Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Novy zakon o sberatelstvi v Nemecku / petice

Vykupminci.cz
Numisargo

Novy zakon o sberatelstvi v Nemecku / petice

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim vsechny sberatele,

V Nemecku se pripravuje novy zakon dle nehoz by museli numismatici, filateliste i dalsi sberatele dolozit puvod sbiraneho materialu 20 let zpet. Dle mych informaci nebyla sberatelska verejnost k diskuzi prizvana. Umysl je dobry, i.e. zabranit kradezim a pasovani predmetu, ale v tomto zneni si nejsem jist zda-li by zakon nenadelal vic skody nez uzitku. Vice informaci a petice proti zakonu za kterou se pochopitelne stavi predni Nemecke aukcni domy:

https://www.openpetition.de/petition/online/fuer-den-erhalt-des-privaten-sammelns

Vite-li nekdo vic, ci mate-li svuj pohled na vec napiste. Myslim, ze je to tema ktere se tyka nas vsech a melo by tudiz minimalne byt zde v diskuzi.

Hezky den,
Diwous
Registrovaný uživatel
dobry umysl?neverim ze by soucasna politicka scena v nemecku mela v hlavach neco jineho nez zdaneni lukrativnejsich filatelistickych transakci...
Registrovaný uživatel
Kulturgut - nebezpecne slovo ktore dodnes nie je detailne zberatelom zverejnene...

Povedzme ze si niekto zvas kupi nejaku starsiu chalupu, na povale najde stare mince..obraz..nejaky dokument...knihu...
Obrati sa na zberatelou s beznymi otazkami kde ziada o opis a pripadne moznu predajnu cenu. V tom priapade ze urady o tento predmet prejavia zaujem a vy dokazat dedicstvo (popripade majetok zakupeny roky do zadu) dokazat neviete na predaj mözte zabudnut...
To bol len priklad nahody, ty ktory sa venujete zberatelsvu roky a urcite 1 - 2 hodnotnejsie veci mate....hmm komu to bude patrit? Ako dokazete kupu alebo vymenu na Bazaroch atd?

Verim tomu ze to co sa dnes debatuje v Nemecku, bude aktualna debata zajtra aj v Cechach...
A.
Registrovaný uživatel
Presne ako hovorí Maxmilian. Tu nejde o záchranu kultúrneho dedičstva či ochranu zberateľov pred zlodejmi. Jedná sa o odhalenie daňových únikov a prania nezdanených peňazí prostredníctvom zberateľských predmetov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ahoj,
dani sa tu nikto neboji...
V prvom rade zakazy obmedzenie pre zberatelov:
Ak mas minzu starsiu ako 50 Rokov a hodnotnejsiu ako 100€ - Zakaz
Zbierka Znamok/Dopisov/Nabytok/Knih/Keramika atd. starsich ako 50 R, hodnota 2500 - Zakaz
Nejaky Dokumet Uradov alebo Urodzenych Osöb = Kulturgut - Zakaz
Pokial nevieme Kupu alebo Dedicstvo roky do zadu dokazat, Sbierka alebo Predmet bude skonfiskovany - Trest do 3 Rokov...

Na predaj do zahranicia uplne zabudnite, to sa tyka v prvom rade vas ktory kupujete v Auktiovych Domoch, Ebay de, Philasearch.....

Pokial Zakon takto prejde, bude so Sberatelstvom (Predajom, Kupov) koniec.
Kto sa nad tym zamysly a popripade podpise, je samozrejme jeho osobna vec.
A.
Registrovaný uživatel
Mno, není tam odkaz na návrh zákona (aspoň já ho tam nevidím).

Ale pokud by tam prošlo před čím varují, pak by se v německu zhroutil trh - aukční síně, starožitnictví, antikvariáty, zastavárny, bleší trhy atd.
Registrovaný uživatel
Ja se v tom zakone snazim najit nejaky dobry umysl ale mam spis obavy co to udela za paseku.

Gorila – Souhlasim. Trh by sel do haje. Navrh zakona jsem bohuzel nenasel.

