Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » numismatická literatura

Vykupminci.cz
Numisargo

numismatická literatura

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jsem numismatik začátečník a jelikož jsem milovník české historie, především středověku, začal jsem sbírat bohemika. Neustále se všek peru s problémem, jenž se nazývá numismatická literatura. Už přes rok a půl sháním např. od Fr. Cacha - "Nejstarší české mince I.-IV.", Smolíka - "Pražské groše a jejich díly" a jiné. Tyto knihy se nedají nikde sehnat! Obracím se proto na zkušené numismatiky, disponující kvalitní literaturou týkající se bohemik, zda by byli tak laskaví a ochotní mi své knihy okopírovat, oskenovat nebo alespoň zapůjčit, abych si mohl kopii udělat sám. Všechny náklady s tím spojené samozřejmě uhradím! Nebo jestli existuje něco v elektronické podobě? Samozřejmě jsem ochoten tyto knihy i odkoupit. Moc děkuji za pomoc. daigu
Registrovaný uživatel
:-)
Registrovaný uživatel
Tady jsem vynašel něco na webu....

Čechy

a

Morava

a

Štěpán Šlik

:)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Tie Čechy sú o ničom. Všimnite si si Václava III. (1305-06), pripisujú mu tam pražský groš, ktorý on nikdy nerazil. Už som to aj písal, aj to už asi všetci vedia, groše s menom Václava III. (WENCEZLAVS TERCIVS) razil Václav IV. Václava III. nestihli korunovať, zavraždili ho skôr, preto ho Luxemburgovci medzi českých kráľov nerátali. Nemcom sú takéto skutočnosti schopné uniknúť.
Moderátor
Aj ja by som požiadal kolegu Topa 77 o hore zmienenú literatúru- Smolík - "Pražské groše a jejich díly" Vopred ďakujem
Registrovaný uživatel
Kúpim časopisy Bankovka a Notafilie. Vaše ponuky čakám na: zberatel ZAVINÁČ gmail.com
Každému vopred ďakujem!
Moderátor
Topa77 napsal
Napiš maila

Mohl bych prosim prosim take poprosit o toho Smolika? Email: oliverZAVINACcentrum.cz. Moc by me to pomohlo. Pokud budu vyslysen, moc dekuju !!!
Registrovaný uživatel
Smolík pacholík... to je četba pro vyvolené :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Topa77 napsal
Napiš maila

Mohl bych prosim prosim take poprosit o toho Smolika? Email: oliverZAVINACcentrum.cz. Moc by me to pomohlo. Pokud budu vyslysen, moc dekuju !!!

Robbie je tvůj člověk.. ;)
Moderátor
Lidicky, na netu (rapidshare) bylo relativne nedavno ke stazeni:

Greek Imperial coins and their values.The Local Coinages of the Roman

a

Greek coins and their values. Volume II (Asia and North Africa), David R.Sear

a taky:

Coins of England

nestahli jste to nekdo? Uz to nefunguje. Vymenou nabizim jine katalogy (se zpracovanym klikacim obsahem).
Registrovaný uživatel
Zkus toto, ale bez záruky
http://articles.elogo.com.ua/2007/08/19/greek_imperial_coins_and_their_valuesthe_local_coinages_of_the_roman_empire.html

BTW: Greek Imperial Coinage neobsahuje všechny ražby. Na koloniální ražby je lepší dílo Mušmova nebo Vrbanova. Obě jsou bulharsky, ale nechají se použít. Jedno je tuším i v angličtině, ale nevím z hlavy které.
Moderátor
Ahoj, diky moc. Funguje to, zatim. Na tohle obdobi nejsem expert vubec, ale hodi se mit po ruce aspon pro predstavu nakou literaturu. Diky !!!
Registrovaný uživatel
Tiez to nie je moje obdobie ale v mojich starsich bookmarkoch mam stranku: http://www.wildwinds.com/coins/index.html kde je (okrem ineho) nejaka online verzia katalogu Nikola Moushmova prelozena do anglictiny. Ak je to ten co ho spomina Nerva mozno ti to pomoze...
_______________
Juraj.
Moderátor
jj, taky dik, to vypada na zajimavou stranku :)
Registrovaný uživatel
www.wildwinds.com je velmi dobrá stránka na antické mince. :D
Moderátor
Jenom jsem se chtěl zeptat. Na internetu dost často vidím v odkazech na literaturu vídeňských feniků zkratku Koch. Nevíte o co se jedná? Dík.
Registrovaný uživatel
Koch Bernhard: Die Wiener Pfennig, Wien 1983
Moderátor
Vřelé díky :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Mimochodem v neděli v Hradci Králové v restauraci U Švagerků je aukce numismatické literatury - je tam cca 4x Cach (komplet i s doplňky) a mnoho další numismatické literatury. Pro vážné zájemce doporučuji dodávku nebo prostornější auto s sebou. Aukční katalogy předplatitelé obdrželi, ale myslím si, že budou k prodeji přímo na místě. Aukci pořádá ČNS - vstup pouze pro členy nebo jako host v doprovodu člena...
Místo konání tam kde je v ulici Všehrdova vidlička a nůž:
http://www.mapy.cz/?query=Hradec%20kr%C3%A1lov%C3%A9%20v%C5%A1ehrdova&portWidth=828&portHeight=538&zoom=15&mapType=base&centerX=136250880&centerY=136392000
Moderátor
Je možné někde nahlídnout co tam bude? Zajímalo by mne cokoliv o drobáčcích 13.-15.stol., víd.feniků a bílých grošů.
Registrovaný uživatel
Bohužel online katalog není.
Namátkou:
Hásková: Chebské mince 12.-13.stol 50 Kč
Hásková: České mince v době románské 30 Kč
Hásková: Chaurova sbírka - pražské groše 180 Kč
Chvojka: Pražské groše Ferdinanda I 50 Kč
Marco: Mincovnictví a mincovní značky na ražbách habsburské monarchie (1519-1918 ) 30 kč
Nechanický: Mince Nových Čech (České Falce) 40 Kč
Nechanický-Šafář: Kladské mincovnictví 20 Kč
Radoměřský: Nález v Králově Dvoře 30 Kč
Sejbal: Moravské mince doby husitské 120 Kč

dále různé numismatické sborníky
a mnoho dalšího...
« Poslední úpravu provedl(a) nerva81 v 6. 9. 2007, 18:16. »
Moderátor
No vida, hned tam je pár věcí, o které bych měl zájem. Pokud tam někdo pojedete, dejte vědět. Zkusil bych škemrat. :'(
Registrovaný uživatel
Ty ceny jsou volačky kam to vyleze nemám tušení
Registrovaný uživatel
díky za upozornění, naštěstí jsem nedávno všechny 4x svazky Cachových nejstarších mincí sehnal
Registrovaný uživatel
to pavelgregor: OK, řejmě do Hradce pojedu. Pisni mi na mail: milan.boruvka(kyselaryba)email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » numismatická literatura

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1