Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » obraz K.Souček

Vykupminci.cz
Numisargo

obraz K.Souček

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,před nedávnem jsem získal tento obraz.Nevěděl by,prosím,někdo o kterého K. Součka se jedná.Myslím,že to není ani kladenský pan profesor a asi ani berounský malíř Karel Souček.Za případnou odpověď děkuji.Obraz není zarámován,asi olej na plátně,69x58cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Domnívám se, že je to Souček Karel, nar. 1915.
fm
Registrovaný uživatel
Berounský Souček to z časového hlediska nebude určitě.Ta signatůra ta mi moc nesedí??A opravdu je to olej?
Registrovaný uživatel
Tak Karel Souček z Berouna se narodil v roce 1938.Tak to namalovat mohl a podle signace to asi opravdu namaloval.Jen můj dojem.
Registrovaný uživatel
jaran napsal
Tak Karel Souček z Berouna se narodil v roce 1938.Tak to namalovat mohl a podle signace to asi opravdu namaloval.Jen můj dojem.


To by mu v roce 1959 bylo 21 let a na to ten rukopis nevypadá. A musel by být v tom roce v Paříži (jak se "malý český člověk" dostal v roce 1959 do Paříže?) ...Oproti tomu "kladenský" Souček (*1915) vedl od roku 1958 ateliér na AVU, ten se do Paříže dostat mohl. I ten rukopis mi na něj docela pasuje.... je to ovšem jen subjektivní názor.
Je to opravdu olejomalba na plátně???
Registrovaný uživatel
Toto rukopis kladenského Karla Součka neni!
Registrovaný uživatel
Karel Souček, (1915-1982), draženo Galerie Vltavín

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K.Souček, Ulice, štětcová tušová kresba na papíře, Galerie Linea

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podpis

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jelikož jsem naprostý laik,nafotil jsem několik detailů malby pro určení způsobu malby.Barva je v poměrně silných vrstvách nanášená (asi)hrubými tahy štětce.Aspoň tak se mi to jeví...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mně to přijde, že se někdo snažil napodobit podpis kladenského Karla Součka, ale vyšel mu z toho Somček.
Registrovaný uživatel
Na podpis Karla Součka z Kladna to opravdu nevypadá.Takhle podepisoval jeho obrazy také jistý pan Ptáčník??
Registrovaný uživatel
chovanecst napsal
Jelikož jsem naprostý laik,nafotil jsem několik detailů malby pro určení způsobu malby.Barva je v poměrně silných vrstvách nanášená (asi)hrubými tahy štětce.Aspoň tak se mi to jeví...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

V tom velkém detailu mi to přijde jako taková divná efekťárna se samoúčelnými pastami... není ani vyloučené, že to je nějaké falzum. (?)
Registrovaný uživatel
Vyloučit falzum samozřejmě nemůžu.Kupoval jsem ho přes internet,bez udání autora za opravdu nízkou cenu.Byl v údajně původním tubusu na kterém jsou dvě adresy zamalované fixou a asi původní cena 490 Kč.Víc bohužel nevím.
Registrovaný uživatel
Napadá mě jestli to podezření na falzum není důvod,proč je ještě v tubusu.
Registrovaný uživatel
chovanecst napsal
Napadá mě jestli to podezření na falzum není důvod,proč je ještě v tubusu.


Buďte trpělivý, zatím bych tu pověstnou hůl nelámalm. A v roce 1952-1989 bylo 460 CZK spousta peněz ;)
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
chovanecst napsal
Napadá mě jestli to podezření na falzum není důvod,proč je ještě v tubusu.


... A v roce 1952-1989 bylo 460 CZK spousta peněz ;)


Za předpokladu, že to jsou Cimrmanovy boty ;)
Registrovaný uživatel
chovanecst napsal
Napadá mě jestli to podezření na falzum není důvod,proč je ještě v tubusu.


Mohl byste vyfotit ještě jiné ty "kresebné" detaily - hlavy i postavy?
Co nejkvalitněji...
Moderátor
berounský pan Karel Souček *1938 to podle mě s největší pravděpodobností nebude - proti je rok vzniku (viz výše Kolemjdoucí) a ani motiv a styl kresby neodpovídají

ta signatura by kladenskému panu Karelu Součkovi *1915 podle mě patřit mohla viz zde
http://kutnahora.aukceprogalerie.cz/aukce-detail/467/kladno.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ještě několik detailů,snad s tím moc neotravuju.Zblízka to vlastně vypadá docela hrozně.Naša stařenka by asi konstatovala:,,Moc sa s tým nesr.l"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Naopak pane.Tohle téma se mi líbí....zajímám se o Karla Součka Bora ..fakt se mi ten podpis nezdá.Snad se někdo najde,jenž to rozsekne.
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
jaran napsal
Tak Karel Souček z Berouna se narodil v roce 1938.Tak to namalovat mohl a podle signace to asi opravdu namaloval.Jen můj dojem.


To by mu v roce 1959 bylo 21 let a na to ten rukopis nevypadá. A musel by být v tom roce v Paříži (jak se "malý český člověk" dostal v roce 1959 do Paříže?) ...Oproti tomu "kladenský" Souček (*1915) vedl od roku 1958 ateliér na AVU, ten se do Paříže dostat mohl. I ten rukopis mi na něj docela pasuje.... je to ovšem jen subjektivní názor.
Je to opravdu olejomalba na plátně???


Motiv sedí také, cituji: "Svérázně modifikuje téma města - temná zákoutí městských ulic, ale zejména lidmi hemžícími se obrazy pasáží, nemocnic, nádraží, čekáren a ulicí.
Registrovaný uživatel
Tak tohle bych si doma pověsil ihned ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Kolemjdouci napsal
jaran napsal
Tak Karel Souček z Berouna se narodil v roce 1938.Tak to namalovat mohl a podle signace to asi opravdu namaloval.Jen můj dojem.


To by mu v roce 1959 bylo 21 let a na to ten rukopis nevypadá. A musel by být v tom roce v Paříži (jak se "malý český člověk" dostal v roce 1959 do Paříže?) ...Oproti tomu "kladenský" Souček (*1915) vedl od roku 1958 ateliér na AVU, ten se do Paříže dostat mohl. I ten rukopis mi na něj docela pasuje.... je to ovšem jen subjektivní názor.
Je to opravdu olejomalba na plátně???


Motiv sedí také, cituji: "Svérázně modifikuje téma města - temná zákoutí městských ulic, ale zejména lidmi hemžícími se obrazy pasáží, nemocnic, nádraží, čekáren a ulicí.


Motiv sice sedí, ale to je zhruba vše. Možná právě motiv a barevnost někoho inspiroval k tomu podpisu. Vypadá to jako malba na efekt, takhle se maluje pro turisty.
Připadá mi to jako něco úplně novodobého.
Obávám se, že to prof. Souček, 1959 není.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » obraz K.Souček

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1