Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Nové dvacetikoruny k výročí republiky

Vykupminci.cz
Numisargo

Nové dvacetikoruny k výročí republiky

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Moderátor
Bohužel, ty dvacky, tj. fenomén viz. září a leden, kdy šly na prodej v ČNB a byly fronty jak na banány dříve. Škoda
Moderátor
Na bazoši, už má někdo inzerát, že sadu proof koupí at mu navrhnou cenu.
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/102816495/Koupim-20-kc-proof-drevena-etuje.php
Registrovaný uživatel
Dvacky jsou určitě fenomén a také jsem s tím počítal. Jenže jak říká Rozalia, čekal jsem newsletter a ono nic! Resp. jsem si myslel do teď, že to byla moje chyba a já ho přehlédl. Ale vypadá to, že možná ani žádný neproběhl. Nevím...

A 7 tis. byla cena pro prvních pár bláznů či riskérů, já ji akceptovat nehodlám. Ale zájem o ně zkrátka bude velký, i přesto, že emise 3tis. je na proofky velký počet. Zároveň je to ale dost malý počet pro spekulanty. Podívejte se na Rašína. Po pár dnech šílenství se trh (aukro) ustálil na cca 3000 za jednu bankovku, resp. se v hlavách zájemců utvořila psychologická bariéra, "chci Rašína, musím vypláznout trojku" Dvacek je jen 1/7. Pár nedočkavců to zkrátka teď vyžene hodně nahoru. Já je určitě v nejbližších měsících kupovat nebudu. Nechci spekulovat, kam a jak se bude cena hýbat, ale nebudu se tím zatěžovat a zkrátka tuhle hru hrát nehodlám...

Další věc jsou 20 v B.K., které mají vyjít okolo července. Měl jsem v hlavě, že jsem četl emisní náklad 75 tis! Asi ještě během února jsem chtěl přiobjednat jednu sadu, ale psali, že už překročili emisní limit objednávek. Určitě se našlo pár nových či příležitostních numismatiků, obyčejných nadšenců, kteří si je objednali oficiálně. Ale dav nakupuje většinou, až je mu to předloženo na Aukru. A jestli opravdu platilo toto číslo, nebo se dokonce překročí, nechce se mi věřit, že o tuto sadu bude ještě valný zájem. 200 + 75 tis? Ano, dvacky jsou fenomén, ale trh se zdá přesycený a mince 2019 už pomalu ani nikdo nechce. Tady aby obchodníci a spekulanti nakonec nezaplakali, pokud jim nemají sady ležet 20 let na skladě. Nechám se překvapit, uvidíme...
Moderátor
u těch 20 v BU kvalitě si myslím, že to brali také ti co třeba nestihli nákup v ČNB a sadu za 500Kč je určo lepší než holé mince také třeba za tu cenu. Můj předpolad že BU sada bude -+ do konce 1000Kč a pak to možné půjde trochu dolů. Proofka je jiná liga sice 3000ks je hodně, ale moc se jich nebude objevovat max třeba 500ks zbytek lidi si doma nechají na památku jako sada BU kvalita.
Registrovaný uživatel
Tak pro zajímavost: Na newsletter jsem taky čekal marně, i přes avízovaní žádný nebyl, teda pak myslím jo,ale samozřejmě už bylo pozdě.Toť první zrada.Já jsem sadu rezervoval 4.1. (i BK) a u obou jsem náhradník!Proč u BK mne překvapuje taky,když se předobjenává i na Aukru.
U proof se počítalo tehdy ještě s limitem 2000ks, pak se tisíc navýšilo,ale pořád jsem náhradník,tak kam se to všechno poděli?Tohle všechno pěkně smrdí a už nemám chuť si něco od nich kupovst.Jo,e-mail jsem psal taky,ale zatím na mne kašlou...
Moderátor
Tak objednání proof byl problém, tak jsem také náhradník, ale u BU sad tak to šlo ještě v únoru v pohodě objednávat, ted nemyslím jen mincovnu Jablonec ale ostatní prodejci, kteří to nabízeli
Registrovaný uživatel
No tak, zadna hysterie, byl to jen jeden obchod...
za rozumnou povazuji cenu tak 4000-5000, a uz jsem si i odlozil 4500,- na tuto sadu.
Zadna sance ziskat ji primo z mincovny podle mne nebyla. Udivuje mne, ze mincovna ma datum emise brezen 2019, a sady nikde.
Registrovaný uživatel
Podle mě spustila mincovna prodej 21. 3. 2019, přišel mi mail, že byla stanovena cena, ale stále jsem na pozici náhradník, takže bez možnosti platby. Cena mincovny 2590,- Kč / ks. Ale jejich dodací lhůty jsou trochu delší.

