Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Vykupminci.cz
Numisargo

Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Divim sa, ze som tu o tom nenasiel este zmienku, ale uz par tyzdnov je zname, ze pri prilezitosti 100. vyrocia vzniku ceskoslovenskej meny bude vydana uplne nova ceska bankovka a sice stokoruna!
Bude to prva uplne nova ceska bankovka od vydania 2000 koruny koncom roka 1996 a zialbohu kedze grafik Oldrich Kulhanek uz nie je medzi nami, bude ju dizajnovat niekto iny.
Kompozicne riesenie nie je pevne stanovene, ale pravdepodobne pojde o zachovanie stylu emisie z roku 1993: vlavo vodoznak, uprostred text a vpravo portret. Na averze ma byt portret prveho cs. ministra financii Aloisa Rasina a na reverze sa odporuca umiestnit budova CNB z ulice Na Prikope v Prahe alebo byvala budova BUMF a NBCS, teda Schebkov palac.
Zname je aj to, ze rozmerovo pojde o najvacsiu cesku bankovku a sice 194x84mm je uz pekna plocha na vyniknutie dizajnu, kedze pattisicka ma 170x74mm.
Uzavierka pre prijem navrhov je 19.1.2018, tak snad uz coskoro o tom budeme vediet viac :)
Registrovaný uživatel
Motivy averz + reverz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.cnb.cz/miranda2/export/sites/www.cnb.cz/cs/platidla/numismatika/plan_emise_2016-2020/mimoradne/bankovka_100_2019_soutez.pdf
Registrovaný uživatel
Startuji paintbrush (malovani) :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Vydať pamätnú bankovku k vzniku Československej republiky a vzniku československej koruny by bolo pekné symbolické gesto, ale meniť obeživo pred zavedením EURa mi príde ako vyhadzovanie peňazí. Tiež budova ČNB mi nepríde ako architektonický skvost, ktorý by mal byť zobrazený na bankovke.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
než my se dostaneme k eurům, tak už žádná EU nebude :D ty strany a skupiny lidí co chtějí euro určitě jsou zoufalá menšina, byť hlasitá a pyskující.

mě se to líbí. mohlo by se to dělat častěji, tak jako za ČSSR.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 17. 11. 2017, 10:40. »
Registrovaný uživatel
Politiky na bankovkách nemám rád, ale v tomhle případě nejlepší výběr.

Orromirdin ČNB osloven nebyl? Mohl by zkusit alespoň mimo soutěž.

Náklad bude v milionech nebo sběratelsky zajímavý?
Moderátor
Námět je moc dobrý, akorát mě trochu děsí jména oslovených umělců. Ani jeden z nich nesahá Oldřichu Kulhánkovi ani po kotníky.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Vydať pamätnú bankovku k vzniku Československej republiky a vzniku československej koruny by bolo pekné symbolické gesto, ale meniť obeživo pred zavedením EURa mi príde ako vyhadzovanie peňazí. Tiež budova ČNB mi nepríde ako architektonický skvost, ktorý by mal byť zobrazený na bankovke.


Fidzi - zavedenie eura v CR naozaj nehrozi v dohladnej buducnosti. Dokonca aj take viac proeuropskejsie Polsko vyhlasilo v tomto roku, ze zavedenie eura v Polsku je zalezitostou 10-20 rokov:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-03-15/polish-officials-see-10-to-20-years-needed-before-euro-adoption

Strana, ktora by presadzovala zavedenie eura, by to nemala lahke, zober si ako dopadla TOP09, len vdaka Prazakom ledva preliezli cez 5%. Zda sa teda, ze otazka znie nie ci, ale kedy bude nova emisia bankoviek ceskej koruny. Podla mna sucasne by 5 rokov este ako tak mohli vydrzat, ale 10 uz nie, vyvoj ide dopredu a jedno vylepsenie ochrannych prvkov uz maju za sebou.
Registrovaný uživatel
Tak ta stovka nenahradí současnou, ale bude něco jako byla 10 Kč a 20 Kč v roce 2000.

http://www.cnb.cz/cs/aktuality/uvodni-strana/100_kc_bankovka_reflex.html

články z Reflexu

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/83391/prvni-ministr-financi-rasin-se-objevi-na-novych-ceskych-stokorunach-stare-zustanou-v-obehu.html

