Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jasnačka. To by bolo super :lol: ! Kuk do môjho profilu, mám tam uvedený mail v časti podpis. Ďakujem!

pavelgregor napsal
Pošli mi mailíka. Cizí maily nemohu předávat, ale zkusím se zeptat. Sám o nich také uvažuju.
Registrovaný uživatel
Ahoj. Mas moj email (v mojom profile)? Diky!
pavelgregor napsal
Pošli mi mailíka. Cizí maily nemohu předávat, ale zkusím se zeptat. Sám o nich také uvažuju.
Registrovaný uživatel
Ahoj. Mas moj e-mail (je v mojom profile)? Diky moc!
(neviem, ci sa ti zobrazila odpoved "citace", lebo v diskusii sa mi nezobrazuje)
Registrovaný uživatel
Zdravím. Hľadám literatúru ohľadom medailí a medailérstva na území Rakúska-Uhorska, Československa, Slovenska

Autori napr. Emil Novák (Korunovace a korunovační ražby habsburské monarchie (1526 - 1918)), Hlinka (Medailérstvo na Slovensku od 16. po začiatok 20. storočia, Česká a slovenská medaile 1508-1968), Huszár-Procopius (Medaillen und Plakettenkunst in Ungarn 1932), Minarovičová (Medaile a plakety SNS do 1995, Z histórie numizmatických zbierok a o zbierke medailí bratislavskej pobočky SNS), Solej (Prehľad medailérskej tvorby Kremnickej mincovne 1993 - 2002), Winter (Die Medaillen und Schaumünzen der Kaiser und Könige aus dem Haus Habsburg im Münzkabinett des Kunsthistorischen Museums Wien), ...

Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pikej - napiš na jvtva@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Poznáte túto knihu z roku 2017? Oplatí sa to čítať? Pýtam sa, lebo mám darčekové poukážky a treba ich minúť... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aha...na obale čítam, že kniha obsahuje "vyjímatelné kopie středověkých kovových mincí", čo mi príde celkom obskurné. Ak sú to kópie kovové, potom brutal, ak sú ale papierové, tak potom bizar. :D
Moderátor
Je dobře,že jsi s toho všiml..... :)
Registrovaný uživatel
Ten dukát Karla IV. na obale mi zrovna moc košér nepripadá. Že by to bola jedna z tých vyjímatelných kopií? :lol:
Keď som bol malý, často som sa bavil vystrihovačkami z ABC-čka. Toto bude vyšší level - vystrihni si mincu z obalu knihy...
Registrovaný uživatel
Domnívám se,že repliky mincí dělal P.Soušek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chci se Vás zkušených na něco zeptat. Jsem začátečník a zajímám se o historické mince. Chci se zeptat jaká literatura ohledně těchto mincí je nejlepší a kde se dočtu i cenu mincí? Je nejlepší kniha Vládní mince zemí koruny české 1526-1856 od Halačky a nebo vyšlo už něco novějšího? Děkuji moc ;)
Moderátor
Důležité je, na které období se chceš orientovat přesněji. Halačka je dobrý na takový všeobecný přehled. Neřeší různé varianty atd., ale získáš tím přehled o tom, jaké mince se razily v našich mincovnách za konkrétního panovníka. Nové vydání oproti staršímu až takový rozdíl není. Takže pro základ by Ti postačil starý Halačka (seženeš ho za pár stovek), a pak se spíš zaměřit na konkrétní panovníky.
Registrovaný uživatel
Zajímá mě období 14st - po Ferdinanda I. a mince především tolary a dukáty (drahé mince). Jestli vás to pomuže nasměrovat na nějakou literaturu tak prosím moc o rady, děkuji ;)
Registrovaný uživatel
Jestli myslíš něco jako jsou katalogy Novotného, tak na groše zatím nic s cenami nevydal. Budeš muset ceny dohledávat v ukončených aukcí, co byly v posledních letech po celém světě, kam tě archívy/ bezplatné/ pustí. Zvlášť, když chceš znát ceny drahých mincí, ty v žádné knížce nenajdeš, řeší je trh. Na Ferdinanda I. tolary a dukáty je starý Markl, dá se koupit reprint z 19, století, jeden se mi tu navíc válí, můžeš si o něj napsat.
Registrovaný uživatel
Kolik by jste za tu knihu chtěl? Když tak mi napiště na email a zašlete nějaké foto na tomasabednar@post.cz ale měl bych to upřesnit zajímají mě mince až po Ferdinanda I který vládl 1835–1848. ;)
Registrovaný uživatel
bedna napsal
Zajímá mě období 14st - po Ferdinanda I. a mince především tolary a dukáty (drahé mince). Jestli vás to pomuže nasměrovat na nějakou literaturu tak prosím moc o rady, děkuji ;)

