Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
o ten katalog maďarských středověkých mincí budu mít také zájem, je možné blíže upřesnit, kdy to příští rok vyjde, abych si to pohlídal ... ale předpokládám, že když bude numizmatikagal tyto katalogy prodávat, že nás zde upozorní :)
Registrovaný uživatel
urcite tomu urobim patricnu reklamu na svojej stranke ale aj tu a aj na inych forach
Moderátor
numizmatikagal napsal
Ja osobne mam doma kompletny RIC. Dokopy je to 11 zvazkov...... Nove vydanie je uz 11 dielne. Iba V. Ma dva zvazky.
Je to "biblia" zberatela rimskych minci.
Buduci rok zacne vychadzat 12 dielne nove veldielo rimskej numizmatiky. Ivan Varbanov, znami bulharskych autor knih Roman Imperial Coinage po 10ich rokoch prace zacne vydavat svoj novy "RIC". Budu tam vyobrazene, opisane aj nacenene uplne vsetky mince rimskeho cisarstva.
Uz som na to strasne zvedavy. Budem to mat v ponuke na svojej stranke. Prvy diel vyjde niekedy v marci 2012. Teste sa! Bude to fantasticky katalog.

Ne ze bych take nebyl zvedavy, ale prijde mi to jako duplicitni dilo a je otazkou, kolik lidi do toho bude investovat sve penize, zvlast kdyz RIC krome novejsich vydani je volne dostupny.
Nebo tim "vsechny mince rimskeho cisarstva" jsou mineny i provincni? Pak by to vyznam melo.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 21. 12. 2011, 14:30. »
Registrovaný uživatel
RIC nie je momentalne kompletne dostupny... Spink ma momentalne v ponuke asi len 5-6 zvazkov.. Sami nevedia kedy vyjde reprint.
Rozdiel medzi RIC a Varbanovom bude v tom, ze v knihe od pana Varbanova bude takmer kazda minca vyobrazena a budu tam aj ceny: trhove alebo dosiahnute na roznych aukciach.....

Samozrejme RIC zostane top katalogom na rimske mince ale aj toto si vela ludi kupi, lebo cena bude podstatne nizsia...
Registrovaný uživatel
RIC nie je momentalne kompletne dostupny... Spink ma momentalne v ponuke asi len 5-6 zvazkov.. Sami nevedia kedy vyjde reprint.
Rozdiel medzi RIC a Varbanovom bude v tom, ze v knihe od pana Varbanova bude takmer kazda minca vyobrazena a budu tam aj ceny: trhove alebo dosiahnute na roznych aukciach.....

Samozrejme RIC zostane top katalogom na rimske mince ale aj toto si vela ludi kupi, lebo cena bude podstatne nizsia...
Registrovaný uživatel
RIC nie je momentalne kompletne dostupny... Spink ma momentalne v ponuke asi len 5-6 zvazkov.. Sami nevedia kedy vyjde reprint.
Rozdiel medzi RIC a Varbanovom bude v tom, ze v knihe od pana Varbanova bude takmer kazda minca vyobrazena a budu tam aj ceny: trhove alebo dosiahnute na roznych aukciach.....

Samozrejme RIC zostane top katalogom na rimske mince ale aj toto si vela ludi kupi, lebo cena bude podstatne nizsia...
Registrovaný uživatel
Nedovolim si tvrdit ze Varbanovo dilo dosahne vysoke obliby. Spis se bude jednat o "dilo v pozadi" protoze kdyz nebude uvadet RIC bude mit vzdy prednost Cohen a pak mozna Varbanov.
_______________
Registrovaný uživatel
na rimske provincne razby existuje katalog:
Ivan Varbanov: Greek imperial coins... Je to 3 zvazkove dielo. Na viac ako 1400 stranach najdete opisanych viac ako 16.000 minci. Cena je 220 keby ste mali zaujme.....

No najuplnejsie opisane rimske provincne mincovnictvo najdete v serii Sylloge Nummorum Graecorum, ale toho je viac ako 250 dielov a to sa aj tazko zhana a je to priserne drahe....

Kompletne opisat tuto etapu rimskeho mincovnictva je podla mna takmer nemozne.... V tych casoch takmer kazde provincne mesto vydavalo svoje vlastne mince a je toho neskutocne mnozstvo....
Registrovaný uživatel
uvidime.... No v kazdom pripade ja som na to velmi zvedavy... Pisal som si s autorom a len to co mi napisal si zasluzi obdiv... Pracoval na tom celych 10 rokov!
Registrovaný uživatel
numizmatikagal napsal
uvidime.... No v kazdom pripade ja som na to velmi zvedavy... Pisal som si s autorom a len to co mi napisal si zasluzi obdiv... Pracoval na tom celych 10 rokov!


