Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Numismatická lahůdka FJI.

Vykupminci.cz
Numisargo

Numismatická lahůdka FJI.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/show_item.php?item=1460669539
Registrovaný uživatel
podle popisu aukce je prodejce asi pěkný blb co uráží případné zájemce, nechť si minci strčí do patřičného otvoru :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Škoda my môžeme len utrieť hubu :D predajca nesúhlasí z odoslaním do zahraničia :'( :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
LOL! Nebylo vždycky náhodou Agéček míň než Cuúček :lol:
Moderátor
WaluigiCZ napsal
LOL! Nebylo vždycky náhodou Agéček míň než Cuúček :lol:


Vždycky ne. Podívej se do Novotného. Ten Cu ražbu ani neuvádí.
Registrovaný uživatel
no pokud se prodá, bude tak akorát čas objednat v Číně další razidla... :mrgreen:
Moderátor
Jsem rád, že sbírám středověk :D
Moderátor
jo to sem si driv myslel taky... :?
Moderátor
Kucera napsal
jo to sem si driv myslel taky... :?


Člověk musí sbírat to, čemu rozumí. Ale třeba u toho Slezska se nefalšuje ten středověk tolik, jako tolarová měna. O středověkém zlatu nemluvím vůbec, to si nemůžu dovolit, ale tam musí být člověk opatrný ještě víc :?
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
jo to sem si driv myslel taky... :?


Mám taký dojem, že každý z nás aspoň raz za zberateľskú kariéru zaplatí nejaké to "školné" alebo som to zle pochopil?
Moderátor
Tak tak...otázkou je, jestli to bylo skutečně "školné" (tedy zakoupení falza) a nebo "šrotovné" :D
Registrovaný uživatel
Kolegové, já nechci řešit otázku zda je mince původní ražba a nebo ne, ovšem numismatická literatura tento odražek popisuje a to v knize "Jaroslav Moravec - Mince Františka Josefa I. a Karla I.", strana 153 a 154, a nebo v knize "Eduard Polívka - Mince a medaile Františka Josefa I. 1848-1916", který se odvolává na numismatickou literaturu: Edmund Gohl-A magyar millennium emlékérmei, Numiszmatikai Közlöny III/1904 strana 65, V.Miller zu Aichholtz-A.Loehr-Ed.Holzmair - Österreichische Münzprägungen 1519-1938 Wien 1948 strana 348, Sbírka Hollschek aukční katalog Dorotheum Wien 1956, Austria in Nummis II číslo 2840-2846.
Takže je numismaticky dokázané, že tato ražba existuje a dokonce se již v roce 1956 dražila, ovšem ?????
Moderátor
Lupola, Jan - mel jsem na mysli vzacnejsi stredoveke razby kde se falzifikatorum vynalozena prace vyplati. Kvalita jejich "prace" neustale stoupa a treba nektere vzacne dukatove razby se bez srovnani s originalem a bez provedeni laboratorni zkousky kovu jiz tezko rozpoznaji. Jinak "skolnym" jsem si samozrejme prosel taky.
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 15. 2. 2011, 16:40. »
Registrovaný uživatel
Přístup prodejce dost odrazuje, pochybuju, že se tam někdo vydá, jet se podívat.
Stejně jako to, že ho objevil náhodou, "myslel, že je to POUZE ag. odražek"....to je tedy vtipné.
Moderátor
kucera: pochopil jsem. Je jasné, že nikdo nebude padělat nějaký běžný městský haléř, ale třeba dukáty města Vratislavi nebo zlaté ražby Rožmberků nebo vratislavských biskupů by za to falzifikátorům určitě stály. Zlatou středověkou minci bych přes net nekupoval. Co se týče našich aukcí, důvěřuji Veselému, Chládkovi už tolik ne.
svejk: tento prodejce nedávno pouštěl i dost zajímavé dukáty. Takže možná patří mezi těch pár šťastných, kteří si opravdu mohou říct "pouze" :D
Registrovaný uživatel
Pánové, když pominu popis, proč majitel neprodává na normál. aukci??? Třeba u RAUCHA??? Tam by byl zájem určitě vyšší než 50T...
Registrovaný uživatel
Pokud se týká ceny 50.000 Kč za ten Cu odražek, tak jsem se snažil dohledat nějaké informace o jeho prodeji, bohužel nic jsem nenašel, ale zjistil jsem zajímavou věc.
Na aukci ČNS Praha se v roce 2004 dražil Cu odražek mileniové ražby GROŠ KARLA ROBERTA, 4,85 g, 1/1 a byl vydražen za 3.000.- Kč.
Pokud vezneme v potaz skutečnost, že cena původní Ag ražby tohoto groše se pohybuje v rozmezí 5.000 až 17.000.- Kč, /aukce ČNS/, je cena Cu odražku menší než cena původní Ag ražby.
U mileniové ražby DENÁR MATYÁŠE KORVÍNA se cena původní ražby pohybuje v rozmezí 3.000 až 7.000.- Kč, /aukce ČNS/, a je zde otázka, jaká je vlastně numismatická hodnota tohoto Cu odražku ?
Prodávající může požadovat i těch 50.000.- Kč, ovšem je otázkou zda najde kupce.
Registrovaný uživatel
Aukce skončila, kupec se nenašel.
Registrovaný uživatel
Jenom pro doplnění - stejný prodejce prodával další zajímavou ražbu FJI. a to také za 50.000.- Kč, kupec se také nenašel.

http://aukro.cz/zlatnik-bansko-stavnicky-postribreny-cu-odrazek-i1460668313.html
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Aukce skončila, kupec se nenašel.


Je ale pravda, že i kdyby byla pravá, tak byla v hodně špatném stavu... pro sběratele zkoušek atd. asi nezajímavé...
Registrovaný uživatel
Dávám Vám za pravdu, obě tyto ražby, které prodejce dal do aukce a to podle mne za dosti vysokou cenu, ale to je jeho věc, nebyly pro numismatiky zajímavé.
Za tuto cenu, pokud mám informace, byla prodána pouze jedna mileniová ražba a to původní ražba "Tolar Ferdinanda I.", na aukcích ČNS Praha v roce 2000 - 56.000.- Kč, v roce 2006 - 45.000.- Kč a v roce 2007 - 44.000.- Kč + 10 % provize.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nové mince » Numismatická lahůdka FJI.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1