Z tvojej otázky je jasné, že si v numizmatike nový. To čo hľadáš neexistuje. Volá sa to skúsenosti a získava sa to dlhé roky. Bez nich si len ďalší adept na zaplatenie veľmi drahého školného. Ber to ako bezplatnú a dobre mienenú radu. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
bedna napsal
Zajímá mě období 14st - po Ferdinanda I. a mince především tolary a dukáty (drahé mince). Jestli vás to pomuže nasměrovat na nějakou literaturu tak prosím moc o rady, děkuji ;)


Je pěkné,že jste upřímný. Jako nováček v numismatice nebudete zrovna troškařit..
Ale jak zde jíž od kolegů zaznělo, ikdyž na první pohled to vypadá celkem jednoduše,nese to spoustu úskalí.Od cenového přehledů,, množství špičkových falz na trhu, kvalit dostupnosti materiálu (zachovalost mincí).atd. Kvalitní literatura vám sice dá určitý uspořádány přehled a bezesporu je základem,ale praxe v této oblasti je k nezaplacení.Poznavat( na živo) samotné typy mincí,je nutné...
Dukáty a tolary tohoto období patří mezi první typy těchto mincí vůbec a kvalitní dostupnost je mizerná,což jde ruku v ruce s cenou a falzy...Už jenom např. dukaty se falšují s dobového zlata s cizích cenově dostupnějších mincí (často s Holanských ražeb).. tím vším chci jen říct,že na začátek jste si vybral pořádné sousto.....
Možná,jen mě to tak hloupě napadá a omlouvám se... Nejspíš máte možnost koupi sbírky po sběrateli a chcete pokračovat,nebo dědictví, jinak si neumím vysvětlit vaše odvážné odhodlání..

Každopádně vítejte mezi námi sběrateli a přeji vám mnoho krásných kousků a ať vám tento koníček výdrží co nejdéle..
Registrovaný uživatel
Zdravím,má někdo na prodej knihu-katalog od Dana Suchomela a Jana Videmana:Mincovnictví olomouckých biskupů a arcibiskupů(1608-1820).Budu rád za každou nabídku. Děkuji.
Registrovaný uživatel
BENBEN : Ozvi se mi na mail : sucky7@seznam.cz
Moderátor
Pokud někdo máte doma kompletní Zprávy ČNS Brno, nenapsali byste sem názvy jednotlivých kapitol pro přílohy č. 1-7 Světové numismatické sbírky?

Tyto mi chybí, a potřeboval bych je doplnit do obsahů.

Dík.
Moderátor
kde to najdu?
Moderátor
Bohužel na nich není značeno, ke kterému to jako příloha bylo. Já to mám svázaný v jednom svazku mezi čísly 40-60 všechny přílohy u sebe. Ještě tam vycházelo Evropské mincovnictví ranného středověku. Ale to mám komplet.
Moderátor
hele, jdu od nejnovejsich, v 55/1985 jsem nasel prvni tomu podobnou prilohu, nikoliv Svetove, ale Slavne numismaticke sbirky:

55/1985 - Slavné numismatické sbírky 12 - Národní numismatické sbírky ve Smithsonianu ve Washingtonu

k tomu jsem nasel prilohy: 11, 10, 9, 7, 6, 4, 3, 1

je to to, co chces?

ja jsem si to skladal z nekolika ruznych zdroju a postupne, takze bohuzel prilohy nekdo asi daval nekam jinam a mozna i kdyz jsem je v ruce mit mohl (nevim - spis ale ne), tak jsem je nezaradil
Moderátor
U 12 máme shodu. Takže je to ono. Pošli mi tedy do mailíku názvy a případně čísla stránek (ne všude jsou uvedeny). Dík. :P
Moderátor
55/1985 - Slavné numismatické sbírky 12 - Národní numismatické sbírky ve Smithsonianu ve Washingtonu

54/1985 - Slavné numismatické sbírky 11 - Kabinet medailí Národní knihovny v Paříži

52-53/1984 - Slavné numismatické sbírky 10 - Státní kabinet mincí v Mnichově

50-51/1984 - Slavné numismatické sbírky 9 - Královský mincovní kabinet ve Stockholmu

48/1983 - Slavné numismatické sbírky 7 - Katalánský numismatický kabinet v Barceloně

46-47/1983 - Slavné numismatické sbírky 6 - Oddělení mincí a medailí Britského muzea

45/1983 - Slavné numismatické sbírky 5 - nemam nazev, ale objevil jsem jednostranny fragment - vnitrni strany, zvenku prazdne - vznikl chybou pri tisku, pojednava o Fitzwilliamove muzeu (Univerzity v Cambridge)

44/1982 - Slavné numismatické sbírky 4 - Královská sbírka mincí a medailí Dánského národního muzea v Kodani

43/1982 - Slavné numismatické sbírky 3 - Mincovní kabinet ve Vídni

41/1982 - Slavné numismatické sbírky 1 - Mincovní kabinet Státních muzeí v Berlíně

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1