Jak pise Adri -Mam hlavne obavy z toho, ze tak bude znemoznen pohyb sberatelskych predmetu, coz je obrovske omezeni pro sberatele i prodejce. Ja si do sbirky vychytavam veci po cele Evrope a s tim by byl konec.
Registrovaný uživatel
A já bych se vůbec nedivil kdyby šlo o HOAX nebo FAKE ;-)
Registrovaný uživatel
Ano Gorila...Jedna z veci ktore bude automaticky nasledovat...

Ak to v Nemecku prejde, pocitam s tym ze to o par mesiacov bude na Slovensku a Cechach.

Peticiu vidim osobne s pohladu maleho Sberatela, ako som ja:
Ak "v zahrade pri rylovani vyhrabem staru minzu", musim ju vdaka zakonu odovzdat...predaj by bol stihany.
Ak mam lyst ktory kupim na Aukro ktory ma Päcat nejakej Zupy, musim ho odovzdat....atd.
Co bude Kulturgut budu rozhodovat Bundesland, takze v podstate sa da ratat so vsetkym co ma aj mensiu hodnotu pokial to hystoricky "kulturne" nejake Mesto bude zaujimat...!

Buducnost sberatela v nemecku vyzera asi takto:
Preorientovanie sa na nejaku Tamaticku zbierku Znamok, Bankoviek ktore nemözu byt starsie ako 50 Rokov, Obrazov ktore nie su podpisane....atd.
Vsetko ostatne co som hore uviedla ako priklady bude mat Zberatel zakazane Zakonom vlastnit a sbierat...

Podme ku mne osobne, jedna s bierok ktore mam su Znamky Staronemeckych Statov - komu dam v buducnocti tieto znamky overit (ci su prave, o aku farbu sa jedna atd)??? Musim velmi dufat ze moja zbierka neprevisuje hodnotu 2500€. Sbieram aj Listy s predznamkoveho obdobia, takze to iste...samozrejme ze vsetky su starsie ako 50 Rokov. Kupujem aj historicke Knihy, ktoru si mözem z nich ponechat?

...v podstate o tom ta Petizia je...
A.
Registrovaný uživatel
Ynhoj napsal
A já bych se vůbec nedivil kdyby šlo o HOAX nebo FAKE ;-)


http://www.deutschlandfunk.de/online-petition-kunsthaendler-wehren-sich-gegen.691.de.html?dram:article_id=326299
Registrovaný uživatel
Souhlasim s Adri, fake to urcite neni. Ja sbiram stredoveke mince a byl jsem na tento "navrh zakona" upozornen hned ctyrmi prednimi aukcnimi domy v Nemecku. :roll:


Adri napsal
Ynhoj napsal
A já bych se vůbec nedivil kdyby šlo o HOAX nebo FAKE ;-)


http://www.deutschlandfunk.de/online-petition-kunsthaendler-wehren-sich-gegen.691.de.html?dram:article_id=326299
Registrovaný uživatel
<výkřik>
Proč já jsem si kupovala tu kabelku z krokodýlí kůže, osmdesát let starou. Buď mi ji znárodní zelení fanatici (ti ji zničí) nebo úředníci chránící kulturní památky (znárodní).
</výkřik>

Česká legislativa naštěstí obsahuje poměrně přesné rozdělení kulturních památek atd. Akorát se nesmí ten německý nesmysl dostat na evropskou úroveň.
Registrovaný uživatel
Diwous,
mna ten pojem Kulturgut velmi hneva...napriklad Korespondenciu ktoru zbieram som nasla aj v Archive, 35 Rokov polozenu na regaly...za tych 35 Rokov urcitu cast presiel len jeden Historik...
Zujimave ze?
Odkedy sa tomu venujem oslovujeme ma paar ludi, napriklad mi jeden majitel Akcioveho domu poslal paar listov – "listy vam posielam k studiu, vsetky mözete lubovolne zverejnit a snimi narabat casovo tak dlho ako chcete".
Toho pana osobne nepoznam a ani som u neho nic nekupila...cita moje Prispevky a velmi sa mu paci ako a co zbieram.
Pre mna znamena Kulturgut podavat informacie dalej, a nie nieco tlacit do regalov...

