Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Kenedz: Jestli chceš ty DEUTSCHE MÜNZEN 800-2001, tak Ti je vyměním za nějakej pěknej středověkej drobák.

Jak psal Oli. Na Německo pořádnej katalog neexistuje. To, co zahrnuje víceméně všechna území, se ve výsledku nedá použít, protože jsou strašně povrchní. Takže se musí kupovat na každou oblast samostatný knížky. A to jsou celkem pálky. :'(

Jako jeden z použitelnějších doporučuju Die Münzen der Landgrafen von Leuchtenberg und Grafen von Hals ISBN3924861749 - Suprový na halský feniky. Obsahuje i seznam jejich nálezů v Čechách.

Na mladší Bavorsko celkem v Čechách dostupná Die Münzen der Baierischen Herzöge und Kurfürsten 1506-1806
Registrovaný uživatel
Je jasné, že specializované knížky na jednotlivé německé státy, města apod. jsou podrobnější, ale i celková literatura existuje. Člověk v ní logicky nenajde vše, ale na hrubou orientaci ve stylu Saurmy to může stačit. V Braunschweigu vydali před pár lety dvojici rozměrných publikací na základě jejich sbírky. Jde se na to podívat i na netu: https://publikationsserver.tu-braunschweig.de/servlets/solr/find?fq=category.top%3A%22mir_genres%3Abook%22+AND+%28state%3Apublished+OR+createdby%3Aguest+%29&version=4.5&condQuery=leschhorn.
Registrovaný uživatel
Pavelgregor:
Zájem bych měl, ale co jsem měl zajímavé drobáčky jsem dával vloni do aukce. Poptám se kolegů, jestli nemají něco navíc.

Venediger: Děkuji za odkaz, ono toho je na internetu celkem dost, dají se i procházet různé auční katalogy. Když já jsem spíš ,,papírář,, mám rád knihy, kde si to mohu pěkně v klidu prolistovat.

Já to německo nechci sbírat, spíš jen chtěl jsem mít nějakou literaturu doma. Občas člověk dostane do ruky nějaké kolečko a vůbec netuší co to je. A to je potom pro mě zábava listovat v těch knihách a hledat. Svým způsobem je to jakýsi druh výuky, něco jako slabikář v 1.třídě. :)
Moderátor
Jasný. Máš ho u mně schovanej.
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem. Nerad bych aby to vypadalo, že tady loudím ale nikde nemůžu sehnat "Česka drobná mince doby předhusitské a husitské, 1300-1471" od K. Castelina. Několikrát jsem jí neúspěšně dražil v aukcích. Sice mám raději literaturu jako knihu ale v tomto případě by mi pomohlo i pdf. Pokud by se našel někdo, kdo by mohl poskytnout, byl bych šťastný.
Registrovaný uživatel
Možná by někoho mohlo zajímat, že vyšel nový velmi obsáhlý katalog týkající se lehnicko-břežských mincí: https://onebid.pl/pl/auction/794/lot/282/nowosc-2019-katalog-specjalizowany-wspolne-mennictwo-trzech-braci-1651-1662-m-grandowski. Jestli jsem to v polštině pochopil správně, tak koupit půjde jen přes tamní aukce.
Registrovaný uživatel
Venediger napsal
Možná by někoho mohlo zajímat, že vyšel nový velmi obsáhlý katalog týkající se lehnicko-břežských mincí: https://onebid.pl/pl/auction/794/lot/282/nowosc-2019-katalog-specjalizowany-wspolne-mennictwo-trzech-braci-1651-1662-m-grandowski. Jestli jsem to v polštině pochopil správně, tak koupit půjde jen přes tamní aukce.

Zdravím, katalog se týká jen společného mincování 3bratrů.
Lehnicko-Břežských knížat.
Registrovaný uživatel
Něco pro zájemce o byzantské mincovnictví ;)

https://www.doaks.org/resources/coins
Moderátor
Nemáte někdo stažené PDF nového Slezského numismatika č. 1, 2 a 3?

Na webu ČNS Opava jsou již nedostupné.

