Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
OLroman napsal
Zdravím všechny, neporadí někdo kde sehnat nějakou literaturu o mincích s tématikou lodí. Předem děkuji.

Obávám se že numismatická literatura se dělí na mince podle zemí nebo panovníků, nikoli podle obrázků. :roll:


:P Myslim, ze zberatelov podla temy je dost. Minimalne lode, lietadla, vlaky a zvierata sa zbieraju celkom bezne.
http://www.amazon.com/Ships-explorers-coins-Topical-library/dp/0806960248
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Ale jistě, sběratelů bude dost ale literatury ne. Nejlépe snad pořídit si Krause “World Coins” a listovat.
Dá se koupit i na DVD což je levnější.
Registrovaný uživatel
Se sběrateli se stejnou tematikou se občas setkávám, ale s tou literaturou je to horší.
Registrovaný uživatel
Zdravim da sa zohnat a kde katalog pohla alebo ungera v kniznej forme ;) vdaka za radu
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
Existuje nějaky specializovaný katalog zabývající se korunovačními žetony, holdovacími penězi? Jde mi primárně o rakousko uhersko.
Moderátor
Emil Novák: Korunovace a korunovační ražby habsburské monarchie v letech 1526 - 1918 (1. - 5. díl), vydáno v letech 1991 - 1997

http://portaro.eu/huav/search?type=global&q=Korunovace+a+korunova%C4%8Dn%C3%AD+ra%C5%BEby#?type=global&q=Korunovace%20a%20korunova%C4%8Dn%C3%AD%20ra%C5%BEby&pageNumber=1&id=BeYC4adWQVGgnC9FikCPMw&pageSize=30&sorting=default
Registrovaný uživatel
Neviete prosim niekto o nejakom subornom katalogu alebo knihe venovanej tvorbe zavodu Karnet Kysely?

Dakujem pekne.
Registrovaný uživatel
jacx: díky moc, vypadá to dobře.
Registrovaný uživatel
Ešte ak by mal niekto na predaj alebo vedel kde ju dostať:

Nohejlová-Prátová Münzwesen Albrechts von Wallenstein Medaillen

Bol by som vdačný. Ďakujem

NumizmatSR@gmail.com
Registrovaný uživatel
Z publikácie by mi inak stačilo aj pár scanov ak je niekto ochotný poskytnúť, prosba o kúpu ale trvá. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Ahoj NumismatSR, tuhle knihu mám zrovna půjčenou z knihovny. Pár stránek ti klidně naskenuji - co by to mělo být?
Registrovaný uživatel
Forpus napises mi prosim na mail. Dakujem Ti pekne
Registrovaný uživatel
Ahoj, jsem již vyčerpán... :-P Nemá někdo v pdf Luschin, Friesacher Pfennige. Numismatische Zeitschrift 15 (1922), S.89-118.; NZ 16 (1923), S.33-144, Tafel 8-25. !!!! Je to již bez copyrightu. Tak pokud by to bylo v separátku (jiném než tom drůbežím), dejte vědět, anebo mě fakt jeden friesašský fenik přivede do hrobu. Dík.
(P.S: neraďte mi prosím jít do knihovny - mám koleno v ortéze a berle u stolu :-). To jako fakt.)
Registrovaný uživatel
Vítejte!

Zkuste tento odkaz: http://www.coingallery.de/Zeitschriften/NZ-Inhalt_1.htm

S pozdravem.
Moderátor
Jotapianus: nebo dej fenik do sekce určení. Třeba nás z něj šlehne víc. :lol:
Registrovaný uživatel
Danke, Herr Rüdiger. Das is ja, das is super! Ročník 1922 skutečně již on-line. 1923 ještě ne :-)

Hodím ty feniky i do sekce určení, ať se pobavíme a já sebe neuvedu v omyl.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Neodpustím si ještě stesk: "Co se to proboha stalo s webem archive.org?" Začalo to už min. před rokem - katastrofa! Pokud někdo stahoval cokoliv z webu slunecnice.cz nechť se tam koukne nyní, je to podobná katastrofa (a to se před nějakou dobou vzpamatovali z jakéhosi vizuálního experimentu). I numismatik si občas potřebuje stáhnout třena html editor nebo Numismatische Zeitschrift. Jde to nějak z kopce, i ten google už není co býval a upřednostňuje inzerenty ve vyhledávání.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Jotapianus, zdravím.

Radil bych vám na stránkách: http://rutracker.org/forum/index.php

Mezi programy najdete vše, co potřebujete.

