Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Vykupminci.cz
Numisargo

Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Podle mě se při chybě skartuje celý arch, ale to by měli fakt velmi mnoho odpadu.
Registrovaný uživatel
markyz napsal
#196

ale vážně:

Už jsem to tu jednou otevřel - co myslíte že udělají s chybou na archu ?
A) skartují celý arch
B) rozřežou a skartují jen tu jednu bankovku

Ja som za B) hlavne kvôli problémom s evidenciou tlače, skartáciou a vykazovaním chybovosti. To nie je obyčajný plagát, ale celý arch skutočných platných bankoviek. Takže skartácia prebehne nejakou oficiálnou cestou, kde minimálne 4 oči odsúhlasia, že bankovka je vadná a bude skartovaná pred nejakou komisiou. Tiež sa podľa mňa nemôže pracovník len tak rozhodnúť, že vráti číslovač o jeden arch dozadu. To by sa nám tu začali objavovať bankovky s rovnakou sériou a sériovým číslom. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak predevsim nejdriv se tiskne arch a az nakonec cislovac ... a predtim se vady zkoumaji, takze pokud vyradim neco, co neni ocislovane, je uplne bezpredmetne, kolik toho bude.
To, o cem se bavime, by muselo pokazit az cislovani ... nedokazi odhadnout, kolik je takovych v % ...
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 19. 2. 2019, 14:33. »
Registrovaný uživatel
- no myslel jsem, že mohla být kontrola před číslováním - to jsou to v podstatě ještě neplatné, jen potištěné archy papíru (pravda - "bankovkové" s ochr.prvky atd.) ... tam by to bylo jen o nákladech...

- ale z fotky je vidět, že je to po očíslování. Tedy ano, již je to kompletní očíslovaná bankovka...
Arch se asi musí vyjmout z balíku - jak by se v nařezaných cca 28 x 500ks potom hledala ta označená !
a pak tedy B) nakonec rozřežou všechny vytahané archy s chybama samostatně a jen chybné kusy projdou "procesem skartace" ?

/u oběhových bankovek to má nějaké ty vlivy na hodnotu vydaného oběživa vůči HDP a čemu všemu, ale bavíme se o desetinách možná spíš setinách % (ČNB může mít klidně evidenci, že do oběhu uvolnilo plácnu 999998ks a 2 se skartovaly...)
hodnota uvolněného oběživa tedy 999998 * 200,- tečka./

u A) nikdo nepředpokládáme, že by se vracel číslovač - jako že skartujeme archy F01-28 12345 a 56896, tak je dotiskneme ? (nesmysl)

Bavíme se u 100,- 2019 Rašín vůbec o "němě" ? ano má nominální vytištěnou / deklarovanou hodnotu 100,- Kč - to jako zaručenou minimální ? Je to minimum, za které jí od vás vezme ČNB když jim jí přinesete. (app. jak to že jí stát=ČNB prodávala smluvním partnerům za 1000,- 10x nominálu ? kam je vykazuje ? to nejsou akcie...

ale fuj zpět na Rašína :-)

jirka72 :-) než jsem to dopsal...
« Poslední úpravu provedl(a) markyz v 19. 2. 2019, 15:08. »
Registrovaný uživatel
dávám to sem na novou stránku:
P.S. nejsem admin abych ty předešlé mazal či opravoval :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tipuji, ze to probiha takto:

- neco vyjde ze stroje (treba tisk predni strany) - rozhodne tam bude nejaka kontrola, ktera bude prohlizet, ze je vse OK. Kdyz zjisti chybu, arch vyradi (urcite cely)

- dalsi prujezd strojem (rekneme zadni strana) a zase bude nekdo prohlizet. Najde chybu, opet vyradi cely arch.

Tady stale nemame ocislovano, takze kolik se toho doted vyhodilo neni podchycene zadnou extra evidenci (krome poctu archu)

A ted cislovani - tam uz jde do tuheho - muze se stat, ze obsluze neco uteklo nebo ze dojde k chybe pri cislovani nebo se tam neco natrhne, rozlije ... pak muze byt na archu vadna treba jen 1 bankovka, placnu M03 000987.
A jde kvuli tomu pryc cely arch M01-M28 000987??? Nebo jen ta jedna bankovka?
Tak to netusim ...

