Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » obrazy květin

Vykupminci.cz
Numisargo

obrazy květin

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o odborný názor ke dvěma zřejmě prvorepublikovým obrazům na kartonu květin po babičce. Nechat nebo popelnice? První velikost s rámem 80x64 cm bez autora, druhý 58x44 cm s autorem. Moc děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jestli jste měl(a) babičku jen trochu rád(a) a jestli ty obrazy u ní visely na zdi, tak si je přece musíte nechat. Nemusí viset v obýváku, ale nějaké místo pro ně snad najdete.
Registrovaný uživatel
petmarec napsal
.Nechat nebo popelnice? .

Velmi inteligentní dotaz ;)
Registrovaný uživatel
S tou popelnicí to stejně není míněno vážně.Chce jen vědět, jakou to má cenu a chce to prodat a to mu nezazlívám. Já taky obrazy zátiší nemusím a dal bych to pryč. No mohl rovnou napsat, že zátiší nemusí a poprosit o ocenění, ale tady když chce někdo něco z pozůstalosti prodat, tak dostane kartáč, že je kšeftman .... tak volil tuto formulaci a ani se mu nedivím....
Registrovaný uživatel
pokud jsou rámy v pořádku dají se prodat jinak babička měla obrazy pro potěchu oka cenu mají chalupářskou pro chalupáře nabídněte ve vetešnictví...
Registrovaný uživatel
Petmarec: Ptáte se, zda si obrazy ponechat. Zde je můj názor:
Oba obrazy pokládám za dobré, zejména ale ten druhý s jiřinama ve váze. Tak přesvědčivě zobrazené květiny se vidí málokdy. Plastičnost a stínování (dobře patrné např. na posledním květu vpravo) jsou dokonalé. Babička měla dobrý vkus.
Takže moje odpověď: Obrazy bych si rozhodně nechal. A to nejen z hlediska estetičnosti ale i investičního. Současná móda konceptualismu, kdy zaschlý plivanec zavčas umístěný do nezaschlého akvarelového fleku je pokládán za umění pomine, a dobrý realismus (což Vaše obrazy jednoznačně jsou) se začne oceňovat.
(Ten druhý obraz je vpravo dole poškozen - restaurovat.)
Registrovaný uživatel
Hilaris napsal
Petmarec: Ptáte se, zda si obrazy ponechat. Zde je můj názor:
Oba obrazy pokládám za dobré, zejména ale ten druhý s jiřinama ve váze. Tak přesvědčivě zobrazené květiny se vidí málokdy. Plastičnost a stínování (dobře patrné např. na posledním květu vpravo) jsou dokonalé. Babička měla dobrý vkus.
Takže moje odpověď: Obrazy bych si rozhodně nechal. A to nejen z hlediska estetičnosti ale i investičního. Současná móda konceptualismu, kdy zaschlý plivanec zavčas umístěný do nezaschlého akvarelového fleku je pokládán za umění pomine, a dobrý realismus (což Vaše obrazy jednoznačně jsou) se začne oceňovat.
(Ten druhý obraz je vpravo dole poškozen - restaurovat.)
Nepovažuji se za znalce umění, ale měl jsem stejný pocit, jako ty a podepisuji to,co o těch obrazech píšeš. Zátiší fakt nemusím a mám rád krajinky, ale také mám pocit, že ten který to stvořil nebyl obyčejný učitel kreslení někde ze základky. Ale já jsem nýmand na umění a nemám do toho co kecat, jen si koupím obraz co mi něco podvědomě říká. Kdybych byl zatížený na zátiší a ne na krajinky, tak to by byly obrazy, které bych si koupil, něco v nich prostě je. Takže tvá slova mohu jen podepsat.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 10. 2019, 18:08. »
Registrovaný uživatel
Obrazy jsou naprosto běžného (tuctového) provedení, žádné nadšení ve smyslu "Tak přesvědčivě zobrazené květiny se vidí málokdy. Plastičnost a stínování (dobře patrné např. na posledním květu vpravo) jsou dokonalé" tam já nevidím. Možná málo už vidím. Vidím geometrickou nedokonalost "kýblíčků", nadšení Lachtana a Hilaris nesdílím.
Registrovaný uživatel
stepe: Je dobře, že vidíte něco jiného než já. Život je rozmanitý.
« Poslední úpravu provedl(a) Hilaris v 17. 10. 2019, 20:26. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » obrazy květin

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1