Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » O jakého Panušky se jedná?

Vykupminci.cz
Numisargo

O jakého Panušky se jedná?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím, zda by mi někdo poradil o jakého Panušky se jedná a jakou cenu by tento obraz - vel. cca 30x40 mohl mít.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
domnívám se, že tu krátkou čárku za jménem dělal Panuška Jaroslav, 1872 - 1958. Mám od něj několik pohlednic, se stejným podpisem
Moderátor
Já myslím, že prvním úkolem paní Zity bude zjistit, zda se vůbec jedná o některého Panušku... Zejména Jaroslav byl hojně falšován.
Případným druhým úkolem bude zjistit, zda nejde o "vylepšení" některého z méně "ceněných" Panušků, neboť jejich signatury se značně podobají
Registrovaný uživatel
Ano, často signum Panušky nacházíme na obrazech Kormáně, Holečka...a mnoha jiných, jednak podpis je snadný a styl malby tak obecný, že je jeho podpis vylepen pod kdejakou slušnější malbou, neboť je cenově zajímavý.Tenhle obraz je zjevně upravován - možná restaurován - a s velkou pravděvděpodobností - hraničící s jistotou jde o falsum.Lituji.Najděte odborníka a obraz osobně nechejte posoudit.Z fotky nelze nic závazného říci.

jen pro ukázku:

http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/9/9202/9202032_8962debbd3e6be4e1bd12419337e3d82/thumb/kormanzfalovannapanuku.jpg?ver=0
Registrovaný uživatel
v rozlišení: podpis Panušky fláknutý bezostyšně pod Kormáně ( Ostravský malíž původem zVýchodního Slovenska)

http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/9/9202/9202032_8962debbd3e6be4e1bd12419337e3d82/images/kormanzfalovannapanuku.jpg?ver=0
Registrovaný uživatel
Vas obraz nemaloval zavazne nikdo z Panusku...sorry
Moderátor
Maxmilian napsal
Vas obraz nemaloval zavazne nikdo z Panusku...sorry



Já bych nebyl tak kategorický, byť riziko padělku je skutečně hodně vysoké. Každopádně by to měl osobně zhlédnout nějaký dobrý znalec na dané období a malíře Panuškova formátu. Je-li to v technických možnostech, doporučoval bych nejprve osobně "prozářit" dané dílko (signaturu) UV lampou...
Registrovaný uživatel
jestli tento obraz maloval nekdo z Panusku,tak musel mit v rukou detskou obrnu,
mam jich nekolik a jestli nejaka expertiza ho prohlasi za praveho...zaplatim ji....
Moderátor
Maxmilian napsal
jestli tento obraz maloval nekdo z Panusku,tak musel mit v rukou detskou obrnu,
mam jich nekolik a jestli nejaka expertiza ho prohlasi za praveho...zaplatim ji....


Jen, aby tě nevzala Zita za slovo... :P Pokud si vybavuji, tak Vladislava Panušku nemáš, což byl ten nejméně známý a nejmeně ceněný člen rodinného malířského klanu Panušků. Rozhodně nelze zcela vyloučit, že se jeho obraz pomocí retuše signatury někdo pokusil "povýšit" na otcovo dílo...
Registrovaný uživatel
:mrgreen: nene...jak se rika : "vsadim pytel melasy proti jedne krave"..ze ta
vrana nevzesla z panuskovske ruky,jinak by rozzureni Panuskove behali po
Praze jako zombie.... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
zdá se mě to dost podobné sig. ČÍHAL JOS.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
"retuš signatury" je krásný eufemismus pro padělání podpisu :))))))
Moderátor
Kolemjdouci napsal
"retuš signatury" je krásný eufemismus pro padělání podpisu :))))))