S pozdravem.
Registrovaný uživatel
V knihe: Encyklopedie římských císařů a císařoven z pohledu jejich mincí (2008 ) sa na strane 72 píše, že po tejto knihe bude pre „začínajúcich zberateľov“ nasledovať vydanie „typologického katalógu rímskych cisárskych mincí“ s priamou nadväznosťou na prvú knihu.

Rád by som začal tieto mince zbierať, zatiaľ som mesiace len vo fáze štúdia literatúry, preto sa chcem opýtať, či tá kniha vyšla, lebo sa k nej neviem dopátrať. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Richard I. - pokud je mi známo, tak nic nevyšlo. Ta Encyklopedie je dobrá jen pro začátečníky o historii a životopisy římských císařů. Musím také přiznat, že ta kniha ja PLNÁ chyb a omylů. A to na každé straně. Vzhledem k ceně 395Kč to nepotěší, ale jako amatér si toho stějně nevšimnete. Co bych vám doporučil je od stejných autorů kniha Mince císařského Říma (1993) - růžová, jsou tam taky chyby, ale poslouží velmi dobře. Je v ní pro každého císaře udělaná tabulka s přibližnou vzácností jednotlivých nominálů. pro začítek super. Texty jsou výcucem z klasického kalalogu Kankelfitz (německy, cca 1972), který nahradil katalog Kampnann (německy, cca 2005). Jinak se časem nevyhnete soupisům jako RIC, Seaby, Sear (neb ho používají ostatní), Cohen.... Určitě VYDRŽTE A NEVZDÁVEJTE TO! Za tu námahu to stojí. Běžné mince můžete začít pomalu sbírat, tam chybu neuděláte a při cenách 100-150Kč za pozdní bronzy ani nemůžete prodělat.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Jotapianus, ďakujem! Knihu sa pokúsim zohnať.
Registrovaný uživatel
Spink vydal zaujimavy katalog stredovekeho Madarska, Polska a Ciech:

https://www.spinkbooks.com/product.php?xProd=542

Nejake ukazky som nasiel tu:
http://wcn.pl/shop/details/46371?page=3
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Zdravím,
na polském Allegru jsem v antické sekci viděl knihy od Pawla Zalogy. Zapátral jsem po něm a našel, že vydal osm knih se zaměřením na mince římské republiky a prvních dvou století římského císařství (překlad více méně):
Bez ustanku pracuja w nas rece przodków:Wizerunek w rodu na denarach ostatniego stulecia Republiki Rzymskiej: (137-44 p.n.e)
Bez ustání pracují v pás ruce předků: Vyobrazení rodu na denárech posledního století římské republiky (137-44 př. n. l.)
Graecus sum
Graecus sum (Jsem Řek)
Imperium w pełnym blasku: Mennictwo Trajana jako kronika jego rządów
Impérium v plné kráse: Mincovnictví Trajána jako kronika jeho vlády.
Nad Tybrem i Granem: W numizmatycznym poszukiwaniu prawdziwego Marka
Aurelego

Nad Tiberou i Hronem: Numismatické hledání opravdového Marka Aurelia
Nicponie z Sabinii: Mennictwo rodu Flawiuszy
Nicponie ze Sabinie: Mincovnictví rodu Flaviů
Podwieczorek w Lorium: Mennictwo Antonina Piusa: Szczyt potęgi czy zaczyn klęski
Podvečer v Lorium: Mincovnictví Antonia Pia: Vrchol usílí nebo počátek úpadku
Wielki szu: Moneta Nerwy jako stawka w grze o "złoty wiek" Rzymu
Velký fond: Nervova mince jako sázka ve hře o "zaltý věk" Říma
Zegarmistrz świata: Czas zatrzymany w monetach Hadriana
Hodinář světa: Čas zachycený v Hadriánových mincích

Chci se zeptat, zda tyto knihy držel někdo v ruce nebo dokonce četl? Podle knihovních katalogů mají okolo 300 stran a zřejmě populární charakter. Polská numismatická fóra autorovi vytýkala časté chyby nebo odchylky od antických forem (ale to je běžné i u nás, zvláště s příklonem k anglickému jazyku a neznalosti počeštělých jmen).
Každopádně myslím, že napsat přes 2000 stran o mincích je pěkný počin.


Zikmund

PS: Tento dotaz dubluji i na vláknu o antice
Registrovaný uživatel
Ve spěchu jsem špatně opsal jména autora - správně Pawel Zawora (Skabiszewski)
Omlouvám se, stane se...
Moderátor
Nemá někdo k dispozici : "Karel Castelin - Sborník příspěvků k oslavě jeho životního díla numismatického u příležitosti jeho 70. narozenin", vydáno v Hradci Králové 1973 ? Zajímal by mě jeden článek, předem díky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1