Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, marně sháním literaturu k těmto nálezům:
Strmilov: J.Smolík, Památky archeologické 18, 1898-9, pouze obrázkovou tab.32
Tasov: V.Němeček, Moravské numismatické zprávy 6, 1959

mat11mat@seznam.cz
Registrovaný uživatel
OLroman
Aha. Tak to jsme asi dva. Od mala miluju plachetnice, takže i teď, když jsem se vrátil k mincím, jen tak bokem jsem začal shánět i mince s loděmi.
Vzhledem k tomu, že teprve začínám, budeš-li mít navíc nějaké přebytky, informace, literaturu k tomu, rád se nechám poučit či koupím (ale ne draho - tady to beru jen jako koníčka pro radost bokem).

Já zatím mám jedinou brožurečku - "Numismatica Maritima - Lodě a plavidla" - Příloha k 54. číslu "Sběratelských zpráv", ČNS HK 1987, nic víc.
Registrovaný uživatel
Dotaz začátečníka:

Základ numismatiky je samozřejmě ve studiu. Pořizuji tedy začátečnickou literaturu, abych už nebyl úplný laik. Prosím o radu, co tak ještě patří k základu a měl by každý znát pro obecný přehled? Níže to, co jsem zatím pořídil:
(Dodám, že sbírám hlavně FJI)

1) Hlinka, Radoměrský - Peníze celého světa
2) Vandas - Mince a platidla
3) Hlinka - Atentáty na peníze
4) Novotný - Mince Československa 1918-92, ČR A SR 93-2012
5) Novotný - Mince Františka Josefa I 1948-1916 - 1. vydání 1992
6) Novotný - Mince Františka Josefa I 1948-1916 - 6. vydání 2012
7) Moravec - Mince Františka Josefa I 1948-1916 - 1. vydání
8) Münzenkatalog Schweiz - Lichtenstein 1798 - 2009
9) Hlinka, Radoměrský - Peníze, poklady, padělky
10) Nohejlová-Prátová - Mince a jejich sbírání
11) Šimek - Z pokladů numismatického oddělení Národního muzea v Praze
12) Minarovičová - Portréty na minciach od stredoveku po súčasnosť
13) Fengler, Unger, Gierow - Transkpress Lexikon Numismatik
14) Zelinka - K událostem kolem čs stříbrné desetikoruny z roku 1933
15) Halačka - Mince zemí koruny české I + II
16) Škňouřil - Numismatika Maritma - Lodě a plavidla
17) Vorel - Stříbro v evropském peněžním oběhu 16.-17. století
18) Vorel - Od českého tolaru ke světovému dolaru
19) Vondrka - Peníze v moderních českých dějinách
20) Petráň - Ilustrovaná envyklopedie české, moravské a slezské numismatiky
21) Pernes - František Josef I. - nikdy nekorunovný český král

Samozřejmě vím, že bych měl ještě sehnat Halačku III. díl a Vorel - Od pražského groše ke koruně české - až se někde zadaří.
A co tak ještě je pro obecný přehled nutné?

Děkuji za rady zkušenějších...
Registrovaný uživatel
Filozof:
s literaturou týkající se mincí s loděmi je to horší, bohužel k dispozici mám pouze World coins 1800 - 2011.
Existuje Watercraft on World Coins I, II, III od Yossi Dotan , dá se asi koupit u zahraničních prodejců, já ji bohužel nevlastním (www.sussex-academic.com/sa/titles/alpha_press/dotan.htm). Pošli e-mail zašlu nějaké přebytky.
Registrovaný uživatel
OLroman
h.starecek()seznamteckacz
Registrovaný uživatel
V knihe Minarovičová Elena: Rímske mince v zbierke Slovenského národného múzea I., 1990 sa autorka odvoláva na pripravovaný II. diel, avšak k tomu som sa nikde nedopracoval.