Pokud by byly i na prodej, nemám problém je koupit. Dík.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Nemáte někdo stažené PDF nového Slezského numismatika č. 1, 2 a 3?

Na webu ČNS Opava jsou již nedostupné.

Pokud by byly i na prodej, nemám problém je koupit. Dík.

Skus napsat předsedovi ČNS Opava, loni jsem od něho kupoval všechy čísla nového Slezského numismatika od č.1.až po č.21.
Registrovaný uživatel
Zdravím! Nemáte někdo časopis Mitteilungen der Österreichischen Numismatischen Gesellschaft, roč. XXVIII., č. 1; zajímal by mě článek, který by měl být na s. 5-8 o ražbě dvouzlatníků (tolarů) Ferdinanda II. r. 1621 v Hallu. Pokud někdo má, budu vděčný za kopii do e-mailu (nszn(at)seznam.cz). Dík!
Moderátor
nemam, kdybys nesehnal napis, zkusil bych se zeptat v muzeu
Registrovaný uživatel
Zdravim, ponukam na predaj katalog z roku 2011: Frühwald: Die Münzen des Kaisertums Österreich 1806 - 1918 : Austrian Empire coins
Cena 5 euro/135czk
Postovne SR = 1.10 obyc, 2.00 doporucene
Postovne CR = 80 czk obyc list, 150 czk doporucene
mam ucet vo FIO banke, je mozne platit aj v czk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vezmem, posli mi detaily na rakyta zavinac gmail.com
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
katalog predany, dakujem
Registrovaný uživatel
Zdravím přátelé, nabízím k prodeji katalog:
Mince a medaile Vratislavských biskupů-Nyských knížat
Knížka obsahuje foto a popis 180 mincí a medailí ze sbírek Národního muzea ve Varšavě
Cena je 200 korun + 60 pošta
Email :rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegy numismatiky! Dostala se mi do ruky brožurka "A. Prokop, Seznam starých mincí, část I" (Praha, 1947). Kdyby měl někdo zájem, napište mi na mnovak55@volny.cz. Cenu naprosto netuším, proto střelím od boku 100 Kč.
Registrovaný uživatel
Kúpim túto literatúru
=============
Csiky Emil: A Magyar pénzek verdehelyei történelmünkben
Petách, E.: Dejiny mincovania v Košiciach

Ďakujem za každú zmysluplnú ponuku. Nepohrdnem ani PDF.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Kúpim túto literatúru
=============
Csiky Emil: A Magyar pénzek verdehelyei történelmünkben
Petách, E.: Dejiny mincovania v Košiciach

Ďakujem za každú zmysluplnú ponuku. Nepohrdnem ani PDF.

Fidzi
Petach je teraz na BM
https://www.burza-minci.com/node/190080
_______________
Registrovaný uživatel
Díky Tomi za tip. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nie je začo
_______________
Registrovaný uživatel
Rád bych upozornil na novou publikaci. Dnes se mi dostala do ruky kniha Příběhy starých mincí. Byla vydána ke 100. výročí založení ČNS. Pokusil jsem se nafotit také obsah, je zde řada zajímavých textů.
Přestože jsem fotky otáčel, zde jsou na boku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dobra pripominka, zde na sberateli to zrejme nijak nezarezonovalo (alespon jsem si nevsiml), zde je PDF - je tam obsah, uvod a seznam autoru:

https://www.academia.edu/41063412/33._Kapitola_O_fal%C5%A1ov%C3%A1n%C3%AD_minc%C3%AD_na_na%C5%A1em_%C3%BAzem%C3%AD

v prodeji by ji mimo nakladatelstvi mela mit CNS, bohuzel ale na webu jeste stale nic neni. odkazy zde (kdo ma FB).
Registrovaný uživatel
díky za tip, škoda že už to Ježíšek asi nestihne...
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat. Nemá někdo doma tuhle knihu? J. Ječný Soupis a rozbor nálezů mincí v jihozáp. Čechách po stránce numismatické. Stačily by mi oskenovat, ofotit jenom tři stránky.

Za připadnou pomoc děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1