Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » O jakého Panušky se jedná?

Vykupminci.cz
Numisargo

O jakého Panušky se jedná?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ripo - zkratka Kč platila za první republiky a teď
protektorát - K
1945-1992 - Kčs
Registrovaný uživatel
napriek tomu znovu uvediem, že sa bežne v päťdesiatych rokoch používala AJ skratka Kč na cenovkách.
Registrovaný uživatel
Je možné, že nějaká trhovkyně měla u pečených kaštanů ještě uvedeno staromilecké Kč. Ale u oficiálních věcí jako v tomto případě (a ještě s razítkem) by se to na 100 % nestalo.
Moderátor
Souhlas s Lukas105s. To Kč mě uhodilo do očí jako prvni. A podezřelý je celý štítek, oficiální štítky měly přece jen nějakou formu - tenhle navíc vypadá na 70.léta (font písma typický pro tuto dobu! - v 50. letech by pismo bylo usedlejší) - ale třeba to bylo popsano až v 70. letech (?), těch výhrad ke štítku je tedy víc, ale zkratka Kč sama o sobě svědčí o tom, že jde o amatérský falzifikát štítku. K obrazu se nevyjadřuji.
Registrovaný uživatel
navíc je to vyplněné fixou, což pro 50. léta taky moc nehovoří (myslím ten štítek, k obrazu se taky nevyjadřuji)
Moderátor
Lukas: toho jsem si taky vsiml - takze cely slavny stitek pusobi presne opacnym dojmem, nez bylo zamysleno,
totiz ze vyvolava pochybnosti i o obrazu.
Registrovaný uživatel
Jde vůbec nasekat víc očividných omylů na tak malém kousku papírku? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
ano, ještě by tam mohlo být: PANUŽKA
Registrovaný uživatel
Jsem kronikář ve Slezkých Rudolticích a díval jsem se do kroniky na rok 1952- psalo se i (Kč) i (Kčs). Panušku má můj děda a já taky oba prave z dědictví- to mi dal.Ale to se neda srovnat s těmito hrůzami ( neurazte se přátelé)
Registrovaný uživatel
ÚOB byla zapojena do všech veřejných oslav, zájezdů cizích souborů k nám, propagační činnosti o žních apod. Obstarala nový horizont v ceně 3 394 Kčs, novou oponu za 4 611 Kčs, 2 reflektory za 7 808 Kčs a 2 specielní žárovky za 1 600 Kčs, takže v tomto roce byla scéna náležitě vybavena. Kromě žárovek, které platil MNV, byly všechny výlohy zaplaceny z výtěžku vlastních podniků ÚOB a kulturní komise v předešlých letech. Také na darech k náležitému vybavení scény se sešlo hodně (osobně agitoval správce ÚOB). Tak hasičský sbor daroval 1 500 Kčs, SČSP 2 000 Kčs, závodní organizace ČSSS 1 000 Kč, Sokol 2 000 Kčs, ČSM 1 000 Kčs a KSČ 2 000 Kčs, celkem 9 500 Kčs. Výše darů jistě svědčí o dobrém poměru místních občanů k ÚOB.
Moderátor
balekhajny napsal
Jsem kronikář ve Slezkých Rudolticích a díval jsem se do kroniky na rok 1952- psalo se i (Kč) i (Kčs). Panušku má můj děda a já taky oba prave z dědictví- to mi dal.Ale to se neda srovnat s těmito hrůzami ( neurazte se přátelé)


Neurážíte, "kvalitu" předložených dílek jsme již sami řádně zhodnotili... :twisted: Snad jen paní Zita bude mrzutá...zase falešný Panuška, himmel laudon donewetter... :P
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 1. 5. 2014, 8:40. »
Moderátor
balekhajny napsal
ÚOB byla zapojena do všech veřejných oslav, zájezdů cizích souborů k nám, propagační činnosti o žních apod. Obstarala nový horizont v ceně 3 394 Kčs, novou oponu za 4 611 Kčs, 2 reflektory za 7 808 Kčs a 2 specielní žárovky za 1 600 Kčs, takže v tomto roce byla scéna náležitě vybavena. Kromě žárovek, které platil MNV, byly všechny výlohy zaplaceny z výtěžku vlastních podniků ÚOB a kulturní komise v předešlých letech. Také na darech k náležitému vybavení scény se sešlo hodně (osobně agitoval správce ÚOB). Tak hasičský sbor daroval 1 500 Kčs, SČSP 2 000 Kčs, závodní organizace ČSSS 1 000 Kč, Sokol 2 000 Kčs, ČSM 1 000 Kčs a KSČ 2 000 Kčs, celkem 9 500 Kčs. Výše darů jistě svědčí o dobrém poměru místních občanů k ÚOB.



Obávám se, že poměr návštěvníků - občanů tohoto diskuzního fóra k ÚOB bude radikálně jiný, a Váš snaživý příspěvek čeká v historicky krátké době nemilosrdné odstranění...

Aha, chtěl jste tím zřejmě naznačit, že Slezskorudoltičtí se v r. 1952 povětšinou drželi závazné zkratky Kčs. Pouze Vaši rybáři byli kverulanti a dovolili si nabízet rybářský lístek za 400 (sic!)... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 1. 5. 2014, 8:03. »
Registrovaný uživatel
Ráda bych k ÚOB deklarovala občanský postoj, ale netuším, co to bylo...
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Ráda bych k ÚOB deklarovala občanský postoj, ale netuším, co to bylo...



Záhada vyřešena! ÚOB je "Újezdní osvětová beseda" jak jsem vyčetl v kronice obce Slezské Rudoltice ze záznamů v r. 1952. Mimochodem, krásné počtení. :P

http://www.slezskerudoltice.cz/informace-o-obci/kroniky-obce/kronika-1952/?ftresult_menu=kronika

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » O jakého Panušky se jedná?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1