Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Vykupminci.cz
Numisargo

Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Karmichal napsal
Spis si myslim, ze si zajimava cisla uz nekdo vybral pri baleni. Taky jsem mel v balicku po cisle 332 uz rovnou cislo 334.


To jsem si pomyslel také, až když jsem v balíčku nenarazil na dvě tři takové zajímavé čísla.
Registrovaný uživatel
Ahoj mám TF 04 001752 a TD 03001546 případně pošlu foto
Registrovaný uživatel
10 Ks? No nekupte to. Prý odebráno přímo z ČNB :D

https://aukro.cz/10-x-pametni-bankovka-alois-rasin-6942661131
« Poslední úpravu provedl(a) Hans78 v 7. 2. 2019, 10:29. »
Registrovaný uživatel
S těmi zajímavými čísly to není náhoda. Otázkou je, zda to při neustále proklamovaném zabezpečení při práci s bankovkami při tisku a distribuci není náhodou tak, že se vybírají vědomě a neslouží třeba jako dárky funkcionářům nebo politikům, obchodním partnerům a pod.

Mimochodem, narazil jste někdo v prodeji na sérii RH02 nebo byla jen na výstavě?
Registrovaný uživatel
...možná mne už budete mít plné zuby, ale máte někdo zaevidované vyšší k.č. ? (003502)

p.s. zdroj "A"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
markyz napsal
... máte někdo zaevidované vyšší k.č. ? (003502)


TF04 003549
https://www.mincelipka.cz/product/bankovky-cr-od-1918/bankovky-cr-od-1993/100-kc-vzor-2019-_sto-korun-ceskych_/2137
Registrovaný uživatel
už jsem požádal admina o odmazání - jsem si nevšiml no :-) (003916)
(tak alespoň ta vyšší TE) :roll:

A pro odlehčení - kolik zde najdete chyb ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já dvě hlavní - pravá ruka šmatá, leva ruka šmatá. Víc nepotřebuji.

Co ta série RH, máte/viděl jste ji někdo jinde, než na výstavě?
« Poslední úpravu provedl(a) CPP_programmer v 8. 2. 2019, 10:03. »
Registrovaný uživatel
ok. 24 h

No já vidím nejméně tři:
1)- bankovku za 5 tis. drží holou rukou
2)- pokud se snažil o fotku proti světlu, tak mu to moc nevyšlo ;-)
/aukce ještě běží tak nemůžu uvést ale není jediná "průsvitka".../
3)- ukazuje svůj majetek... nejde jen o (LCD ?) telku, třeba i věci na poličce atd.

+ by se ještě dalo: "ukaž co čteš a já ti řeknu co jsi za člověka" ...
no rozlouskl jsem jen "Atlas plemen psů", "Lékařský rádce" a "Dračí máma" či co...
+ ten kačer a plachetnice z mušlí...

hlavně si zalepit kameru na noťasu, aby mně někdo nemohl náhodou šmírovat :-))))))

CPP_programmer: RH také nemám v evidenci
Registrovaný uživatel
RH02 002735

https://aukro.cz/100-kc-2019-alois-rasin-pametni-bankovka-6942703356
Registrovaný uživatel
Bod 1 - to jsem měl na mysli, takhle ji brát do rukou... Všechno ostatní je pro případného budoucího majitele nepodstatné.

Zajímalo by mě, zda má někdo také záměr nasbírat všechny série, jako jsme viděli u přetiskových M (nebo už je dokonce má pohromadě)?
Registrovaný uživatel
Jinak z těch čísel usuzuji, že systém číslování bude opravdu nějaký podivný, stejně jako to nevychází u přetisků. Od všech sérií existují vyšší i nižší čísla, navzájem se překrývají u více sérií, přitom existují i postupky, viděl jsem jich již několik.
« Poslední úpravu provedl(a) CPP_programmer v 8. 2. 2019, 13:29. »
Registrovaný uživatel
Já si myslím pořád, že použili jiný systém číslování, než při běžných bankovkách a že ten systém je sestaven podle nějakého speciálního klíče. Protože v originálních balíčcích bankovek ještě z STC chybí celé řady čísel a zdaleka nejde jen o čísla takzvaně "zajímavá".

CPP_programmer napsal
Jinak z těch čísel usuzuji, že systém číslování bude opravdu nějaký podivný, stejně jako to nevychází u přetisků. Od všech sérií existují vyšší i nižší čísla, navzájem se překrývají u více sérií, přitom existují i postupky, viděl jsem jich již několik.
Registrovaný uživatel
Jak očíslovali ty série, na to už jsem asi přišel. Když si je seřadíte za sebe RB, RC, RH, RI, TD, TE, TF TG, tak je to asi vidět. Podle mé teorie začali zleva RB - 01, přeskočili o jedno RH - 02. Pak to vzali symetricky RI - 03, přeskok o jedno zpět RC - 04. T série očíslovali zrcadlově.