Gorila,
ten vtip je o mne? Haha :mrgreen:
Co mam k tvojej vypovodi „Akorát se nesmí ten německý nesmysl dostat na evropskou úroveň.“ dodat? Hmm? Ktore krajiny diriguju EU? Asi tolko...
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Gorila,
ten vtip je o mne? Haha :mrgreen:
Co mam k tvojej vypovodi „Akorát se nesmí ten německý nesmysl dostat na evropskou úroveň.“ dodat? Hmm? Ktore krajiny diriguju EU? Asi tolko...
S peknym pozdravom A.


O mě...
Moderátor
Ešte, že sa tie špinavé peniaze perú, aspoň má politická elita odôvodnenie a pádny argument ako získať kontrolu nad pohybom peňazí... V tomto prípade by som chcel osloviť všetkých kriminálnikov, ktorí perú špinavé peniaze, aby som im ponúkol možnosť vhodnej investície do vydania PČS 1919... Našim obchodníkom by to výrazne pomohlo...

Len na margo... skúste v USA zaplatiť vyššiu sumu v hotovosti... Hneď ste podozriví a dobre, že z Vás neurobia kriminálnikov...

Jój páni bratia chorý je tento svet veľmo chorý...
Registrovaný uživatel
Len ked spravia tento zákon tam je vela otázok nezodpovedaných! krádnút sa kradlo aj sa kradnút bude a vo tom to je.... Tím pádom padnú zberatelské burzy aj aukčné siene,domy,atd. Káždy obchodník,zberatel bude podla tochto zákona zlodej lebo nebude zberatelstvo oficialne! Podla mna ten zákon neprejde ale nemci su velmi šikovní národ. Aj tá najlacnejšia známka bude mat hodnotu lebo bude čierna a nie ružová.Noo čaká nás pekna budúcnost štát bude zase dedit a zadarmo!!§
Registrovaný uživatel
No...už i Němci blbnou... svět se v (_._) obrací...
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,
nejde len o penaznu hodnotu...nielen ze si v buducnosti nic nekupite a nepredate ale aj nepozriete...
Napisala som vam prihodu o listoch ktore som si mohla pozriet v archive, 2 osoby za 35 rokov! Taketo veci nie su pre verejnost otvorene. Takze si to pozru mozno nasi vnuci v nejakom muzeu, ked vöbec...

S akou literaturou pracujete? Predpokladam ze prevazne zahranicnou. Podla akych katalogou sa orientujete? Predpokladam ze tiez prevazne zahranicnou...
Vsetky ktore boly vydane v Nemecku uz v buducnosti nikto vydavat nebude, o tom ta peticia tiez je...Komu? Naco?

Dalsi priklad s mojej strany: Podla rozhovorov s kolegami ktory sbieraju listy s predznamkoveho obdobia - Cechy a Slovensko ziadnu aktualnu Literaturu nema! Ak neviete co mate ako si to ocenite? Ako tomu porozumiete? Ma niekto sajnu kolko Literatury ma Nemecko k obdobu stareho Rakuska? Stovky...

Tomos: "Podla mna ten zákon neprejde ale nemci su velmi šikovní národ."
Nemecko zatvara Philatelisticke Kniznice ktore boli dotovane statom - sikovny? Alebo sporia?

Teraz nasleduje Zakon - Kulturgut...ale Kniznice sa zatvaraju...

Ynhoj, prepac ale preco si ten Text s Peticie neprelozis cez Googel a az potom sa zapojis do diskusie?
A.
Registrovaný uživatel
Adri, Ich verstehe auch Deutsch ;-). Přečetl jsem si, k tomu patří ten druhý příspěvek, protože o ničem jiném to není... V tom návrh v jakém je to těžko proleze jejich Bundestagem, alespoň to tak předpokládám...To nic nemění na tom, že to je komisch a unglaublich. myslím, že zvláště nemecká svěratelská komunita je dostatečně silná na to, aby to bylo pozměněno na přijatelnou úroveň. Schönen Tag :-)
Registrovaný uživatel
No neviem ,,Ynhoj,, či máš pravdu. Aj v Nemecku sú zberatelia ,,malí ,, čo to berú ako koníček a ,,profíci ,, (aukčné siete ,predajcovia) .Určite si to zariadia tak , aby v tom zákone boli (pre ních) ušité na mieru určité paragrafi.A to si predstav - to veľké zbavovanie naších zbierak od nás - to bude pre ních žatva.Aspon na Slovensku , pri obrovskéj korupcii v tomto štáte (ak to pravda prejda v Nemecku)si to niaký lobbista u slovenského politika určite pretlačí a ten momente založí schránkovú s.r.o. ,,Nakupujem starožitnosti na drobno,,(Nooo u nás je možné všetko :pozri články o buste pápeža predaného jako ,,smeť,, za drobné a v Amerike prezentovaného v milionoch dolárov :( :( )
Registrovaný uživatel
Myslel jsem to hlavně obecně bez ohledu na velikost sběratelů atd. My ze středovýchodu to asi moc neovlivníme, ale hlavně aby to nebyl návod pro naše "chytré" politické hlavy...
Registrovaný uživatel
Nóóó ,,Ynhoj,, už si na to prišiel.U nás najprv podvŕtali hrad pre garáže (a to vraj neďaleko stojí veľké prázdne parkovisko) , praktický znemožnili prístup k nálezom a do prázdných kojii pod parlamentom si urobia tichý výkup starožitností. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ynhoj napsal
No...už i Němci blbnou... svět se v (_._) obrací...