Vyšiel vôbec? Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Dovolím si upozornit vážené sběratele na možnost stáhnutí časopisu "Lovci historie". Je to již druhé číslo a to první je taktéž dostupné ke stáhnutí.
Jsou tam zajímavé články, jako například z numismatiky "Grešličková horečka" pojednávající o ražbě Leopolda I. a další článek "Splněný sen o kterém se mi nikdy nezdálo" pojednávající o nálezu zlatého guldenu arcibiskupa Dietricha II. v Mörs 1414-1463.

http://www.lovecpokladu.cz/home/magazin-lovcu-historie-2-2015-6613
Moderátor
Pro ty, co to ještě nezaznamenali, vyšel další díl Chaurovy sbírky. Tentokrát sešit IV.8 - Habsbursko-lotrinská dynastie a její zakladatelé (1740-1918). Dá se objednat v NM a cena je 690 i s dobírkou.
Registrovaný uživatel
Zdravim, chcem sa opytat, kde by som si vedel zakupit za normalnu cenu literaturu Szeman-Kiss o banskych zetonoch??? Pripadne existuje nieco online???
napr nieco taketo:

Szemán, A./ Kiss, G.:Bewerksmünzen Ungarn und Siebenbürgen (1548-1947)

dakujem
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) satestsat121 v 16. 7. 2015, 10:19. »
Registrovaný uživatel
satestsat121 napsal
Zdravim, chcem sa opytat, kde by som si vedel zakupit za normalnu cenu literaturu Szeman-Kiss o banskych zetonoch??? Pripadne existuje nieco online???
napr nieco taketo:

Szemán, A./ Kiss, G.:Bewerksmünzen Ungarn und Siebenbürgen (1548-1947)

dakujem


Mozem ti predat svoju za 30 eur + postovne, ak sa ti to nezda vela
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vanya, pisal som na mail vydavatela, ci nahodou nema nejaku este volnu knihu, tak pockam, aku cenu mi napise priamo vydavatel a napisem ti potom, ok? nezda sa mi vela, ani malo, pretoze vobec neviem, po com sa pohybuje tato literatura a chcel som mat nejake citanicko na leto :)

ozvem sa a dakujem zatial
_______________
Registrovaný uživatel
Cena 30+ pošta je dobrá cena. Z maďarska pošta + prevod peňazí ta bude stáť viac. Ja som si objednaval dve a vyšlo to drahšie.
Registrovaný uživatel
ok, Vanya, tak nebudem cakat na odpoved, tak zoberiem ju teda... prosim napis na mail , co mam v popise..dakujem
_______________
Registrovaný uživatel
Prosím o radu ohledně literatury k mincím Františka Josefa I. - zajímá mě zlatnikova a korunová měna. Předem díky za tipy.
Moderátor
Doporučuji: Jaroslav Moravec: Mince Františka Josefa I. a Karla I. (1848 - 1918 )
Dále můžete využít internetový katalog ze stránky Nume.cz: http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/429
Moderátor
Ke studiu ještě doporučuji jednu z největších sbírek mincí F.J.I. která se dražila u firmy H.D.Rauch 26.11.2009 (položky č.4001-5017). Mince byly v drtivé většině ve výborných zachovalostech, podrobnější fota a dosažené ceny lze vidět po zaregistrování se.
http://www.acsearch.info/search.html?id=704897
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 18. 7. 2015, 15:25. »
Registrovaný uživatel
Ahoj!

  Jsem nový v českých mincích. Můžete mi prosím říct, nejvíce informativní knih o středověkých mincí Čech a Moravy, která je nezbytná pro shromažďování.

A děkuji.
Registrovaný uživatel
ruediger:
na denáry a brakteáty: Cach, František - Nejstarší české mince I.-IV.
grošové období: Smolík, Josef (Castelin, Karel - Pánek, Ivo) - Pražské groše a jejich díly
tolarové období: Halačka I.: Vládní mince zemí koruny české 1526-1856 (3 svazky)
jsou to katalogy, ale na začátek to stačí. Jinak literatury je kolem toho strašně moc
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
denar napsal
ruediger:
na denáry a brakteáty: Cach, František - Nejstarší české mince I.-IV.
grošové období: Smolík, Josef (Castelin, Karel - Pánek, Ivo) - Pražské groše a jejich díly
tolarové období: Halačka I.: Vládní mince zemí koruny české 1526-1856 (3 svazky)
jsou to katalogy, ale na začátek to stačí. Jinak literatury je kolem toho strašně moc


Děkuji mnohokrát!

