Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Novinové Sokol

Vykupminci.cz
Numisargo

Novinové Sokol

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je v tomto společenství sběratelů někdo,kdo sbírá novinové známky Sokola?Za případnou odezvu děkuji.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Sbírám, novinové známky - sokol v letu spadají do ČSR I, tak sháním zajímavosti. Meziarší není ověřeno.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, Vaše odpověď mně unikla. Já se specializuji na toto vydání.Hledám balíčkový materiál,ale vlastně vše co se Sokolem souvisí.Máte-li nějaký materiál,prosím ozvěte se.
Děkuji.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nějaký materiál mám, ale moc ho nebude. Zase jsem drobet narazil na problém s touto novinovou páskou. Někde jsem se dočetl že známky ve III TO pro Německo neplatily. Prosím o upřesnění III TO 15. 03. 1920 – 31. 07. 1920.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Proč Německo? Zásilka je podle adresního štítku směrována do Liberce (Reichenberg) - Starého Harcova (Harzdorf).
Moderátor
To OskarOto: Ono je skutočne tak, že známky pre Nemecko neplatili, ale platili aj pre tých cca 3 milióny Nemcov, ktorí v tej dobe na území prvej republiky žili (viď adresa novinovej pásky).
Registrovaný uživatel
Špatně jsem přečetl razítko a Google našel toto. Stejně na razítku je Warnsdorf 1.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
OskarOto- hledám veškerý materiál Sokola.Hlavně pak 5h z leptaných desek.Je něco na prodej?
Děkuji za zprávu.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
A je velká škoda,že se nenašelo pár sběratelů,kteří by projevili zájem a tuto známku,která ve všech směrech předčí Hradčany které jsem samozřejmě sbíral,ale jako důchodce již nestačil finančně.Tolik TD,vad a retuší nenajdete u žádné jiné emise. Kdo jednou okusí,už oko neodtrhne od toho obrázku. Snad se prece jenom časem někdo najde.
Za případnou nabídku materiálu děkuji předem.
Zoubek-05
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Ja som sa našiel a to nie som zberateľ.. ;) Neviem čo je známka z leptanej dosky,mám asi 4 nalepené na novinách,ktoré "odoberala" moja prastará mama,áno,na Liptove sa nehovorí babka,či babička,ale stará mama (v tomto prípade prababička,prababka) a ešte toto:To je asi "muskulatúra,nejaký kixs" :)
To nie je ponuka,len reakcia na to,že sa nikto neozval.
Pozerám,že to nie sú známky,ale postery.. :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stani, to čo máš je makulatúra. Muskulatúra je svalstvo.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ja viem. :P
Čo je muskulatúra som vedel.To je to,čo nemám.A makulatúru si vysvetľujem ako nejakú skúšku...Tak? ;)
-s-
Moderátor
V širším hledisku jsou makulatura veškeré pokažené tisky. Ve filatelii jsou podle mého názoru makulatorou i několikrát projeté archy tiskařským strojem při jeho rozjíždění, kdy se kontrolovalo například rozmíchání barvy a její roztírání na tiskové desky. Jen jednou tištěné archy, i na makulaturním papíru, podle mne už jsou zkoušky tisku, i když ne tak hodnotné jako např. černotisky nebo tisky na známkovém papíru.
Registrovaný uživatel
Nazdar kolegové,tak konečně taky Sokolíci.Vše bylo řečeno.Tedy ohledně dotazu.Jenom doplním,že poslední dva obr.jsou zn.tištění z TD vyrobených galvanoplasticky.Zde je rozlišení desek těžké a ve většině případů nemožné.Pouze při výskytu DV se může rozeznat TD/např.2-36/,to je 2. deska z 36.roku. Pokud se jedná o zn.se světlou barvou,jsou to většinou z I.matrice.Naopak tmavé jako na předposledním obr.,jedná se o známky z II.matrice ke konci tisku a těchto známek se vyskytuje nejvíce a v obrovském množství.
V začátcích tisku byly zn.vyráběny z leptaných desek a každá deska má svá charakteristika jako např.u Hradčan.
To jen pro zajímavost. Jarku zdravím a také Jakoubka.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Moderátor
Děkuji, Mirku.
Registrovaný uživatel
Dobrý den kolegové.Hledám Sokol 20h - známky s okraji/ochr.rámy/,čisté nebo ražené.U větších celků alespoň scan v dobrém rozlišení.Za nabídky děkuji.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Novinové Sokol

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1