Britske muzeum na RIC pres 100 let...
Doporucuji recenzi jednoho dilu v Numismatickém časopise československém tuším z roku 1929.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) nerva81 v 21. 12. 2011, 14:52. »
Registrovaný uživatel
mne nemusite predstavovat RIC, poznam to.... Viem kolko rokov a kolko ludi na tom pracovalo... Ti co to zacali sa nedozili posledneho diela.....

RIC vzdy zostane TOP.. Ale treba dat priestor aj novym veciam a nie hned pochybovat o tom.... A na druhej strane uz je kopec minci ktore nie su uvedene v RIC takze bolo by na case zrevidovat aj RIC.
Registrovaný uživatel
numizmatikagal napsal
mne nemusite predstavovat RIC, poznam to.... Viem kolko rokov a kolko ludi na tom pracovalo... Ti co to zacali sa nedozili posledneho diela.....

RIC vzdy zostane TOP.. Ale treba dat priestor aj novym veciam a nie hned pochybovat o tom.... A na druhej strane uz je kopec minci ktore nie su uvedene v RIC takze bolo by na case zrevidovat aj RIC.


Jak zajiste vite, nove vysly RIC druhy dil je jiz revidovany a doplneny... neobavam se toho ze ostatni dily se toho nedockaji... :)
_______________
Registrovaný uživatel
Neviem ci ma zmysel zhromazdovat nejake obsiahlejsie a drahe katalogy pre rimske alebo grecke mince, ked na internete existuju velmi dobre spracovane databazy, wildwinds pokryva celkom slusne RIC, SNG je tiez online... CNI bolo tiez zverejnene zdarma a v tom trende sa bude pokracovat...
Okrem toho, RIC sa da cely stiahnut v pdf (ci uz legalne alebo nie je ina otazka).
Osobne mam vsetky katalogy od Seara, to bolo maximum, co som bol ochotny investovat do tejto oblasti.
Registrovaný uživatel
Ved práve o to ide - o pirátske a nelegálne scany - niekto, alebo celý tím ludí pracuje celé roky na niečom a potom to jednoducho nejaký chytrák nascenuje a dá to na internet....... ja to odsudzujem.....!!!!
Investícia do kníh nie je blbosť - to sa každému vráti .. tak či onak....
Ja osobne nemám rád online knihy a ani žiadne podobné srandičky - kniha vždy zostane knihou!!!!!!
RIC - pdf - to ma vôbec nezaujíma - ale držať tú knihu v ruke je zážitok!
Moderátor
No, bylo by dobre rozlisovat - vsechno v pdf nejsou piratske a nelegalni scany (jako treba v pripade Seara a jinych modernich katalogu). Knihovny si takhle prevadeji do digitalni podoby vse mozne. Kdyz pominu, ze autorska prava zanikaji 50 nebo max. 70 let po smrti autora, tak v pripade vedeckych del nejde o nic nelegalniho, to by asi nemohly fungovat knihovny (a na namitku, ze se tam plati nejaky poplatek, tak jednak vetsinou minimalni a jednak ne vsude na svete a nektere veci se daji studovat i pres internet, coz je vyhodne jak pro ctenare, tak i pro knihovnu, kdyz nemussi knihu fyzicky pujcovat). Nevim, jak je to konkretne s RIC, ale videl jsem nektere dily dostupne online hostovane na univerzitnich serverech, takze o ilegalite starych vydani v PDF bych pochyboval. Jina situace asi bude s novymi vydanimi.
Taky mam radsi v ruce knihu, ale byt nemam nafukovaci a kdybych mel shanet tech par set knih starsi numismaticke literatury, co jsem si stahl z digitalni knihovny British Musea ad., asi bych se z toho musel zblaznit a prodat sbirku, abych na ty knihy (nektere se sberatelskou cenou bez ohledu na obsah) mel.
Jinak bych byl rad, kdybyste mi odpovedel na mail ohledne objednavky :)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 21. 12. 2011, 23:36. »
Registrovaný uživatel
Tie zdroje, ktore som spominal (okrem RIC v pdf) su samozrejme legalne zdroje, ziadne piratske scany. SNG zverejnilo British Academy, CNI zverejnilo talianske ministerstvo kultury, mnoho projektov ako wildwinds a pod je vysledok spoluprace stoviek zberatelov, ktori tam uploaduju svoje vlastne mince, akurat je to zindexovane podla RIC a ostatnych znamych katalogov - co urcite nie je nelegalne, skor si to zasluzi uznanie za neskutocnu namahu, co zostavenie takej databazy stoji.
Iste, kniha je kniha, tiez si rad otvorim a precitam cosi pri kave, ale pri takychto obsiahlych oblastiach ako su anticke mince je daleko praktickejsie pouzit na vyhladavanie nejaku digitalnu databazu, to uz nehovorim o tom, ze pri knihach trva niekedy desatrocia, kym sa nieco opravi, doplni, obrazky maju svoje limity, cross referencie neexistuju...
Ak sa niekdo specializuje na urcitu malu oblast a k nej ma specializovane katalogy, tak ano, to chapem...
Dalsia vec je cena, 30 euro za knihu je este ta prijatelnejsia cena, ale ked si to clovek vynasobi tym mnozstvom knih co ma (alebo by chcel mat), tak to uz ide pekne do penazi, nehovoriac o tom, ze z niektorych knih ktore vysli v mensich nakladoch sa stal nedostupny tovar, pretoze sa predavaju za premrstene ceny, a za tie ceny akurat lezia zatuchnute na policke u predajcu.
Odvtedy ako sa objavili piratske scany Roman Coins and their values, klesla cena tlacenych priblizne na polovicu (ja som kupoval este za tu vyssiu cenu). Pochybujem, ze na tom stratil autor co i len $, skor si myslim, ze za tuto cenu sa preda tych vytlackov daleko viac, akurat ze knihkupci uz nemaju na tom 100% marze. Dnes sa aj knihy tlacia v Cine s minimalnymi nakladmi.
Moderátor
trobo napsal
Iba doplním Archetypove otázky...


