Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numismatika

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: jano7B9.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78

Autor Příspěvek
Moderátor
Kenedz: Jestli chceš ty DEUTSCHE MÜNZEN 800-2001, tak Ti je vyměním za nějakej pěknej středověkej drobák.

Jak psal Oli. Na Německo pořádnej katalog neexistuje. To, co zahrnuje víceméně všechna území, se ve výsledku nedá použít, protože jsou strašně povrchní. Takže se musí kupovat na každou oblast samostatný knížky. A to jsou celkem pálky. :'(

Jako jeden z použitelnějších doporučuju Die Münzen der Landgrafen von Leuchtenberg und Grafen von Hals ISBN3924861749 - Suprový na halský feniky. Obsahuje i seznam jejich nálezů v Čechách.

Na mladší Bavorsko celkem v Čechách dostupná Die Münzen der Baierischen Herzöge und Kurfürsten 1506-1806
Registrovaný uživatel
Je jasné, že specializované knížky na jednotlivé německé státy, města apod. jsou podrobnější, ale i celková literatura existuje. Člověk v ní logicky nenajde vše, ale na hrubou orientaci ve stylu Saurmy to může stačit. V Braunschweigu vydali před pár lety dvojici rozměrných publikací na základě jejich sbírky. Jde se na to podívat i na netu: https://publikationsserver.tu-braunschweig.de/servlets/solr/find?fq=category.top%3A%22mir_genres%3Abook%22+AND+%28state%3Apublished+OR+createdby%3Aguest+%29&version=4.5&condQuery=leschhorn.
Registrovaný uživatel
Pavelgregor:
Zájem bych měl, ale co jsem měl zajímavé drobáčky jsem dával vloni do aukce. Poptám se kolegů, jestli nemají něco navíc.

Venediger: Děkuji za odkaz, ono toho je na internetu celkem dost, dají se i procházet různé auční katalogy. Když já jsem spíš ,,papírář,, mám rád knihy, kde si to mohu pěkně v klidu prolistovat.

Já to německo nechci sbírat, spíš jen chtěl jsem mít nějakou literaturu doma. Občas člověk dostane do ruky nějaké kolečko a vůbec netuší co to je. A to je potom pro mě zábava listovat v těch knihách a hledat. Svým způsobem je to jakýsi druh výuky, něco jako slabikář v 1.třídě. :)
Moderátor
Jasný. Máš ho u mně schovanej.
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem. Nerad bych aby to vypadalo, že tady loudím ale nikde nemůžu sehnat "Česka drobná mince doby předhusitské a husitské, 1300-1471" od K. Castelina. Několikrát jsem jí neúspěšně dražil v aukcích. Sice mám raději literaturu jako knihu ale v tomto případě by mi pomohlo i pdf. Pokud by se našel někdo, kdo by mohl poskytnout, byl bych šťastný.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1