Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Nová skříň co vyrábím

Vykupminci.cz
Numisargo

Nová skříň co vyrábím

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, chtěl bych slyšet co na to říkáte? Mincovní pole jsou vyplněny polystyrenem potaženým sametem takže mince uchytávám malými špendlíky viz. foto. Každé šuple je zasklené. Skříňka je zamykací a celá včetně šuplat z buku. Až jí dodělám možná budu prodávat. Bohužel cena by byla opravdu vysoká. Prosím napište svůj názor, líbí se vám?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co je to vysoká cena? Jaké jsou rozměry? Jaká je tloušťka stěn? Počet mincovních polí? Jak vypadá vnitřek šuplete?
Registrovaný uživatel
ano, vod pohledu hezká :)
Registrovaný uživatel
Rozměry jsou cca160 výška 60 šířka. přesně teď nevím. Tloušťka 2cm. počet mincovních polí okolo 1000. a vnitřek šuplete vidíte na fotkách pod sklem... Cena? Ještě nevím ani zda jí prodám až jí dodělám. Možná si jí spíš nechám. Cena by byla víc než 40000 Kč. Vyrobím i menší :) Kdyby byl zájem.
Registrovaný uživatel
To je docela dost. Budou sberatele, co si takovou skrin mohou dovolit, ale takovi asi budou mit mince nekde v bankach nebo alespon ohromnych sejfech. Ale kazdopadne to vypada na moc hezkou praci.

Jen bych si koupil podlouhle drevene koralky a ty navleknul na spendliky, aby se mince nedotykala primo kovu.
Registrovaný uživatel
Já vím že cena je děsivá, ale bohužel když se podíváte na cenu buku, úchytek, skla, sametu... atd. atd. A v neposlední řadě práce, realita je taková že mám hotovou skříň a necelou polovinu šuplat a jsem tam cca 300 hodin. Aby se to vyplatilo musel bych jí prodat ještě za víc. Další kousek zkusím tak o 5 šuplatech ,abych se vešel do cca 6000 Kč, to už by mohlo být únosné. zase to už nebude skřín ,ale jen takový boxík..
Registrovaný uživatel
Myslím si, že cena tomu odpovídá.
Moderátor
Ten kdo viděl nábytek jen v Ikei nebo Scontu, tak cena bude pro něj velká. Z pohledu strýce stoláře- pokud je to masiv a ty různé vychytávky se sametem a opravdu kusová výroba, tak cena normál za kvalitu, která se po pátém otevření nerosype. ;) Skříňka je parádní.
Registrovaný uživatel
Děkuju, je to jediný kus co existuje.. Kdyby měl někdo zájem za měsíc dva bude hotová.
Registrovaný uživatel
Ja to taky myslel, ze cena je vysoka na bezne sberatele. Nebude to uplne jednoduche prodat. Technicke zpracovani vypada suprove. Jen clovek, ktery ma sbirku za desitky tisic, na ni nebude mit penize a ten se sbirkou za par milionu ji do toho asi taky neda - bud ji ma nekde v bance nebo v trezoru.

Ja bych to asi vzal a spojil bych to s nejakym trezorem a prodaval to jako luxusni trezorovou skrin na mince. Rekneme 40 skrin, 40 trezor, takze prodejni cena 150K. Je to dost, ale pro bohateho cloveka asi zajimavejsi nez jen skrin za 60K (pocitam i ze by jsi na tom musel mit zisk), do ktere se dostane i nouma s obycejnym pacidlem.
Registrovaný uživatel
je to pravda stačí páčidlo a skříň je otevřená. Asi by to bylo težké prodat ,ale jelikož v ní mám svou sbírku tak mám času dost. Až jí dodělám zkusím jen malý boxík ,ale se stejnými šuplíky o ten možná bude zájem. Na aukru se jeden čas prodávaly skříňky z dřevotřísky s šuplíky v kterých byly takové ty plastové plata jako jsou třeba v kufru. Některé se prodaly i za 5000. Otázka je jestli o to sběratel vůbec stojí mít mince na luxusním platu..? Já to vidím jako ideál, mince v poli nelítá, mám u ní popisku a nepráší se dovnitř. Samet co je vevnitř je 100% bavlna takže mince se ani nehne, žádné flíčky na stříbru atd. Jak minci do šuplete upevním tak jí tam najdu i za půl roku, to samé popiska ani se nehne. Možná to tak ostatní neřeší ,mě osobně přijde uložení sbírky na tom celém sbírání to nejlepší... :) Každopádně děkuji za názory, vážím si toho.
Moderátor
pavlinka napsal
Ten kdo viděl nábytek jen v Ikei nebo Scontu, tak cena bude pro něj velká. Z pohledu strýce stoláře- pokud je to masiv a ty různé vychytávky se sametem a opravdu kusová výroba, tak cena normál za kvalitu, která se po pátém otevření nerosype. ;) Skříňka je parádní.

