Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obrazy předků

Vykupminci.cz
Numisargo

Obrazy předků

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V naší rodině máme obrazy našich přímých předků, jsou to konkrétně můj prapraprapradědeček a praprapraprababička. Obrazy si nechali namalovat roku 1821 krátce po svém sňatku. Jejich cena je pro mě nevyčíslitelná, přesto by mě zajímalo (čistě ze zvědavosti, prodávat to samozřejmě nechci), v jakém rozpětí se pohybují ceny takovýchto portrétů z této doby a v této kondici (plátno je boulovaté, sem tam dírka, dosti zašlé - pozadí je spíše černé, na fotkách vyšlo dohněda, až jsem se podivil). Vše se zdá původní, až na spony.
Dále by mě zajímal malíř, který obrazy namaloval. Signatury jsou velmi malé, i okem těžko rozluštitelné. Víc z foťáku nevymáčknu, kór při dnešním zamračeném počasí... Moc iluzí si nedělám, že by mohl někdo malíře poznat, ale i tak uvedu, že oba novomanželé tehdy bydleli buď ještě v Hořicích, nebo už v Solnici u Dobrušky, takže by to mohl být nějaký lokální východočeský malíř. Což ovšem nevylučuje, že se mohli nechat namalovat třeba v Praze. :| Je to spletité, přesto budu moc vděčný za jakoukoli odpověď. ;)
Pro zajímavost sem dám i fotografii předků, jak vypadali roku 1864. Docela zestárli, což?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zkusím po dvou letech oživit svůj dotaz... ;)
Registrovaný uživatel
Podle mě jsou obrazy bezcenné a cenu mají pouze pro toho, kdo pokládá namalované osoby za své předky. Jak rám, tak plátno jsou za zenitem, vyobrazení lehce podprůměrné. Neprodejné.
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď. Já jen, že jsem nic podobného neviděl (mám na mysli portréty obyčejných lidí z té doby). Ani v galerii, ani pohozené u popelnic. Pro mě je to samozřejmě poklad a prodávat to nechci. Kór teď, když vím, že je to jinak bezcenné.
Registrovaný uživatel
Na označení "bezcenné" tu chybí kvalitní a detailní fotky té malby. Jasně, že stav obou obrázků je žalostný. Malba je pokrytá vrstvou povrchových nečistot, takže odpovědně nelze její kvalitu posoudit, alespoň ne takto z obrazovky. Tyto "měšťanské portréty" mívají často více či méně naivní (lidové) prvky, ale to je určitě nečiní bezcennými. Navíc, pokud jde o vaše předky, jsou to pro vás obrazy opravdu v pravém slova smyslu cenné. Proto by si zasluhovaly kompletní restaurátorský zásah (vč. výměny spodních rámů, které jsou už zcela nevyhovující). Bude vás to něco stát, ale uvidíte, že to bude investice, která vás bude těšit!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obrazy předků

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1