Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Obloukové typy 25h - cena

Vykupminci.cz
Numisargo

Obloukové typy 25h - cena

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nikde nemuzu najit, zda se nejak promita do cenikove ceny, ze se jedna o obloukovy typ - ten se vyskytuje jen u nekolika 25h a 1x 500h (?). Mam jen katalog Merkur a tam to nikde nemuzu najit a gugl taky nic.
Registrovaný uživatel
Takhle jsem si rozepsal ten arch 11D 2. TD co jsem ted koupil
A napadaji me dotazy:

1. Pokud je STk + kraj nebo roh nebo pocitadlo - zvysuje se o to cena STk? (predpokladam ze ano). Treba STs 10+20 (nebo 9+10) je 25K CZK a roh 2K CZK navic (

2. Existuje i nejake vyssi oceneni pro dve IIp + IIS vedle sebe? V katalogu to neni, ale aspon podle tohoto archu soude to je vzacnejsi kombinace nez STp

3. Ma kazdy arch nekde "Deskovou Znacku"? Na tom svem nikde nevidim.

Pokud jsou ty dotazy nesmyslne tak se omlouvam, jsem zacatecnik.

Diky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1) U spojených typů kraj cenu mírně navyšuje, u rohových známek nebo známek s počítadlem na dolním okraji více.
2) U spojených typů kombinovaných u hodnot 15h a 25h je cena vyšší zhruba o 50% (Katalog Klim uvádí).
3) Deskovou značku má naprostá většina tiskových desek, většinou na počítadlech.
Pokud ve svém katalogu nic nemáš, poradil bych investovat do pořádného specializovaného katalogu, jak od Beneše, tak od Klima.
Ještě k těm obloukovým typům: Jsou na okraji zájmu, proto nejsou ani ve specializovaných katalozích hodnoceny. I když někteří aukcionáři se uměle snaží cenu položek navýšit uváděním obloukových typů, nic to na věci nemění.

Navíc je pro mne zarážející že investuješ do archu známek aniž máš k dispozici vůbec nějakou literaturu. Možná na věc máme každý jiný názor, ale podle mne se napřed investuje do literatury, čerpají se z ní informace, a pak se teprve na jejich základě nakupuje.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 27. 10. 2016, 8:03. »
Registrovaný uživatel
Dekuju moc za odpoved!

3.
Podle prehledu tiskovych desek zde
http://www.hradcany-stamps.com/hradcany-tiskove-desky/
By deskova znacka u 11D 2.TD mela byt u pocitadla 91. znamky

A ja to tam prave nevidim:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Desetinná tečka je nahoře vpravo seříznutá.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Navíc je pro mne zarážející že investuješ do archu známek aniž máš k dispozici vůbec nějakou literaturu. Možná na věc máme každý jiný názor, ale podle mne se napřed investuje do literatury, čerpají se z ní informace, a pak se teprve na jejich základě nakupuje.

Tak to bylo trosku "impulzivni nakup", prislo mne to jako super kauf (i s tim minimem znalosti co mam). A to i pres to, ze to byla nevydrazena polozka, kterou jsem vzal az po aukci, coz by melo indikovat, ze to tak dobrej kauf neni, jinak by to nekdo vzal. Ja proste obcas delam veci jinak, nekdy to vyjde, nekdy ne, ale v souctu jsem zatim v plusu :)
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Desetinná tečka je nahoře vpravo seříznutá.

Oh, aha, diky moc!

Takze ciste hypoteticky, katalogova cena teto znamky (91. 11D 2. TD) je (Merkur str. 79)
DZ (min.) 4500
S pocitadlem 2000
Rohova 3000
Ale asi se to nescita tak uplne jako = 9500?

Neptam se proto, ze to planuji rozkouskovat, to by bylo strasny barbarstvi...ale zajima mne to ciste teoreticky...
Registrovaný uživatel
Tady jsem pro studijni ucely, treba se to nekomu hodi, naskenoval v rozliseni 1200 DPI (asi 15ti nasobne zvetseni)
http://tmfor.com/upload/11D-2TD-Leva.jpg
http://tmfor.com/upload/11D-2TD-Prava.jpg
Kazda pulka ma pres 20MB a 100Mpixelu
Moderátor
blazek007 napsal
Navíc je pro mne zarážející že investuješ do archu známek aniž máš k dispozici vůbec nějakou literaturu. Možná na věc máme každý jiný názor, ale podle mne se napřed investuje do literatury, čerpají se z ní informace, a pak se teprve na jejich základě nakupuje.

Tak tam kde literatura je snad ano, bylo by to logičtější, ale kde není, tam se podle takových archů teprve píše! :P
Registrovaný uživatel
jeste maly postreh. Na znamce, kterou jste vlozil ve svem prispevku, je videt hezka monograficka vada - podtrzene CH ve slove MUCHA.To se vyskytuje jen na 91 poli II nebo III TD.
A protoze vime, ze III a IV TD teto hodnoty ma spiralu typu I, tj. otevrenou a zaroven vime, ze zoubkovani typu F se vyskytuje jen na I nebo II TD, tak je urceni pole relativne jednoduche :)
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Moderátor
"Tak tam kde literatura je snad ano, bylo by to logičtější, ale kde není, tam se podle takových archů teprve píše!" No jo, ale pak si přidělává práci a objevuje už dávno objevené.
Moderátor
To nevadí, aspoň se pocvičí. ;)
Registrovaný uživatel
vinn napsal
jeste maly postreh. Na znamce, kterou jste vlozil ve svem prispevku, je videt hezka monograficka vada - podtrzene CH ve slove MUCHA.To se vyskytuje jen na 91 poli II nebo III TD.
A protoze vime, ze III a IV TD teto hodnoty ma spiralu typu I, tj. otevrenou a zaroven vime, ze zoubkovani typu F se vyskytuje jen na I nebo II TD, tak je urceni pole relativne jednoduche :)

Nicmene tenhle arch je zoubkovani "D"...
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
vinn napsal
jeste maly postreh. Na znamce, kterou jste vlozil ve svem prispevku, je videt hezka monograficka vada - podtrzene CH ve slove MUCHA.To se vyskytuje jen na 91 poli II nebo III TD.
A protoze vime, ze III a IV TD teto hodnoty ma spiralu typu I, tj. otevrenou a zaroven vime, ze zoubkovani typu F se vyskytuje jen na I nebo II TD, tak je urceni pole relativne jednoduche :)

Nicmene tenhle arch je zoubkovani "D"...

Jojo, preklepl jsem se, ale pro D je to stejne jako pro F :D porad jen 1-2 TD
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
vinn napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
vinn napsal
jeste maly postreh. Na znamce, kterou jste vlozil ve svem prispevku, je videt hezka monograficka vada - podtrzene CH ve slove MUCHA.To se vyskytuje jen na 91 poli II nebo III TD.
A protoze vime, ze III a IV TD teto hodnoty ma spiralu typu I, tj. otevrenou a zaroven vime, ze zoubkovani typu F se vyskytuje jen na I nebo II TD, tak je urceni pole relativne jednoduche :)

Nicmene tenhle arch je zoubkovani "D"...

Jojo, preklepl jsem se, ale pro D je to stejne jako pro F :D porad jen 1-2 TD

Jojo, skvela dedukce!
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o radu: 25h fialová II typ, příčka ale zoubkování? Na průsek to moc nevypadá... Děkuji moc za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Hradčany » Obloukové typy 25h - cena

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1