To nám ovšem tak zavařili ti zatracení Panuškové. To je taky rozum, malovat podobným stylem a podepisovat se (v případě použití velkých hůlkových písmen) v podstatě stejně a ještě k tomu začasté přidávat tu pomlčku za jménem.
Není divu, že leckteré vykuky lákalo a láká "zaretušovat" (zamáznout) to "JÁRA" či "VLAD." před příjmením a "zvýšit" tím o řád hodnotu obrazu... :evil: 8)

Setkal jsem se s něčím podobným i u Ladislava Šímy, ze kterého se občas takhle "dělá" mnohem slavnější a cennější Josef Šíma...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 28. 2. 2014, 10:34. »
Registrovaný uživatel
Ještě sem dám jednoho Panušky, a tento se dost liší od toho předešlého , ale má taky podpis jen Panuška-
tak jestli můžete napsat zase svůj názor, nebo i ohodnocení - velikost cca 30x50.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V souladu s názorem pana Maxmiliana jsem stoprocentně přesvědčený, že předmětný obraz nenamaloval ani slovutný mistr a Haškův kumpán Jaroslav Panuška st., ani některý z jeho dvou malířsky činných synů ( Jaroslav ml. či Vladislav ). Vladislava Panušku osobně pokládám za velmi dobrého malíře, a jeho
malého obrazu, který mám, si docela považuji. Na přiložené fotografii je zřetelně vidět podpis VLÁĎA PANUŠKA, kterým malíř své obrazy signoval. Spíše než ke zde komentovanému "Panuškovi", má toto dílko podle mne námětem i provedením blíže třeba ke Kalvodovi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zita napsal
Ještě sem dám jednoho Panušky, a tento se dost liší od toho předešlého , ale má taky podpis jen Panuška-
tak jestli můžete napsat zase svůj názor, nebo i ohodnocení - velikost cca 30x50.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Platí v podstatě totéž, co pro již dříve výše uvedený obraz. Navíc mi tento nový připadá ještě mnohem více "podezřelý".
Moderátor
Kdyby nic, tak jednou je nad S čárka a podruhé zřetelný a zcela jasný háček.
Moderátor
Pavel_III napsal
Kdyby nic, tak jednou je nad S čárka a podruhé zřetelný a zcela jasný háček.


Pavle, to jsou detaily, se kterými se žádný z Panušků, s prominutím, "nesjal"...
Nicméně, malba sama hovoří za vše... ;)
Registrovaný uživatel
tohle je na zadní straně toho obrazu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bohužel Panuška se začal hojně falšovati (mj. je právě v běhu jedna velká padělatelská kauza, kde právě Panuškové a jím podobní stali se cílem podvodníků).
Tudíž: vyjadřovat se k Panuškovi v rámci internetové diskuze je dnes čiré šílenství.
Moderátor
Tak tou zadní stranou jste to "dorazila"... :) Povšimněme, jak se "Panuška" pečlivě vyhýbá tomu razítku a citlivě proto rozdělí své jméno na Jarosla.....v.
Nehledě na to, že razítko je značně šišaté (elipsoidní) a hádám, že bylo poskládáno ze dvou kousků...

Fake jako bake 8)
Moderátor
Cena 5.500 korun českých? Kč nebo Kčs?
Moderátor
numismat napsal
Cena 5.500 korun českých? Kč nebo Kčs?


Dobrej postřech, který definitivně pohřbívá jakékoliv Zitiny naděje na pravého Panušku ;)
Registrovaný uživatel
nejdem sa vyjadrovať k originalite, ale zrejme ste pozabudli na to, že v 50-tych rokoch sa fakt používala skratka KČ ... :)
Moderátor
ripo napsal
nejdem sa vyjadrovať k originalite, ale zrejme ste pozabudli na to, že v 50-tych rokoch sa fakt používala skratka KČ ... :)



Fakt jo? Tak se koukni třebas na naše poštovní známky. Od r. 1945 (kromě moskevského a londýnského vydání) mají všechny československé známky (pokud je použita zkratka) pouze zkratku Kčs. Např. Pofis 395, 396, 476,.....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » O jakého Panušky se jedná?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1