Ale nahrada za zmetky se urcite NEDELA, cislovac jede dal ...
Registrovaný uživatel
Koho by zajímalo jak to chodí v STC a jak probíhá tisk najde zde https://www.youtube.com/watch?v=G7i1zCyTuf8
Registrovaný uživatel
Tato videa jsem (asi jako v my všichni zde) viděl několikrát - na co jste tam našel odpověď vy ?

2:55 "vidět 24 stovek ..." realy 24 ?
3:55 "přichází sem zrevidované... 500 ks..." řežou se po 500ks - to jsem ale psal...

Co dál?
Moderátor
Trochu jsem přemýšlel nad tím sériováním... takhle by mi to dávalo smysl, jak by se to dalo logicky seskládat (číslice "5" je tam jen jako "kontrolní součet" čísel proti sobě; součet "5" je vždy i v každé čtvrtině, v každé polovině - vertikální i horizontální je pak součet "10")... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 20. 2. 2019, 19:23. »
Registrovaný uživatel
nedohledal jsem tady v diskuzi nejvyšší známé číslo přítisku , sehnal jsem jsem M20 007989, víte o vyšším ?
Registrovaný uživatel
pres 8000 jsem urcite nevidel ... 7989 mozna "zatim" maximum?
Registrovaný uživatel
jhkr napsal
nedohledal jsem tady v diskuzi nejvyšší známé číslo přítisku , sehnal jsem jsem M20 007989, víte o vyšším ?


přetisk je v ČR série a tam bylo zatím 7948...

vložte tam prosím fotku
Registrovaný uživatel
včera to bylo nějaké chudé, dnes zase lepší... jsem na 171 ks a ať máme pohled z více stran, zpracovávám mimo spousty dalších pohledů i výskyt "stovkových" řad k.č. (pro ty co tvrdí, že se něco vynechává... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a protože na 666 nebyla odezva :)
tak co je to na pravém sloupu u paty za "monogramy" ? rytce ? :twisted:
/ofic.rytcem je MARTIN SRB SC./
(na levém to není)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
markyz napsal
jhkr napsal
nedohledal jsem tady v diskuzi nejvyšší známé číslo přítisku , sehnal jsem jsem M20 007989, víte o vyšším ?


přetisk je v ČR série a tam bylo zatím 7948...

vložte tam prosím fotku


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer. Ma uz niekto vyzbierane vsetky serie u novej 100kc 2019 vyrocna bankovka?
Registrovaný uživatel
Dobrý večer - strana 8 #184 :)
a přetisk https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cr-serie_post_-517719#post517719

opět trava...
« Poslední úpravu provedl(a) markyz v 22. 2. 2019, 22:40. »
Registrovaný uživatel
Dobry den ma niekto vyzbierane vsetky serie Pamětní bankovka 100 Kč 2019 ALOIS RAŠÍN.
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
Dobry den ma niekto vyzbierane vsetky serie Pamětní bankovka 100 Kč 2019 ALOIS RAŠÍN.

poptávka je zde https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/poptavka-bankovek-_post_-519513#post519513
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
asi první hezčí číslo: RC04 000777

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/101167672/Pametni-bankovka-100Kc-s-Rasinem-000777.php
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
Dobry den ma niekto vyzbierane vsetky serie Pamětní bankovka 100 Kč 2019 ALOIS RAŠÍN.


moji odpověď tam máte :roll:
Registrovaný uživatel
ambasador napsal
asi první hezčí číslo: RC04 000777

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/101167672/Pametni-bankovka-100Kc-s-Rasinem-000777.php


a velmi prizniva cena :mrgreen:
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak mám sesbíráno 300 čísel (tj. 1,5% emise). Většinou aukro, ebay, bazoš, ... >> takhle rozprostřeno

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1