Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » obrazy od j. erbena

Vykupminci.cz
Numisargo

obrazy od j. erbena

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,
pred par íety jsem dostal od pani Dvorske ,viz venovani,tyto ctyri obrazy,ktere namalovaí pan Jakub Erben. Na internetu jsem bohuzel nenasel jedinou zminku o tomto maliri a tak bych se Vas chteí zeptat, zda-li jste se s nim jiz nekdo setkal, popripade jakou mohou mit malby cenu.. je to olej na platne, rozmery 60x50,40x50,50x60 a 60x70.
Moc Vam vsem dekuji za informace a preji hezky zbytek vecera

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaujal mne onen první " Divotvorný les " kde je vcelku zdařile udělaný strom vlevo , ta kůra platanu či co , skoro jakoby se na něj chtělo sáhnout . Zbytečná je na něm " ptačí budka " a škoda je , že takto zdařile udělaná část vlevo , s pohádkově bizarním kořenem je pokažena scenérií z městského parku - vpravo. Lucerna , odpadkový koš Technických služeb města.
Na ostatních pracech mne pobavily akorát prorocky vržené vidle na civilizaci - samotným vládcem vod - Neptunem.
Registrovaný uživatel
Existuje malíř Jaroslav Erban , ale ten to nebude .
Registrovaný uživatel
Malíře neznám, ale obrazy se mi líbí. Je na nich vidět dobře zvládnutá práce s prostorem, přesvědčivé zobrazení oblohy a mraků, vln vody, stromů, dobrá práce s barvami, dynamičnost. Dovedu si představit tohoto autora jako ilustrátora Dantovy Božské komedie. Být majitelem těchto obrazů tak si je nechám. Rozhodně se nedat zlákat k jejich levnému prodeji nějakému překupníkovi.
Registrovaný uživatel
Tak je tam snaha tvůrce přenést na plátna svou " civilizační úzkost " někdy až v duchu " novodobého Hieronyma Bosche ", /ty poslední dva obrazy /, nicméně tento pokus o přenos tohoto záměru na plátno, nevidím jako příliš zdařilý. I prodejnost by byla problematická .
Hilaris napsal
Malíře neznám, ale obrazy se mi líbí. Je na nich vidět dobře zvládnutá práce s prostorem, přesvědčivé zobrazení oblohy a mraků, vln vody, stromů, dobrá práce s barvami, dynamičnost. Dovedu si představit tohoto autora jako ilustrátora Dantovy Božské komedie. Být majitelem těchto obrazů tak si je nechám. Rozhodně se nedat zlákat k jejich levnému prodeji nějakému překupníkovi.
Registrovaný uživatel
Hieronyma Bosche? :mrgreen: K tomu to má hodně daleko :evil:
Já tomuto stylu říkám "Holčičí surrealismu s lidskou tváří" ;)
Registrovaný uživatel
Nechtěl jsem to říci tak natvrdo .
turtleoverhead napsal
Hieronyma Bosche? :mrgreen: K tomu to má hodně daleko :evil:
Já tomuto stylu říkám "Holčičí surrealismu s lidskou tváří" ;)
Moderátor
Tak u těchto obrazů rozhodně není nepodstatné to, komu je "malíř" Jakub Erben věnoval - neboli Lucie a Jan Dvorští...
Zde odkaz: https://zpravy.idnes.cz/byvaly-mesias-parsifal-imanuel-se-vratil-do-cech-a-hleda-praci-pti-/domaci.aspx?c=A131029_215920_domaci_zt

"Malíře" Jakuba Erbena tedy odhaduji na někoho z jejich sektářského okruhu...
Registrovaný uživatel
sektařsky okruh z Beřkovic!!!!
Registrovaný uživatel
No vida , tak to jsou skoro " polehčující " důkazy, nebo " přitěžující " ? V mediálně známé cause manželů Dvorských. To jsme tu ještě neměli .
Wjem napsal
Tak u těchto obrazů rozhodně není nepodstatné to, komu je "malíř" Jakub Erben věnoval - neboli Lucie a Jan Dvorští...
Zde odkaz: https://zpravy.idnes.cz/byvaly-mesias-parsifal-imanuel-se-vratil-do-cech-a-hleda-praci-pti-/domaci.aspx?c=A131029_215920_domaci_zt

"Malíře" Jakuba Erbena tedy odhaduji na někoho z jejich sektářského okruhu...
Registrovaný uživatel
Ještě tak nějaký " Guru Jára " , ale " echt " , malovaný v thajské kartouze .
Registrovaný uživatel
Sekta nesekta, malovat ten člověk umí. Ta hřivna zde je. Záleží na něm, zda ji zakope nebo rozvine. A pokud ji poplive, moc se toho zase nestane. Plivanec se dá umýt, ze sekty se dá utéct. Máme svobodnou vůli.
Registrovaný uživatel
Všem děkuji za odpověď..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » obrazy od j. erbena

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1