Ty 4000,- bych za ni taky ještě dala, ale myslím si, že moc na prodej nebude. Snad za ¨pár let¨.

jak píše charon:
Citovat
Proofka je jiná liga sice 3000ks je hodně, ale moc se jich nebude objevovat max třeba 500ks zbytek lidi si doma nechají na památku jako sada BU kvalita.
Registrovaný uživatel
Tak sadu jiz mam, mince jsou fakt povedene. Jedine nominal u PROOF neni moc dobre videt.
PS: Nakonec se mi podarilo vydrazit na aukru sady dve najednou. tak tu dalsi zaplatim 1 kvetna az pristane plat na uctu. Je to nebezpecny prihazovat na nekolik aukci najednou.
Registrovaný uživatel
Wuttke gratuluji k nákupu sad (a zrovna dvou :lol: ). Já jsem to měsíc sledovala a teď jsem ji už taky koupila, cena odpovídala mým představám. Nebylo to na aukru, trochu ty ceny na aukru nechápu, na jedné straně se 29.4. neprodaly 3 sady "Kup teď" za 4399 Kč a současně se v tutéž dobu dražily další sady za 5100 Kč.
A co se týká některých obchodníků, ty jejich ceny 5990 apod., 100% přirážka. Pochopila bych 30 - 40, možná 50 %, ale 100% je opravdu síla. Máme hold tržní ceny, ale aspoň vím, u koho už nikdy nebudu nic nakupovat.
Čas ukáže, jakým směrem se bude cena této sady ubírat, můj názor je stále stejný, těch sad je hodně a cena podle mě půjde ještě dolů - samozřejmě se můžu mýlit :roll:
Pěkný víkend přeju všem 8)
Registrovaný uživatel
Dobré ráno všem,
tak už se nám začínají objevovat nabídky na sadu 20 Kč, kterou vydává (tentokrát) ČNB. Co mám zatím informace: datum emise 24.7.2019, náklad 50 tis. ks.

Ze stránek ČNB:
Citovat
Dne 24. července 2019 vydá Česká národní banka Sadu oběžných 20 Kč mincí v běžné kvalitě - Významné osobnosti československého státu (T. G. Masaryk, M. R. Štefánik a E. Beneš) a Významné osobnosti československé měny (A. Rašín, V. Pospíšil a K. Engliš). Rozměr sady je 15 x 15 cm, mince jsou vsazeny do plastového blistru a jednoduchého kartonového přebalu s potiskem. Mince obsažené v sadách jsou v běžné kvalitě určené pro oběh (kvalita mincí vyměňovaných v říjnu 2018 a lednu 2019 v pobočkách ČNB), nejde tedy o mince ze zvláštní (šetrnější) ražby jako v případě obvyklých sad oběžných mincí 1-50 Kč, mince mohou proto vykazovat drobná povrchová poškození z běžných střížků a z automatické ražby.


Sady ČNB prodává pouze prostřednictvím svých oficiálních prodejců a nabídky těchto prodejců se pohybují od 500 Kč výš. Jaký máte na tu cenu názor? Myslím, že je dost vysoká, vzhledem k množství, jednoduchosti provedení sady a kvalitě mincí. Docela by mě zajímala prodejní cena ČNB. Na svých stránkách ČNB uvádí všechny prodejní ceny vydaných pamětních mincí, ale tuto cenu tam zatím uvedenou nemá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rozalia napsal
Dobré ráno všem,
tak už se nám začínají objevovat nabídky na sadu 20 Kč, kterou vydává (tentokrát) ČNB. Co mám zatím informace: datum emise 24.7.2019, náklad 50 tis. ks.

Ze stránek ČNB:
Citovat
Dne 24. července 2019 vydá Česká národní banka Sadu oběžných 20 Kč mincí v běžné kvalitě - Významné osobnosti československého státu (T. G. Masaryk, M. R. Štefánik a E. Beneš) a Významné osobnosti československé měny (A. Rašín, V. Pospíšil a K. Engliš). Rozměr sady je 15 x 15 cm, mince jsou vsazeny do plastového blistru a jednoduchého kartonového přebalu s potiskem. Mince obsažené v sadách jsou v běžné kvalitě určené pro oběh (kvalita mincí vyměňovaných v říjnu 2018 a lednu 2019 v pobočkách ČNB), nejde tedy o mince ze zvláštní (šetrnější) ražby jako v případě obvyklých sad oběžných mincí 1-50 Kč, mince mohou proto vykazovat drobná povrchová poškození z běžných střížků a z automatické ražby.


Sady ČNB prodává pouze prostřednictvím svých oficiálních prodejců a nabídky těchto prodejců se pohybují od 500 Kč výš. Jaký máte na tu cenu názor? Myslím, že je dost vysoká, vzhledem k množství, jednoduchosti provedení sady a kvalitě mincí. Docela by mě zajímala prodejní cena ČNB. Na svých stránkách ČNB uvádí všechny prodejní ceny vydaných pamětních mincí, ale tuto cenu tam zatím uvedenou nemá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ceska mincovna to prodavala za cca 580-590,-
Registrovaný uživatel
Skoda, ze mince nejsou v BU kvalite, to bych si sadu urcite poridil.
Cena myslim je tak akorat. Mince, co se vymenovali za nominal prodavaji se podobne, oficialni sada se mozna bude prodavat i trochu draz.
Sam ale si radeji poridim jeste jednu sadu ve spickove kvalite /PROOF
Registrovaný uživatel
To Wuttke:

Citovat
Ceska mincovna to prodavala za cca 580-590,-


Ta cena České mincovny byla pravděpodobně stanovena už někdy začátkem roku, když se ještě nevědělo, že jich bude 50 tisíc. Nyní ČM prodejní cenu podstatně upravila.