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/83368/nova-ceska-bankovka-budeme-platit-rasinem-na-stokorune-se-objevi-prvni-ceskoslovensky-ministr-financi.html
« Poslední úpravu provedl(a) Hans78 v 24. 11. 2017, 17:07. »
Registrovaný uživatel
Pravděpodobne se jich nekolik obeví v oběhu ale dlouho se neohřejí každej si je zasislí otázkou bude jakej náklad se chystá
Registrovaný uživatel
silne pochybuji, ze by je nekdo dal do obehu - to je asi jako najit v obehu pametni stribrne mince CR
Registrovaný uživatel
dle informací pujdou a zabrání to spekulovat spekulantům a banka počí pro široku veřejnost bude to asi jako s 10 20
Registrovaný uživatel
tak to potom ano ...
Registrovaný uživatel
Tak nové bezpečnostní prvky budou i na té současné 100 Kč i 200 Kč.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2379055-cnb-letos-vysle-do-obehu-bezpecnejsi-stokoruny-a-dvoustovky-jak-je-poznate
Registrovaný uživatel
Jak se vám líbí?

https://www.cnb.cz/cs/platidla/numismatika/plan_emise_2016-2020/mimoradne/bankovka_100_2019_soutez_realizace.html
Registrovaný uživatel
ach jo :| to neměly lepší barvu , jinak to není špatný
na přední straně vyníká hlava a toť vše :| žádné detaily
na zadní straně zase vynikají detaily za hlavou což se mi líbí , ale ta hlava stojí za hov.o,mohly tam dát něco jiného , ale je dobře udělaná
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
ach jo :| to neměly lepší barvu , jinak to není špatný
na přední straně vyníká hlava a toť vše :| žádné detaily
na zadní straně zase vynikají detaily za hlavou což se mi líbí , ale ta hlava stojí za hov.o,mohly tam dát něco jiného , ale je dobře udělaná

Presne vystihnuté. Ešte aj brána za hlavou má tvar hlavy. Už tam chýba len hlava Miloša Zemana. Celé prehlavované. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
to Fidzi : to jsi mě překvapil , že semnou souhlasíš, pač jsem si myslel, že na mou hlavu (nebo na mou osobu spíše ) se snese kritika :-) ,, že temu třeba vůbec nerozumím
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 6. 4. 2018, 10:20. »
Registrovaný uživatel
Myslím si, že byl vybrán snad nejhorší návrh ze všech! Barvy vybledlé, hrůza!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
První dojem úlek, ale na detailnější pohled jsem spokojen.

Přední strana je moc kontrastní, hlava opravdu dominuje až moc, ale portrét se mi líbí a celkově bankovka kompozičně zapadá do Kulhánkovy série. Hlavy mi nevadí, pokračujeme v tradici (500 Kč, 2000 Kč). Jen číslice "100" na obou stranách by ještě snesly úpravu.

Komu vůbec patří hlava na reversu?
A hlavně, už je znám plánovaný náklad? Pětimístný anebo ve stotisících a výš, tedy sběratelsky nezajímavý?
Registrovaný uživatel
Měl se zúčastnit i Karel Zeman. Nevíte, zda je to pravda a jestli budou někde ke zhlédnutí všechny návrhy?
Bankovky nesbírám, ale tuhle jsem si objednal. Je tak krásná, že jí strčím do alba a podívají se na ní až
dědicové. Už jsem asi fakt starý na takovouhle pseudo modernu.
Registrovaný uživatel
Ze tří nejlepších návrhů / podle komise / se vítězná zdá jako nejlepší. Jen mi příjde škoda, že tato bankovka nepokračuje v tradici našich 100 korunových a že není tradičně v zelené barvě. A s nákladem jsem moc zvědav. Už probíhá poptávka u obchodníku v ceně 1.000,- Kč / ks. To mi příjde jako velký nesmysl. Takže čím víc jich bude, tím lépe pro nás pro sběratele.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
do soutěže patrně šel i tento návrh stokoruny s portrétem prvního československého ministra financí Dr. Aloise Rašína.Na rubové straně je budova prvního Bankovního úřadu ministerstva financí ČSR, takzvaný Schebkův palác (dnes sídlo Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR).
Osobně by se mi, taková bankovka velmi líbila, viz. níže.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nevím, zda toto šlo skutečně do soutěže, nicméně tento návrh se mně vůbec nelíbí. Je to spíš takovej vykradenej Kulhánek bez špetky vlastního nápadu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1