jestli uz i nemci blbnou?v nemecku je hlavni vchod a centrala evropskeho blazince.....
Registrovaný uživatel
Ahoj,
Starky: ,,Nakupujem starožitnosti na drobno,,(Nooo u nás je možné všetko :pozri články o buste pápeža predaného jako ,,smeť,, za drobné a v Amerike prezentovaného v milionoc dolárov"

Tymto zakonom sa snazi Pani Politicka takymto sytuaciam zabranit. Takze dovolym si poznacit ze velmy teme nerozumiete...

Pryklad: Povedzme ze som zdedila obraz. Nemam sajnu aku ma hodnotu a ponuknem to v nejakom bazare. Majitel mi da 100€ ale jeho hodnota je 150 000€ co on vie. Ja sa potesim ale on viac...Obraz namaloval znamy Slovensky maliar. Majitel Bazara to ponukne Aukcnym domom, kto viac ponukne tam pojde...napryklad do USA.
Ak bude mat Slovensko zakon: Predaj do zahranicia je zakazany lebo obraz je dedicstom Slovenskej hystorie (Kulturgut) nikto proti tomu nic nema, prave nopak! Preco by si mal Majitel Bazara napchat vrecka a Aukcny dom v USA duplom?

Problem je ale v tom ze Pani Politicka sa malych ani velkych sberatelov, znalcov hystorikov na nazor nepytala a na diskusiu nikoho nepozvala...
Vyda zakon: predmety/sbierky starsie ako 50 Rokov, tykajuce sa hystorie, tie pri ktorych majitel nevie dokazat kupu 20 Rokov dozadu, ktore prekrocia hododnotu XY- su zakazene sbierat, kupovat atd.

Takze v podstate skoro vsetko comu sa venujeme, pokial nezbierate farebne kamienky alebo velkonocne pohladnice (ale pozor len do 50 Rokov nazad)...

Konkretne rozhodnutia budu robit Bundesländer samostatne, ale opät uradnici ktory sajnu nemaju...Takze ked povie ze napryklad tvoja Minza bola razena na Slovensku - patri statu! Hotovo...dozbieral si...
Uz v krajoch budu rozdiely, takze co Jano v Bratislave zbierat möze Palov v B. Bystrici nemöze..

Zakon nie je pre velkych a malych ale pre vsetkych!!! A nedomysleny!

Peticiu napisala dalsia zena, ktora sajnu ma...
A.
Registrovaný uživatel
,,Andri,, jasné že dedictvo tohoto národa chcem aj ja uchovať v tomto štáte.Trocha som sa pousmial na tom že obraz za 150 000 si práve s radosťou predal za 100E.Ťakže sa mi potvrdzuje že buď ťa chce každý na Slovensku odrb.... ,alebo sme tak predsa len trocha zaostalí po stránke starožitníctva , oproto ,,čechom,,Podstate s jadrom tvojho článku súhlasím.A ešte ma zaújma jedna téma.Tu bratia píšu - mám obraz , mám starú věc - nie je problém - behnem do Národnéj galérie ,behnem do múzea , tam zaklopem a oni mi to ohodnotia.Je to nadsadené , alebo táto ochota funguje aj na Slovensku ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Novy zakon o sberatelstvi v Nemecku / petice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1