Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obrazy

Vykupminci.cz
Numisargo

Obrazy

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosim o urceni priblizne ceny.
Autori: Panuska,Otakar Hurka,Nikolov,Bubenicek,Macoun,Panuska,Ullman.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta spolecnost v zahradni restauraci je od Cermaka.
Moderátor
Kdyby šlo o originální olejomalby, kdyby měly rozměry alespoň třičtvrtě metru na půl metru, kdyby byl Váš Ullmann tím zhrzeným impresionistou, který veřejně v kavárně sešvihal karabáčem kubistického malíře Kubištu, kterýžto mu pohaněl obrazy, kdyby byl Váš Panuška Jaroslavem Panuškou - přítelem spisovatele Jaroslava Haška a nikoliv jedním z jeho synů, kdyby byl Bubeníček Otou Bubeníčkem a Čermák Jaroslavem Čermákem, co tak rád a dobře maloval černohorská děvčata, tak by cena Vašeho souboru obrazů atakovala hranici
1 000 000 korun...
Registrovaný uživatel
Oho,to jsem opravdu necekal,nas praded byl cesky patriot a kupoval pouze ceske umelce,taktez ochotnicky hral v ceskem divadle.Obrazy neminim prodavat a budu se jimi kochat tam kde visi...
Dekuji Vam za Vas odborny a potesujici odhad.
Registrovaný uživatel
:roll: ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Ovšem nejásat předčasně :D Je tam opravdu hodně těch "kdyby". Zejména u Čermáka a Panušky by to chtělo vidět signatury...

Zřejmě jste si díky kulturně aktivnímu pradědečkovi jist originalitou představených obrazů. Nu, popravdě ve prospěch této "hypotézy" hovoří fakt, že až na Čermáka jde ve všech případech o impresionisty, a pokud by si pradědeček budoval impresionistickou sbírku z reprodukcí, tak by tam zajisté měl třeba Antonína Slavíčka, který je česká impresionistická extratřída. Naopak by tam neměl Nikolova a Hůrku, kteří nejsou "první impresionistická liga"...
Registrovaný uživatel
Dobry den,vsechny ty obrazy jsou v originalnich ramech na kterych je tuzkou napsana objednavka s jeho jmenem.Co jsem ale opomnel podotknout,vetsina z nich je malovana na kartonu,pouze Bubenicek je na platne.Zajimave je,ze ten O.Hurka se mi libi nejvice,mame jeste jednoho Kalvodu,ktery je ale dost maly.
Jeste bych se chtel zeptat zda se jedna o tkz.Marakovce,jinak nase "galerie je verejnosti pristupna,vstup 2 Kc ,kava inklusiv...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Plnokrevnými Mařákovci, neboli žáky profesora Julia Mařáka jsou z těch vašich obrazů Ullmann, Panuška, Bubeníček i ten malý Kalvoda:-) Macoun jako žák Antonína Slavíčka i Hůrka coby žák Kalvody se jim však svým stylem značně blíží.
Čermák není impresionista natož Mařákovec vůbec, takže vám lehce "przní" stylovou čistotu sbírky. :P

Dle signatury jde skutečně o toho nejcenějšího Panušku, a pokud se týká těch kartonů, tak všichni výše jmenovaní tento podklad zhusta pro své olejomalby používali. Pro klid duše na to však stejně mrkněte silnou lupou, abyste vyloučil možnost reprodukcí...
Registrovaný uživatel
Jeste jednou se moc dekuji.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
tak tu mám dotaz na 6 obrázků, zda náhodou tam není něco cennějšího. První tři jsou po prarodičích(ten třetí "s krávami" by měl být kupován během války v Německu) a ty další tři jsem dostal "darem" při stěhování známých(měly jít vyhodit). Nedělám si iluze, ale jak se říká jeden nikdy neví...
Děkuji :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dráček:
První dojmy a zjištění... Vezmu to odzadu od těch "darovaných" :)

6.
Adolf Hajduček
Úplný noname to není, protože se poměrně četně vyskytuje v malých aukcích či nabídce antikvariátů/starožitnictví. Též se vyskytuje v Encyklopedii výtvarných umělců a ještě v několika uměleckých databázích. Cenově ale žádný zázrak - řád nižších tisíců Kč. Trošku kýčovité, ale neurazí. Srdce i zaplesá tomu, kdo má rád staré hrady a trošku té romantíky :D

5.
Hádám, že signatura je v azbuce a vychází mi z toho Vladimir Voroncov. Malíř tohoto jméma se v ČSR vyskytoval a "šacuju" ho na uprchlého bělogvardějce, páč Voroncovovy jsou význačný starý ruský šlechtický rod. Tady se možná z nouze živil malířinou... Tu a tam je vidět na malých aukcích většinou s počeštělou signaturou. Řád nižší tisíce Kč. Když tak zkus i zapátrat na ruských webovkách, jestli ho na rodné Rusi necení víc než u nás ;)

4.
Skoro bych to tipoval taky na azbuku kvůlivá tomu vysloveně ruskému úvodnímu "M" a těm dvěma tečkám... Ale možná jde u těch teček jrn o optický klam či nedokonalost fota. Nicméně nějaký odkaz či zmínku o malíři, jehož jméno by se alespoň trošku shodovalo se signaturou jsem nikde nenašel...

