Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obrazy z pozůstalosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Obrazy z pozůstalosti

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, máme doma 3 obrazy z pozůstalosti. Než je uložím na půdu, rád bych se o nich něco dozvěděl. Je zde prosím někdo, kdo mi k těmto obrazům řekne více? 2 ks jsou s monogramem B.FRIML / FRIML (v rozměrech 64x89cm), 1ks je s monogramem J.H. (49x64cm) = vše viz foto níže.

Zajímají mne autoři + zda mají obrazy nějakou hodnotu, nebo se spíše jedná o bezcenné mazanice :-)

Mockrát díky za ochotu a za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jméno není až tak neznámé,
občas se něco od něj objevuje,
např. tato krajiína

https://www.starozitnosti.cz/b-friml-geza-fonyi-stromoradi-u-cesty.html
Registrovaný uživatel
Obávám se, že ty chaloupky nenamaloval onen Friml, kterým je Géza Fónyi. Jednak na detailu podpisu vidím vročení 1973 ( Fónyi měl podle Wikipedie žít v létech 1899-1971), druhak kvalita malby je někde úplně jinde.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Obávám se, že ty chaloupky nenamaloval onen Friml, kterým je Géza Fónyi. Jednak na detailu podpisu vidím vročení 1973 ( Fónyi měl podle Wikipedie žít v létech 1899-1971), druhak kvalita malby je někde úplně jinde.


Díky za dobrý postřeh, toho jsem si nevšiml :-) Studuji to v reálu a spíše to vypadá na 1943, nebo 1945, tu sedmičku tam nevidím. Kvalitu bohužel posoudit nedovedu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obrazy z pozůstalosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1