Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz slavné věže Prahy

Vykupminci.cz
Numisargo

Obraz slavné věže Prahy

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
S definicí naivního malíře, jak je podaná nemohu souhlasit, protože to by pak byl naivní malíř i třeba Liesler a to si myslím že ne, ale obraz na denním světle focený vypadá vskutku úplně jinak!
Registrovaný uživatel
Při návštěvě u majitele obrazu jsem si se svolením udělal několik snímků s vysokým rozlišením, nechal jsem si to vytisknout takřka ve stejné velikosti jako originál. Čím více na to hledím, tím více tento obraz řadím mezi náročná díla, rozhodně dle mého soudu nejde o naivní umění, autor použil několik technik, časové to byla asi dosti náročná záležitost... Nevím proč mi to zavání ikonismem, snad vlivem použitých barev?
Registrovaný uživatel
Děkuji vám všem za vaše názory a postřehy. Mám více obrazů, ale tento mi přijde něčím záhadný a vyjímečný....
Registrovaný uživatel
Dnes jsem narazila na tento obraz, jen bych chtela vedet jestli jste zjistil neco o tomto maliri Ciprianovi. Mame taky par obrazu od nej, a chtela bych vedet jakou maji cenu. Jestli se to da zjistit. Obrazy jsou nadherne.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Jak už jsem říkal dříve, podle mého názoru jde o naivního malíře. Což ale, a to zdůrazňuji, neznamená totéž co malíř - amatér.
Naivisté prostě "kašlou" na realitu světa, nikdy nemalují v plenéru, nechávají se unášet svojí fantazií a obvykle vidí svět "dětskýma" očima.
Nesnaží se napodobovat "akademický" způsob malby či nějaké "oficiální" moderní směry jako impresionismus, kubismus, surrealismus, expresionismus atd. ale mají vlastní neškolený styl.

Osobně mi jsou mnohem sympatičtější než amatérští malíři a jednoho - herce Pepíčka Hlinomaze dokonce sbírám.
Najdeme mezi nimi i řadu známých osobností: Iva Huttnerová, Karel Gott, Jiří Lír, František Ringo Čech atd.


Tak když sbirate Hlinomaze, tak to si urcite nenechate ujit tuto prilezitost:

http://www.europeanarts.cz/hlinomaz-josef_konecna-stanice.html

Hele jenom 400 papírů plus :D
Registrovaný uživatel
My máme od tohoto malíře nádherný obraz, malovaný stejnou technikou. Je také malován na dřevěné desce, velký 110x60 cm a jsou na něm vyobrazeny Pražské památky - chrám sv. Mikuláše, mostecké věže, Pražské Jezulátko, ale i korunovační klenoty a také několik erbů - včetně erbu s pětilistou růží. Obraz jsme kupovali v roce 1973 přímo od autora, malíře Cypriana, který byl v té době už v pokročilém věku a podle jeho slov byl kvůli svému politickému postoji vyloučen z akademie a nesměl vystavovat (nevím, jak dalece se to zakládá na pravdě, nikdy jsem po tom nepátrala). Nám se jeho malba velmi líbila, obraz jsme si koupili a už 45 let nám zdobí obývací pokoj. Netuším, jakou by měl dnes cenu, asi by bylo zajímavé to zjistit, ale není to až tak důležité. Starý pán je dnes již po smrti a já bych se ráda o jeho obrazech něco bližšího dozvěděla.
Moderátor
https://www.czechantik.cz/starozitne-obrazy/cyprian-prazska-pametihodnosti/p15328-c27
Registrovaný uživatel
https://baggira.aukceobrazu.eu/obrazy/detail/9408/?page=17&author_id=2832&state=normal
Registrovaný uživatel
Dobrý den, obraz maloval můj děda Šimon Cyprián. Doma máme po dědovi ještě několik obrazů z tohoto jeho tvůrčího období. Vždy jsou to motivy Prahy - Loreta, chrám sv. Víta, sv. Mikuláše + PRAŽSKÉ JEZULÁTKO.
Registrovaný uživatel
Ještě po přečtení komentářů jen sděluji, že děda byl akademický malíř - ne naivní malíř amatér - jak tu někdo píše.
Registrovaný uživatel
Je to tak, jak píše pani Elizabeta.
Registrovaný uživatel
IvanaZa napsal
Ještě po přečtení komentářů jen sděluji, že děda byl akademický malíř - ne naivní malíř amatér - jak tu někdo píše.


Tady ale nebylo psáno, že váš děda byl "naivní malíř amatér"!
Naopak, Wjem extra vysvětloval, že "naivní malíř" se nerovná "malíř amatér".
Pokud bychom se začali patlat v nálepkování, tak bych vašemu dědečkovi přiřadila nejspíš osznačení pseudonaivní symbolista.

A prosím, neberte to nijak pejorativně, ty obrazy se mi výtvarně líbí, byť to není můj šálek čaje.
Zdravím...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz slavné věže Prahy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1