Na stránkách ČNB je stanovena "prodejní cena od 24. 7. 2019 do vyprodání zásob" na 250,- Kč. Bohužel to ČNB prodává pouze prostřednictvím svých smluvních partnerů a na jejich ceny ať si udělá každý názor sám, já už jsem si ho udělala :roll:
Registrovaný uživatel
https://ceskamincovna.cz/sada-obeznych-minci-2019---20-kc-rok-meny-stand-1446-11552-d/
Dekuji za aktualizaci, ja vidim 390,-
Registrovaný uživatel
Jj, ČM tu původní cenu snížila na 390 Kč. Já tam mám od prosince rezervovány dvě sady, a to mi stačí. Sice tam píšou, že nové objednávky už nepřijímají, ale kdoví, třeba někdo neodebere.
Ta cena 250 Kč je od ČNB pro svoje smluvní partnery.
Registrovaný uživatel
Ještě takový malý dodatek, ale myslím, že většina sběratelů to ví: Česká mincovna je taky smluvním partnerem ČNB a tyto konkrétní sady od nich taky musí za těch 250 Kč koupit. ČNB vydává pouze tuto jedinou sadu (a pamětní mince), všechny ostatní sady oběžných mincí vyrábí a prodává Česká mincovna. Prodejní cena 390 Kč je podle mého názoru přijatelná cena a sadu za tuto cenu nabízí už více smluvních partnerů ČNB, stačí trochu pohledat na internetu.

Nevím jestli se sem může dát odkaz ze stránek ČNB na všechny jejich smluvní partnery, ale zkusím to:
https://www.cnb.cz/cs/bankovky-a-mince/numizmatika/prodej-sberatelskeho-materialu/smluvni-partneri/

Pokud se to nesmí, tak prosím admina, ať ten odkaz smaže.
Registrovaný uživatel
Cena s DPH/ks
Počet ks 1
Celkem s DPH
85041909-080
Sada oběžných mincí 2019 - 20 Kč Rok měny stand
390,00 Kč

B28POSTB
Poštovné - balík, placeno převodem
99,00 Kč

Celková částka: 489,00 Kč
Způsob úhrady: Platebním příkazem
Způsob dopravy: Poštou

Česká mincovna.
Dnes pošta doručila
Registrovaný uživatel
Tak například já je asi od ČM už neodeberu. Od minulého týdne mám totiž doma sady od jiného prodejce (za 380) a v ČM evidentně přijdu na řadu až ve druhé vlně v září. Navíc celé provedení mi trochu zklamalo. Takže asi nebudu "syslit" zbytečně další...

Rozalia napsal
Jj, ČM tu původní cenu snížila na 390 Kč. Já tam mám od prosince rezervovány dvě sady, a to mi stačí. Sice tam píšou, že nové objednávky už nepřijímají, ale kdoví, třeba někdo neodebere.
Ta cena 250 Kč je od ČNB pro svoje smluvní partnery.
Registrovaný uživatel
[quote=Kapitan_Misa]
Tak například já je asi od ČM už neodeberu. Od minulého týdne mám totiž doma sady od jiného prodejce (za 380) a v ČM evidentně přijdu na řadu až ve druhé vlně v září. Navíc celé provedení mi trochu zklamalo. Takže asi nebudu "syslit" zbytečně další...

Jednu sadu bych vzal pokud to bude možné[/quote=Kapitan_Misa]
Registrovaný uživatel
To já jsem je objednal pro mamku a babičku,byly celé rozhozené z toho, že nemohly vystát frontu u banky. Cena zanedbatelná , úsměv na tváři k nezaplacení 😀,jak by to řekli v nejmenované reklamě.
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem 5 kusů objevil ve spolupráci s jedním známým pokladním čirou náhodou v oběhu. Už mi zdobí "sbírku", oběhové mince budou pomalu vzácnější než UNC...
Registrovaný uživatel
Dobrý den, víte někdo něco o tomto?

https://aukro.cz/neprodejna-sada-obeznych-minci-20-kc-rok-meny-2018-2019-6962657660

A jen pro zajímavost, ČNB přidala jednu sadu oběžných mincí pro rok 2020

https://ceskamincovna.cz/sada-obeznych-minci-2020-me-ve-fotbale-stand-1446-13357-d/
Registrovaný uživatel
Poutnik1552 napsal
Dobrý den, víte někdo něco o tomto?

https://aukro.cz/neprodejna-sada-obeznych-minci-20-kc-rok-meny-2018-2019-6962657660


ta cena 7100,- je slusna.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Naše mince » Nové dvacetikoruny k výročí republiky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1