Vážně? Ikea vzhledem k pochybné kvalitě moc levná není a Sconto je naprosto předražené, to co tam nabízeli, mi stolař vyrobí ve stejné nebo vyšší kvalitě levněji.. můžu se ho zeptat kolik by stálo tohle, ale mám takový pocit, že to bude zlomek ceny. Ale třeba se pletu a ten samet tu cenu pořádně zvedne ;)
Moderátor
A jinak, jak už bylo jinde řečeno, jde o komerční nabídku na serveru, jehož majitel navíc také nabízí potřeby pro numismatiky, takže doufám, že jste se s ním domluvil, jinak jde o porušení pravidla č. 6:

6 ) Fórum není místo pro bezplatnou reklamu, příspěvky s komerčním podtextem v tématech od firem či obchodníků budou odstraněny nebo redukovány.
Moderátor
Jinak abych nebyl jen negativistický, tak ano, líbí se mi :)
Registrovaný uživatel
no za prvé líbí se mi to a za druhé, jestli ti tenzore udělá stolař toto za zlomek ceny, tak si vezmu dvě taky, i když mince nesbírám... zaprvé masiv tvrdé dřevo, za druhé převážně žádné velké kusy, které by fiknul maflem jedna dvě. Vůbec se pak nebavím o detailech jako ten samet, sklo apod. Plus vypadá to na přesnou práci, ne aby to člověk musel dokola vracet, že jeden šuplík drhne a přihrádky jsou plus mínus centimetr... Do takovéto práce každý stolař jen tak nepůjde a pokud, tak cena v řádu desítek tisíc mi přijde adekvátní.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaa-chym v 30. 7. 2014, 4:01. »
Registrovaný uživatel
Suhlasim s tenzprom. Skrinka pekna, majitel sikovny, ale je to komercna nabidka, ved aj prvu skrinku tusim predal na aukre a cena ho asi moc nepotesila...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak nevím jestli jsem udělal něco špatně, jestli ano omlouvám se. A k tomu ostatnímu ta skříň je přesná na milimetry. Neexistuje že něco nesedí co se nepovede vezmu, zanadávam a vyhazuju... jsem puntičkář. Upřímě ,myslím že nikdo vám takovou skříň nevyrobí a už vůbec za zlomek ceny. Respektive skříň ano ,ale ty šuplata? Víte co by za to chtěl truhlář? :) Ale ano já chápu že cena zní přehnaně ,možná že to je důvod proč tak krásnou věc nikdo nevyrábí. Pro Jano7B9 -skříň sem tenkrát koupil sám a byl sem zklamaný ano, potom se mi ozval pán a vyměnil jí semnou za dva super ročníky ,takže to dopadlo dobře..
Registrovaný uživatel
Tady pár detailů..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud bude zájem ať už o unifikované nebo na zakázku dělané menší skříňky, mohly by se prodávat přes ZJ - proč nevyužít distribučního kanálu který tu je.
Registrovaný uživatel
a co je ZJ ? Nějaký e-shop?
Registrovaný uživatel
Skříňka pěkná. Řemeslně na výši. Na velkou sbírku, takže souhlas s Tovym. V kombinaci s trezorem potřebujete prostor a asi i podlahu, co to unese, když to nebude v plechové skříni. Spíše mám dojem, že dnes většina sběratelů (dle mého) volí schránku v bance. Někdy nejde o velké částky (relevantní pojem, jak pro koho), ale znova dávat sbírku dohromady. Někdy mají přírůstky i svojí historii a ta je pro mě nedílnou součástí sbírání.
Moderátor
Dle fotek velmi kvalitní řemeslná práce, nejste také modelář?
Jen malou poznámku k tomu pevnému uchycení mincí, nic proti ale pro stejnoměrné vytváření patiny na aversu i reversu bych čas od času mince stranově otočil.
Registrovaný uživatel
Děkuji. S tím otáčením máte pravdu..
Moderátor
zcerny: zasuvna plata prodavaji ruzne zahranicni firmy, v lepsich provedenich v prepoctu do 500 Kc za kus, samozrejme uvnitr bude tvarovany "samet" misto drevenych pricek, ale je otazka jestli toto reseni neni kontraproduktivni, je to hromada prace a musite resit uchyceni minci. Jinak tu preciznost nijak nezpochybnuji a jsem rad ze je nekdo dneska schopny do sve prace vlozit tolik umu a trpelivosti, nicmene napsal to uz Tovy, clovek se sbirkou za 100 000 do toho pres 40 000 nikdy nevrazi (ten si koupi v nejlepsim pripade tu skrinku do 5000 a nebude moc resit, ze material a provedeni nic moc) a clovek se sbirkou za milion nebo vic bude mit minimalni lepsi cast bud v bance nebo v trezoru (takze to spojeni skrinky s trezorem neni spatny napad). Mel byste si v prvni rade ujasnit, jestli chcete tohle vyrabet kvuli zisku (pak si musite zjistit, o co by byl zajem nebo jeste lepe vyrabet presne podle pozadavku zakaznika) nebo jen pro sebe z radosti z dobre udelane prace ;)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 30. 7. 2014, 20:09. »
Registrovaný uživatel
Mě se na uchytavání líbí to že mince je ve stejné poloze, neotáčí se atd. ,ale je to maličkost. Jinak sem zasklená dřevěná plata neviděl ,ale je to možné pátral sem pouze u nás. Samozřejmě mě to baví takže bych se tím živil rád byl by to splněný sen ,ale sem kuchař a to mě živý. Tak uvidíme třeba jednou.. Zatím to dělám pro radost, kdyby se povedlo jí prodat začnu dělat další ,kdyby ne vyrobím menší.. Ještě mě napadlo třeba ebay v německu nebo něco takového. Možná by tam byla poptávka větší. S tou sbírkou máte pravdu, obyčejný sběratel si jí nekoupí za 40000... Děkuji za názory. Je fajn slyšet názory ostatních sběratelů.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » Nová skříň co vyrábím

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1