Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Námětová filatelie » Numismatické známky

Vykupminci.cz
Numisargo

Numismatické známky

Moderátoři: dejvy, pavlinka, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zatím jen v návrhu.. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, toto téma známek mě taky zaujalo a chtěl bych se jí v budoucnu věnovat.
Registrovaný uživatel
Bohužel ta známka v mém předchozím příspěvku je typická ukázka toho co to je “bogus” neboť jsem ji vytvořil na photoshopu jako žert. ;)
Ten početňák na ní je ale opravdový, jedná se o soukromou ražbu jednoho člena tohoto fóra a je ozdobou mé sbírky.
Tady přikládám ale jednu opravdovou “numismatickou “ známku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.zumbo.ch/stamps/
http://kovasati.gportal.hu/
Moderátor
tohle jsem dával před časem do sekce Václav II. - kousek groše tam je taky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Bohužel ta známka v mém předchozím příspěvku je typická ukázka toho co to je “bogus” neboť jsem ji vytvořil na photoshopu jako žert. ;)
Ten početňák na ní je ale opravdový, jedná se o soukromou ražbu jednoho člena tohoto fóra a je ozdobou mé sbírky.
Tady přikládám ale jednu opravdovou “numismatickou “ známku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Jo jak jsem psal pekne a i ta tva znamka :)
Registrovaný uživatel
Znáte tohle? Onehdá mi přišly dvě na balíku ale zprohýbané a ošoupané tak jsem si našel lepší fotku na internetu.
Ta známka je ze stříbra a razila je mincovna v Utrechtu. Tomu říkám numismatická známka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Znáte tohle? Onehdá mi přišly dvě na balíku ale zprohýbané a ošoupané tak jsem si našel lepší fotku na internetu.
Ta známka je ze stříbra a razila je mincovna v Utrechtu. Tomu říkám numismatická známka.

Vidím, že nepoznáte prácu spoločnosti I&I PR. Doteraz vyrazili minimálne 67 slovenských známok v Au a Ag. Takže celkom potrebujete album na aspoň 134 kovových kúskov ;)
Kuknite na katalóg http://www.numizmatik.sk/images/katalog.pdf
Registrovaný uživatel
Fidzi: jenže to na co dáváš odkaz jsou soukromé výrobky, nevíc bez platnosti v poštoním provozu a dělané je pro neznalé kupující...
naopak to Holandsko bylo vydáno jako platná poštovní známka ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Platna strieborna postova znamka? Neuveritelne. Mne ukradnu aj body do Tesca, nie to striebornu znamku. Ta by zmizla aj s balikom. To nebudem riskovat :-)
Registrovaný uživatel
On to byl dost vysoký nominál a mám pocit že se používala jen na doporučené zásilky do zahraničí.
Moderátor
Byla to poslední známka s nominální hodnotou v guldenech, tak ji udělali ve stříbře; nominální hodnota tomu odpovídala.
Registrovaný uživatel
Mě by ještě zajímalo, jak taková známka vypadá poštovně použitá. Vždyť ani razítková barva na ní nemůže pořádně držet. Mohl bys prosím dát sem obrázek těch tvých dvou z balíku?
Moderátor
asi sa preskrtne fixou a vedla znamky sa buchne peciatka...
_______________
Registrovaný uživatel
nebo místo razítka-raznice....no a máš to i s puncem :)
Registrovaný uživatel
Tak jsem je konečné našel a vida, ony jsou 3, nicméně razítko nemá žádná dokonce ani ta papírová.
Jinak pro jedince kteří si tu občas stěžují na poštovné, zde vidíte kolik stojí poštovné mně a to byla jen jedna malá knížka a jedna mince. :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jak se ta stříbrná známka nalepovala na obálku?
Registrovaný uživatel
Je to samolepka
Registrovaný uživatel
Zajímavé, díky. Poštovné je opravdu tučné.

Ta papírová známka je opravdu tak světlá? Ve sbírce ji mám totiž tmavě modrou.
Registrovaný uživatel
Špatná fotka s bleskem, je trochu tmavší
Registrovaný uživatel
Kdepak, fotka je výtečná - ty stříbrné známky jsou na ní pěkně vidět.
Registrovaný uživatel
Moc pěkná známka! Udělala by ozdobu v jakékoliv sbírce! Jinak já sbírám známky s tématem euromince, domlouval jsem se kdysi s jednou soukromou filatelií na tom, že bychom udělali i katalog na toto téma, ale nakonec to nevyšlo :-( A kdyby někdo sbíral toto téma, budu moc rád za kontakt na něj! Kdyby byl zájem, mohu obrázky známek uploadovat na nějaký web (napr. ulozto.cz).
Moderátor
Stříbrná 9 Tari - jedna z posledních mincí Řádu před tím, než také zavedli Euro...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Námětová filatelie » Numismatické známky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1