Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
že by novej katalog ?, Bankovky Československa, Českej a Slovenskej republiky 1918 - 2018
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
že by novej katalog ?, Bankovky Československa, Českej a Slovenskej republiky 1918 - 2018

http://www.burza-minci.com/node/171163
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, omylem jsem to dal sem, chtěl jsem to dát do Bankovek
Registrovaný uživatel
Je tu prosím někdo, kdo vlastní zvýrazněný díl Nálezů mincí na Slovensku?

oliver napsal
Moderátor
Koupím informace ČNS čísla 121-134. Jak jsem zjistil, mám je neúplné.

Případně, pokud byste mi je někdo oskenoval, abych je mohl doplnit do databáze článků, byl bych vděčný (ale zájem o koupi přetrvává).
Registrovaný uživatel
Před nějakou dobou se jich válel stoh v Liberci v antiku u Friče. Příští týden se tam vyskytnu tak se mohu podívat..nebo zkus přímo dotaz na prodejnu záleží jak spěchá
Moderátor
Koukal jsem, co tu mam jeste nadbytecne, bohuzel to co hleda Pavel tam neni, kdyby nekdo chtel, 5 CZK za kus (+plus samozrejme postovne):

Zpravy brnenske pobocky:
c. 31 (srpen 1979)
c. 42 (duben 1982)

Informace CNS:
c. 19 (2x)
c. 20-21 (2x)
c. 22 (2x)
c. 23-24
c. 27-28
c. 29-30
c. 31-32 (zde je onen nedavno zminovany clanek o greslicce)
c. 33-34
c. 35-36
c. 37-38
c. 39-40
c. 41-42
c. 43-44
c. 45-46
c. 49
c. 50
c. 51-52
c. 56-57
c. 58-59
Moderátor
Jeste tu mam navic:

Numizmatika 23/2013, cena 160,- (barevna kopie v krouzkove vazbe)
Numizmatika 25/2015, cena 170,- (origos)

nebo obe za 300,-
Moderátor
Chybějící zprávy už jsou na cestě ke mně. Dík. :P
Registrovaný uživatel
Našel by se prosím někdo, kdo by měl tento článek?:

Zur Interpretation der Zeugenaussage der Münzfunde über den Geldumlauf in Böhmen im 16. und in der 1. Hälfte des 17. Jahrhunderts / Eduard Šimek
Registrovaný uživatel
Byl by tu prosím někdo, kdo by měl:

Mince Kongresového království od Z. Nechanického z r. 1974?
Moderátor
Byla to příloha k číslu 11. Sběratelských zpráv H. Králové. Bohužel ji nemám.
Moderátor
Rakoczi: Podařilo se mi sehnat Mince kongresového království a nějak jsem přehlídnul Tvůj dotaz na Nálezy mincí na Slovensku II. díl. Mám ho taky.

Co bys potřeboval? Písni mi to kdyžtak do mailu. Bohužel mám zpřísněné zabezpečení PC, takže mi to tady nedrží přihlášení, abys mi mohl odepsat do odkazu. Použij tedy adresu : mail.greggy chcíplá ryba tiscali.cz.
Moderátor
Mám na prodej Sběratelské zprávy Hradec Králové čísla 10 - 102 a asi 20 příloh. Chybí pouze číslo 34. Pokud máte někdo zájem, pošlete mailík. Mám ho v předchozím příspěvku. Cena 200,-Kč + poštovné (netuším, kolik za tu váhu budou chtít).

Aby se to v krabici neviklalo, přidám tam malý bonus. :lol:
Registrovaný uživatel
Beriem ;-)
Registrovaný uživatel
Potřebuji poradit literaturu na tyrolské mince, konkrétně mi jde o krejcary Ferdinanda Tyrolského (1565–1595). Děkuji.
Registrovaný uživatel
Tak už jsem to nejspíše dohledal, mělo by to být: Moser-Tursky: Die Münzstätte Hall in Tirol 1477-1665. Má to tu někdo?
Registrovaný uživatel
Mozna by vam mohl stacit Hahn, je novejsi z r. 2010.
Zde jsou drobne nominaly (str. 158 - 162)
http://ansgar.pl/pliki/12.Ferdinand.III.1590_97-1619_20%3DMoney.Trend_1110-s140-s162.pdf
Zde jsou potom hrube mince:
http://ansgar.pl/pliki/21.%28Tirol%29.Ferdinand.II.1564-1595_1602=Money.Trend_1210-s154-s163.pdf
Moderátor
Numismat: Pošli mi pak mejlíka, ať se domluvíme.
Registrovaný uživatel
Mitom díky! Nicméně na to, jak je to poměrně nová práce, ten katalog moc propracovaný a obsáhlý není.

