejme jen:

TG01, TE02, TD03, TF04
RB01, RH02, RA03 asi, RC04
Registrovaný uživatel
Ahojte,
potvrzuji a upřesňuji Jirkovu tezi... Sérií Rašína je jen 8,a to:

RA04
RB01
RC03
RH02

TD03
TE02
TF04
TG01

Dvojčíslo za pismeny se nemeni (nepostupuje), je součástí čtyřmístné serie... Nejnižší poradove cislo mam 000502, to jen pro info...
Registrovaný uživatel
Tak to urcite neni, aukce na aukro 6942294243
Serie RC04 !!
Registrovaný uživatel
6 ruznych serii ma v aukcich Klim, konkretni cisla uz jsem tu daval. Na vystave je TH 02.
Jedine, co jsem zatom nevidel je RAxx
Registrovaný uživatel
Presne tak, posledni co se neobjevilo je RA03.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1