Nebo to udělali úplně jinak a vyšlo jim to samé :shock: :shock: :shock: .
Moderátor
Fascinuje mne,jak dokážete podrobit rozboru, jediny typ bankovky. ...Klobouk dolů pánové.Docela jsem rád,že jsem jsi ji také pořídil na památku :)...
Moderátor
Šel jsem na to podobně (viz níže pro srovnání, je to v tomto vlákně pár příspěvků zpět), to jsem ještě bral v úvahu sérii RA namísto RI, ale ono ty odskoky pak vypadají v podstatě stejně. :)


CPP_programmer napsal
Jak očíslovali ty série, na to už jsem asi přišel. Když si je seřadíte za sebe RB, RC, RH, RI, TD, TE, TF TG, tak je to asi vidět. Podle mé teorie začali zleva RB - 01, přeskočili o jedno RH - 02. Pak to vzali symetricky RI - 03, přeskok o jedno zpět RC - 04. T série očíslovali zrcadlově.

Nebo to udělali úplně jinak a vyšlo jim to samé :shock: :shock: :shock: .



acme2000 napsal
Tak aby byla trošku legrace s tím záhadným klíčem k sériování :)

Jestli jsem to zachytil správně - RB01, RH02, RA03, RC04; TG01, TE02, TD03, TF04

Zkusmo jsem si to nakreslil, jak se mohlo dojít k rozdělení sérií a druhých písmen (připomnělo mi to bankovky Slovenského štátu :)). Zatím mi to vychází tak, že dají-li se druhá písmena za sebe do řady (A - G), lze vyjít od druhého a předposledního písmena (číslo 1), -2 pozice (číslo 2), -1/+1 pozice (číslo 3), +2 pozice (číslo 4). :D

Konkrétně:
pro R - začínáme druhým písmenem od začátku řady A - H: B (-2 pozice) H (+ 1 pozice) A (+ 2 pozice) C, tj. R-B 01, R-H 02, R-A 03, R-C 04
pro T - začínáme druhým písmenem od konce řady A - H: G (-2 pozice) E (- 1 pozice) D (+2 pozice) F, tj. T-G 01, T-E 02, T-D 03, T-F 04

Nějaký jiný nápad? :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Fascinuje mne,jak dokážete podrobit rozboru, jediny typ bankovky. ...Klobouk dolů pánové.Docela jsem rád,že jsem jsi ji také pořídil na památku :)...


Tak nez narikat nad tim, ze bankovky z prvni republiky stoji statisice, tak radsi popradne proklepnout, co je ted na trhu ...
Moderátor
jirka72 napsal
barbar napsal
Fascinuje mne,jak dokážete podrobit rozboru, jediny typ bankovky. ...Klobouk dolů pánové.Docela jsem rád,že jsem jsi ji také pořídil na památku :)...


Tak nez narikat nad tim, ze bankovky z prvni republiky stoji statisice, tak radsi popradne proklepnout, co je ted na trhu ...


Jirko, byl to kompliment s trochou závisti.U nás v nume sekci se nové ražby českých mincí (oběžných, pamětních) moc neřeší,což je škoda. (Výjimkou jsou aktuálně 20 koruny).
Moderátor
barbare, u novych ceskych bankovek se vetsina prispevku zabyva seriemi a cisly, coz u minci jaksi chybi.
Moderátor
numismat napsal
barbare, u novych ceskych bankovek se vetsina prispevku zabyva seriemi a cisly, coz u minci jaksi chybi.


To ano, také jsem tento fakt chtěl doplnit,ale možná bych odradil mnoho sběratelů, zejména mladých nováčků zabývající se finančně nenáročnou kolekci novodobých oběžných mincí.Sám víš,že diskutovat se dá jakkoliv k danému tématu.Duležitá je chuť a zápal a pokud možno nevměšování se nás starších s trapnými, mnohdy egoickymi připomínky...Už dříve jsem tohle zdůrazňoval, někteří s mých kamarádů zabývající se danou kolekcí mincí, vždy odradila opovrhujici nevkusná reakce některých sběratelů....
Moderátor
Numismate koukni aktuálně do chlívků... nové dvacetikoruny.
Objevili se nováčci, kteří možná mají své první mince (dvacky)a reakce našich starousedlíků ,,zvířat,, :) mluví sama za sebe.... :lol: :D
Moderátor
barbar napsal
Numismate koukni aktuálně do chlívků... nové dvacetikoruny.
Objevili se nováčci, kteří možná mají své první mince (dvacky)a reakce našich starousedlíků ,,zvířat,, :) mluví sama za sebe.... :lol: :D


Pardon beru zpět, až nyní jsem si všiml střed aktuálního zájmu je blazniva 10 koruna. .... :lol:
Registrovaný uživatel
Kdo se zajímá o sériová čísla Rašína,tak ten můj má RB01 002238
Registrovaný uživatel
tak mezi záplavou ilustračních fotek na portálech, ale i u prodejců (už i eBay :roll: ) jsem zatím takto:
(ty zelené mám potvrzené fotkou)
? máte někdo k.č. RI ? nebo je jen potvrzena serie ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
RI03 mi potvrzoval kolega, urcite duveryhodny udaj:

RI 03 000249
RI 03 002124

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1