Přeci jen bych rád nahlédnul i do toho Mosera a Turského. V teplické pobočce tato publikace bohužel chybí. Kdyby ji někdo měl, tak bych poprosil o sken krejcarů Ferdy Tyrolského. Předem díky.
Moderátor
koukal jsem po necem, nic jsem nenasel, ale zde mas nejake tipy na tirolskou literaturu: http://www.tiroler-numismatik.at/fileadmin/documents/Buecher_TNG.pdf
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Mitom díky! Nicméně na to, jak je to poměrně nová práce, ten katalog moc propracovaný a obsáhlý není.

Přeci jen bych rád nahlédnul i do toho Mosera a Turského. V teplické pobočce tato publikace bohužel chybí. Kdyby ji někdo měl, tak bych poprosil o sken krejcarů Ferdy Tyrolského. Předem díky.

No ja toho Moser-Tursky mam oba dily (1477-1665 a 1665-1809) a neni to klasicky katalog jak si ho predstavujete, proto jsem vam nabidl radeji Hahna. Arcivevoda Ferdinand Tyrolsky zabira v Moser-Tursky sice 91 stran ale vetsinou textu. Krejcary jsou vyobrazeny 1567, 1568, 1573, 1595 a jeden typ b.l. Oproti Hahnovi nejsou popsany zadne varianty. Neumim fotit pri umelem svetle tak sem dam fotky zitra rano. Na druhou stranu mate v Moser-Tursky informace s dataci o mincmistrech, rezacich zelez a take se dozvite napr. kolik krejcaru bylo razeno v konkretnim roce.
Registrovaný uživatel
Mam na predaj 2 kusy M&Ch 2016...10€ za kus...peniaze putuju na nase gulaskovo-numizmaticke stretnutie v roku 2019 v Košiciach. Postovne podla cennika SP.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
- pro kacuro:
Vyfotil jsem vam stranky z Moser-Tursky: Die Münzstätte Hall in Tirol 1477-1665 tykajici se krejcaru arcivevody Ferdinanda (II.) Tyrolskeho. Obavam se ale ze pokud se vam nezamlouval Hahn, tak toto vam jiz nepomuze vubec.
- str. 131, krejcary 1567, 1568, 1573
http://imgworld.cz/s3/t8O6hwUr5U.JPG
- str. 170, krejcar 1595
http://imgworld.cz/s3/D2hd2Vv5RO.JPG
- str. 172, krejcar bez letopoctu
http://imgworld.cz/s3/ofI8J1usFb.JPG
Posledni moznosti je jeste velka sbirka tyrolskych minci hrabete Arthura von Enzenberga (1841-1925), ktera je nyni ulozena v Tiroler Landesmuseum Ferdinandeum v Innsbrucku. Odkazy na tuto sbirku jsou obcas uvadeny v popisech tyrolskych minci v aukcnich katalozich a odkazuje na ni u krejcaru i Hahn (Enz. a cislo). Soupis sbirky mj. s mincemi ktere vas zajimaji vysel knizne pred 90 roky: Ulrich von Berg: Die Münzen- und Medailensammlung weiland des Artur Grafen von Enzenberg, Landesfürstliche Prägungen aus der Zeit von 1519-1665. Nepatral jsem jiz ale zda se da nekde vypujcit nebo za rozumny peniz zakoupit. Zaverem se obavam ze krome Hahna, Moser-Tursky a pripadne Enzenberga nic jineho neni. Ve vydavatelskem planu Kunsthistorisches Museum Wien byl sice III. dil CNA venovany mj. razbam Ferdinanda II. Tyrolskeho, zda ale vubec vyjde je ve hvezdach.
Registrovaný uživatel
Mam tu este jeden, podpisany R.Chlapovicom...cena 25€

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1