Ja ti dám Archetypa...!!! :twisted: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Chcel by som Vám dať do pozornosti novú literatúru. Je to fakt veľmi dobrý ktalog. Keby mal niekto záujem, nech mi napíše na: numizmatikagal@magnats.sk.
Registrovaný uživatel
Zlatko Viscevič – COINS AND BANKNOTES of Yugoslavia, Slovenia, Croatia, Bosnia a Hercegovina, Serbia, Montenegro and Macedonia

Konečne vyšlo druhé, prepracované vydanie tohto super katalógu. Na viac ako 1200 stranách nájdete opísané, vyobrazené a ocenené všetky mince a bankovky:
Slovinsko (všetky obehové, pamätné mince ako aj privátne vydania), Chorvátsko (mince kráľovstva Chorvátska, Slovinska a Dalmácie, mince Chorvátskej republiky), Bosnia a Hercegovina (všetky obehové aj pamätné mince), Juhoslávia (mince kráľovstva Srbov, Chorvátov a Slovincov, mince Juhoslovanského kráľovstva, mince Juhoslovanskej a Juhoslovanskej ľudovej republiky), Srbsko ( mince Srbského kniežatstva, Srbského kráľovstva a Srbskej republiky), Čierna Hora ( mince kniežatstva Čierna Hora, mince kráľovstva Čierna Hora, mince republiky Čierna Hora), Macedónsko (mince Macedónskej republiky).
Registrovaný uživatel
A je tu ešte jeden veľmi zaujímavý katalóg - je síce z roku 2009 - ale koho nezaujíma euro tak to úplne stačí. Tak isto keby mal niekto záujem nech mi napíše: numizmatikagal@magnats.sk
Registrovaný uživatel
ALFA EDIZIONI - TORINO - CATALOGO ALFA DELLE MONETE ITALIANE E REGIONI 34A EDIZIONE 2009








Ponúkam Vám perfektný katalóg z Talianska. Na viac ako 960ich stranách nájdete opísané a samozrejme aj vyobrazené aj ocenené mince:




Lombardska, Benátok, Republiky Subalpina, Napoleona I. pre Taliansko, Saridnského kráľovstva, Talianských kolónií (Eritrea, Somálsko, Albánsko...), Talianského kráľovstva, Talianskej republiky, San Marina, Vatikánu ako aj regionálne vydania z Modeni, Faenzi, Novellara....
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
trobo napsal
Iba doplním Archetypove otázky...


Ja ti dám Archetypa...!!! :twisted: :mrgreen:


Ospravedlňujem sa.
Preklep. :)
Registrovaný uživatel
Archetyp je náhodou dobrá přezdívka :twisted: :lol: :lol:
Moderátor
Presne, myslim ze by ses mel prejmenovat Archy :D.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
No budem nad tým premýšľať... :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1