Pokud náhle potřebujete pomoc při určování ruských mincí z pozdního středověku, budu se snažit pomoci jakýmkoli způsobem budu moci.

PS : Omlouvám se za mou český jazyk, přeložit pomocí Onlay tlumočníka.

Vše nejlepší.
Registrovaný uživatel
Ruediger
Ty jsi Rus?
O pár příspěvků výše mám seznam své - čerstvě nakoupené - literatury. Kromě zásadních děl - encyklopedií - doporučených od Denaryho, bych doporučil z mého seznamu výše položky 17), 18), 20) a Vorel - Od Pražského groše ke koruně české.
Registrovaný uživatel
Ruediger napsal
PS : Omlouvám se za mou český jazyk, přeložit pomocí Onlay tlumočníka.

Vše nejlepší.
Pekny den Ruediger.Výtam ta na tomto fore.Na zahraničnych forach byva taký pekný zvyk že ak príde na forum niekto koho rodna reč je ina akou sa na fore hovori tak sa trocha predstaíi,odkial je a podobne.Ma to potom velku vyhodu - nikto ta nebude kritizovat za nepresnu formulaciu.
_______________
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
Ruediger
Ty jsi Rus?
O pár příspěvků výše mám seznam své - čerstvě nakoupené - literatury. Kromě zásadních děl - encyklopedií - doporučených od Denaryho, bych doporučil z mého seznamu výše položky 17), 18), 20) a Vorel - Od Pražského groše ke koruně české.
Ano, já jsem Rus.

Díky za info. Nejprve jsem shromážděny mince v německy mluvících zemích, nyní preferuje národy slovanské.

S pozdravem, Sergei.
Moderátor
Můj příspěvek ze včerejška zmizel, takže doplňuji :

K.Castelin - Česká drobná mince doby předhusitské a husitské 1300-1471 - podrobná typologie drobných mincí Čech
J.Sejbal - Moravská mince doby husitské - typologie drobných mincí Moravy
P.Radoměrský - Nález mincí z 15.století v Králově Dvoře u Berouna - popis nálezu drobného oběživa obíhající v Čechách
Z.Nechanický - Mince Nových Čech (České Falce) za Karla I. a Václava IV. v letech 1356-1400
Z.Nechanický,O.Šafář - Kladské mincovnictví

Dále to jsou spíš jednotlivé články z časopisů.

Pokud mi napíšete na mail.greggy@tiscali.cz, mohu Vám poslat podrobnější informace, případně ukázku náhledů, aby jste si udělal představu o obsahu.
Moderátor
Ruediger - základní literaturu kterou vám doporučil kolega denar si můžete volně stáhnout ze stránek ulozto.cz - zadejte tato slova:
Cach-Frantisek
CZ Smolik J.
Halacka-Ivo
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Můj příspěvek ze včerejška zmizel, takže doplňuji :

K.Castelin - Česká drobná mince doby předhusitské a husitské 1300-1471 - podrobná typologie drobných mincí Čech
J.Sejbal - Moravská mince doby husitské - typologie drobných mincí Moravy
P.Radoměrský - Nález mincí z 15.století v Králově Dvoře u Berouna - popis nálezu drobného oběživa obíhající v Čechách
Z.Nechanický - Mince Nových Čech (České Falce) za Karla I. a Václava IV. v letech 1356-1400


Z.Nechanický,O.Šafář - Kladské mincovnictví

Dále to jsou spíš jednotlivé články z časopisů.

Pokud mi napíšete na mail.greggy@tiscali.cz, mohu Vám poslat podrobnější informace, případně ukázku náhledů, aby jste si udělal představu o obsahu.


Děkuji mnohokrát!

Nečekal jsem, že mnoho lidí bude reagovat.

Některé z knih jsem našel na prodej. Pokud vám to nebude vadit, později budu požádat o radu, zda ke koupi nějakého určitého literaturu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1