3.
O An. Hubertovi též nikde ani stopa, nepočítám-li nepatrnou zmínku o jedné mezinárodní aukci, kde se dražil francouzský umělec jménem André Hubert. Ale tento autor by se asi těžko prodával za války v Německu... :D Rustikální námět obrazu jednoznačně napovídá, že jde o malíře, který chtěl být asi zadobře s tehdejším režimem, páč takováto témata byla rozhodně podporována...

2.
"Klikiháky" :D
Nese to sice určité stejné rysy se signaturou z prvního obrazu, ale je možné, že o podpis vůbec nejde. Kdysi jsem se s něčím podobným setkal, když jsem bádal nad stejně červenými klikiháky na jednom malém fauvistickém obraze. Nakonec jsem sundal rám a pod ním byla pravá signatura... Kdyby se to dozvěděl ten, kdo mi ten malý hezký obrázek coby neidentifikovaný za pár šupů prodal, tak si mohl "rvát vlasy" :P
Zkus sundat rám a uvidíme...

1.
Tohle asi signatura bude, ale je to hodně neurčité... :(
Nicméně obraz je to pěkný, správná moderna, takže ještě zapřemýšlím... ;)
Registrovaný uživatel
Wjem: Děkuji moc za informace. Obrázky 5 a 6 kterí mne nijak nechytly hodím asi tedy na aukro, otestuji zájem s volačkou 900Kč, podobně uvažuji i o 4 (Malík V.?).
O 3 vím opravdu pouze to, že si jej dědeček přivezl z totálního nasazení v Německu kde dělal na železnici někdy v roce 1943/4. Obrázek 2 pod rámem nic, jen zezadu slabě tužkou poznámka Falc(?) formát cca A2, obrázek 1 malba na překližce cca formát A3, dle mého laického názoru od stejného autora. Obrázek 3 si ponechávám spíše jako památku(děda ho měl docela rád a babička nemohla spíše pochopit, co na těch "krávách" vidí...)mne svým způsobem také zaujal(že by geny?), obrázky 1 a 2 jsou dědictí, ale nikam se mi v bytě nehodí, takže pokud půjde o levné kousky, nechám je odložené ve skládku jako památku, pokud by se ukázaly jako trochu cennější, uvažoval bych i o prodeji, ale jinak mne osobně nijak "neoslovily".
Pokud by jsi tedy k 1 a 2 měl další informace, budu rád a ještě jednou děkuji za snahu. ;)

P.S. Krteček nic? :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Chtel bych se zeptat odbornika na dva obrazky nize. Jedna se v prvnim pripade o brnenskeho malire Pernicu a v druhem pripade malire Jankeho - na jeho obrazku je motiv z mesta Rozmitalu pod Tremsinem. Dle informaci co mam by ani jeden z nich nemel byt uplny no-name - coz bych si chtel potvrdit. Cena neni az tak dulezita - jsou to obrazy z pozustalosti babicky a pratety a rozhodne bych se jich nezbavil. Diky predem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dráčku č. 5 je Tvoja cena koľko ?
Pekný motív .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zda se, ze moje prosba nahore diky dnesni aktivite v jinych sekcich zapadla - tak ji timto aktivuji (ale nespecha to:)). Diky...
Moderátor
Pokud jde o olejomalby, tak bude cena v obou případech v řádu tisíců Kč. V případě větších rozměrů obrazů a prodeji v regionech, kde oba působili to může jít i přes 10 000 Kč.
Registrovaný uživatel
Diky za odpoved!
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dráčku č. 5 je Tvoja cena koľko ?
Pekný motív .


poslal jsem Ti právě zprávu...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ďakujem.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Dráček:
Číslo 1 a 2 zřejmě Nora Falc, buď ruský či norský původ (zdroje se liší) působící ve Francii v širším okruhu fauvistů kolem Henry Matisse. Přiložený obraz byl před 4 lety vydražen v Paříži v aukci moderního umění. Přesný výsledek aukce neznám - odhad 500 - 800 Euro.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wjem:
Děkuji za zprávu(a věnovaný čas). Sice nevím, že by někdo z rodiny jezdil do Francie(typuji, že byly koupeny u nás cca v 30.-50.letech), ale kdo ví, třeba se to sem k nám nějak dostalo. Oba obrázky zase uložím a nechám je zatím čekat(nejsou velké a tedy nepřekáží).
Pokud by jsi v budoucnu náhodou něco zjistil, uvítám další informace. Děkuji.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Jafan hafan, mě to zas tolik času nestojí a hlavně mám v sobě IndianaJonesovský hledačský syndrom, takže si ti užívám:-)))
Obrazy uschovej, podobnost stylu s Nora Falc je evidentní, takže máš doma pěkná fauvistická dílka a doba jejich vzniku odpovídá cca těm 30tým až 50tým létům minulého století, kdy je Tví ctění předkové získali...
Registrovaný uživatel
Dobrý den.Kdyby byl zájem něco prodat,klidně zavolejte.776043056
Registrovaný uživatel
to Romario......souboru obrazů atakovala hranici
1 000 000 korun... :lol: :mrgreen: :lol:
Registrovaný uživatel
Zdravím. Neporadil by mi někdo co to může být za signaturu...? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obrazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1